Gullruten 2023 (25-års jubileum)
Gullruten 2023 (25-års jubileum)
https://gullruten.no/gullruten/nominerte/
Gullruten-utdelingen finner sted fredag 12. mai i Grieghallen i Bergen, og sendes på TV2.
Nominerte:
Beste reality:
Kompani Lauritzen: Tropp 1 (TV 2)
Korps United (TV 2)
Love IRL (Discovery)
Gift ved første blikk (Discovery)
Beste konkurransedrevne reality:
Forræder (TV 2)
Kompani Lauritzen (TV 2)
71° Nord – Team (Discovery)
Mesternes mester (NRK)
Årets kjendisdeltaker:
Farmen kjendis – Aleksander Sæterstøl (TV 2)
Mesternes mester – Olaf Tufte (NRK)
Ikke lov å le på hytta – Calle Hellevang-Larsen (VGTV)
Good Luck Guys – Tim Kristian (Prime)
Årets nye deltaker:
Demenskoret - Jan Runar Eliassen (NRK)
Vennejakten - Line Rosasco Olsen (NRK)
Robinsonekspedisjonen - Maria Voss (Viaplay)
Love IRL - Malin Falch og Stinius Maurstad (Discovery)
Beste aktualitetsprogram:
Norge bak fasaden (TV 2)
UT (Discovery)
NRK Debatten (NRK)
Supernytt (NRK)
Beste barne- og ungdomsprogram:
Russebussen (TV 2)
Maks gass (NRK)
Snøbarnas juletime (NRK)
Et hav av muligheter (NRK)
Beste livsstilsprogram:
Søvnløs (VGTV)
Rydderevolusjonen (TV 2)
Lisenskontrolløren (NRK)
Et hardt liv med Ronny Brede Aase (Discovery)
Beste dokumentarserie:
Direktøren (TV 2)
Martine (Discovery)
UXA – Thomas Seltzers Amerika (NRK)
Mr. Good? Gåten Eirik Jensen (Netflix)
Beste karakterdrevne dokumentarserie:
Mina, Lilje og meg (TV 2)
Reddet (TV 2)
Demenskoret (NRK)
Hodet i klemme (NRK)
Beste TV-dokumentar
Alt for Norge (Netflix)
Vegg vegg vegg (Viaplay)
RAHČAN – Ellas opprør (NRK)
Trond Giske – Makta rår (NRK)
Beste humorprogram:
Calles gale verden (Discovery)
Ikke lov å le på hytta (VGTV)
Karpe: Ferdig, men ikke kom og tørk (NRK)
Nede (Viaplay)
Årets grønne produksjon:
Farmen kjendis (TV 2)
Made in Oslo (Viaplay)
Mesternes mester (NRK)
Kuppel 16 (NRK)
Årets nyskapning:
Fotball-VM 2022 (NRK)
Calles gale verden (Discovery)
Erlend og Steinar hjelper deg (Discovery)
Beste birolle:
Kids in Crime – Jakob Oftebro (TV 2)
Vi lover et helvete – Lisa Stokke (NRK)
Made in Oslo – Mariann Hole (Viaplay)
Nede – Mari Hauge Einbu (Viaplay)
Pørni – Vivild Falk Berg (Viaplay)
Pørni – Ebba Bellarubin Jacobsen Öberg (Viaplay)
Beste skuespiller:
Etterglød - Nina Ellen Ødegård (NRK)
Etterglød - Thorbjørn Harr (NRK)
Kids in Crime - Kristian Repshus (TV 2)
Pørni - Henriette Steenstrup (Viaplay)
Made in Oslo - Pia Tjelta (Viaplay)
Nede - Maria Austgulen (Viaplay)
Beste programleder – aktualiteter:
Champions League – Ingrid Halstensen (TV 2)
NRK Debatten – Fredrik Solvang (NRK)
Supernytt – Tobias Rysstad og Salamatu Kamara (NRK)
Dagsrevyen – Atle Bjurstrøm og Ingerid Stenvold (NRK)
Beste programleder – reality/livsstil:
Forræder – Mads Hansen (TV 2)
71° Nord – Team – Tom Stiansen (Discovery)
16 ukers helvete – Martin Johnsrud Sundby (Discovery)
Eventyrlig oppussing – Halvor Bakke, Ole Rosén-Lystrup og Torkel Gjerset (Viaplay)
Beste programleder – underholdning:
Demenskoret – Ingrid Gjessing Linhave (NRK)
Festen etter fasten – Rima Iraki (NRK)
MGPjr 2022 – Selma Ibrahim (NRK)
Erlend og Steinar hjelper deg – Erlend Mørch og Steinar Klouman (Discovery)
Beste dramaserie:
Ammo (TV 2)
Kids in Crime (TV 2)
Made in Oslo (Viaplay)
Pørni (Viaplay)
Beste underholdningsprogram:
Hver gang vi møtes (TV 2)
Alle mot alle (Discovery)
Kåss til kvelds (NRK)
Maskorama (NRK)
Når Erlend og Steinar hjelper deg klarer å bli nominert som årets nyskapning og beste programledere; da står det dårlig til i TV-bransjen.
Gullruten-utdelingen finner sted fredag 12. mai i Grieghallen i Bergen, og sendes på TV2.
Nominerte:
Beste reality:
Kompani Lauritzen: Tropp 1 (TV 2)
Korps United (TV 2)
Love IRL (Discovery)
Gift ved første blikk (Discovery)
Beste konkurransedrevne reality:
Forræder (TV 2)
Kompani Lauritzen (TV 2)
71° Nord – Team (Discovery)
Mesternes mester (NRK)
Årets kjendisdeltaker:
Farmen kjendis – Aleksander Sæterstøl (TV 2)
Mesternes mester – Olaf Tufte (NRK)
Ikke lov å le på hytta – Calle Hellevang-Larsen (VGTV)
Good Luck Guys – Tim Kristian (Prime)
Årets nye deltaker:
Demenskoret - Jan Runar Eliassen (NRK)
Vennejakten - Line Rosasco Olsen (NRK)
Robinsonekspedisjonen - Maria Voss (Viaplay)
Love IRL - Malin Falch og Stinius Maurstad (Discovery)
Beste aktualitetsprogram:
Norge bak fasaden (TV 2)
UT (Discovery)
NRK Debatten (NRK)
Supernytt (NRK)
Beste barne- og ungdomsprogram:
Russebussen (TV 2)
Maks gass (NRK)
Snøbarnas juletime (NRK)
Et hav av muligheter (NRK)
Beste livsstilsprogram:
Søvnløs (VGTV)
Rydderevolusjonen (TV 2)
Lisenskontrolløren (NRK)
Et hardt liv med Ronny Brede Aase (Discovery)
Beste dokumentarserie:
Direktøren (TV 2)
Martine (Discovery)
UXA – Thomas Seltzers Amerika (NRK)
Mr. Good? Gåten Eirik Jensen (Netflix)
Beste karakterdrevne dokumentarserie:
Mina, Lilje og meg (TV 2)
Reddet (TV 2)
Demenskoret (NRK)
Hodet i klemme (NRK)
Beste TV-dokumentar
Alt for Norge (Netflix)
Vegg vegg vegg (Viaplay)
RAHČAN – Ellas opprør (NRK)
Trond Giske – Makta rår (NRK)
Beste humorprogram:
Calles gale verden (Discovery)
Ikke lov å le på hytta (VGTV)
Karpe: Ferdig, men ikke kom og tørk (NRK)
Nede (Viaplay)
Årets grønne produksjon:
Farmen kjendis (TV 2)
Made in Oslo (Viaplay)
Mesternes mester (NRK)
Kuppel 16 (NRK)
Årets nyskapning:
Fotball-VM 2022 (NRK)
Calles gale verden (Discovery)
Erlend og Steinar hjelper deg (Discovery)
Beste birolle:
Kids in Crime – Jakob Oftebro (TV 2)
Vi lover et helvete – Lisa Stokke (NRK)
Made in Oslo – Mariann Hole (Viaplay)
Nede – Mari Hauge Einbu (Viaplay)
Pørni – Vivild Falk Berg (Viaplay)
Pørni – Ebba Bellarubin Jacobsen Öberg (Viaplay)
Beste skuespiller:
Etterglød - Nina Ellen Ødegård (NRK)
Etterglød - Thorbjørn Harr (NRK)
Kids in Crime - Kristian Repshus (TV 2)
Pørni - Henriette Steenstrup (Viaplay)
Made in Oslo - Pia Tjelta (Viaplay)
Nede - Maria Austgulen (Viaplay)
Beste programleder – aktualiteter:
Champions League – Ingrid Halstensen (TV 2)
NRK Debatten – Fredrik Solvang (NRK)
Supernytt – Tobias Rysstad og Salamatu Kamara (NRK)
Dagsrevyen – Atle Bjurstrøm og Ingerid Stenvold (NRK)
Beste programleder – reality/livsstil:
Forræder – Mads Hansen (TV 2)
71° Nord – Team – Tom Stiansen (Discovery)
16 ukers helvete – Martin Johnsrud Sundby (Discovery)
Eventyrlig oppussing – Halvor Bakke, Ole Rosén-Lystrup og Torkel Gjerset (Viaplay)
Beste programleder – underholdning:
Demenskoret – Ingrid Gjessing Linhave (NRK)
Festen etter fasten – Rima Iraki (NRK)
MGPjr 2022 – Selma Ibrahim (NRK)
Erlend og Steinar hjelper deg – Erlend Mørch og Steinar Klouman (Discovery)
Beste dramaserie:
Ammo (TV 2)
Kids in Crime (TV 2)
Made in Oslo (Viaplay)
Pørni (Viaplay)
Beste underholdningsprogram:
Hver gang vi møtes (TV 2)
Alle mot alle (Discovery)
Kåss til kvelds (NRK)
Maskorama (NRK)
Når Erlend og Steinar hjelper deg klarer å bli nominert som årets nyskapning og beste programledere; da står det dårlig til i TV-bransjen.
Helt fortjent at NRK for en gangs skyld ikke fikk noen nominerte i beste dramaserie. Et usedvanlig svakt år for deres del.
Jeg satt å «lurte på» hvem som ville vinne denne prisen på den kommende Gullruten når jeg bivånet den herlige Rassat i vinter: og så er han ikke nominert engang (!)Cannabis Connoisseur skrev: ↑tir apr 18, 2023 4:18 pm Julian Rassat fra Kompani Lauritzen - Tropp 1 burde vært nominert som Årets nye deltaker.
Derimot vil det vel ikke overraske om det er en viss korist som vinner denne prisen?
Publikumsprisen (Se og Hør):
Hver gang vi møtes - Emma Steinbakken og Isah (TV2)
Kompani Lauritzen: Tropp 1 - Julian Rassat (TV2)
Forræder - Anne B.Ragde (TV2)
Sofa - Familien Maurstad (TV2)
Exit - Jon Øigarden (NRK)
Demenskoret (NRK)
Hodet i klemme - Morten Thoresen (NRK)
Pørni - Henriette Steenstrup (Viaplay)
Grenseløst forelsket - Annema Yuvali (Discovery)
Bordtenniskameratene (VGTV)
https://www.seher.no/kjendis/disse-kan- ... n/79032751
Hver gang vi møtes - Emma Steinbakken og Isah (TV2)
Kompani Lauritzen: Tropp 1 - Julian Rassat (TV2)
Forræder - Anne B.Ragde (TV2)
Sofa - Familien Maurstad (TV2)
Exit - Jon Øigarden (NRK)
Demenskoret (NRK)
Hodet i klemme - Morten Thoresen (NRK)
Pørni - Henriette Steenstrup (Viaplay)
Grenseløst forelsket - Annema Yuvali (Discovery)
Bordtenniskameratene (VGTV)
https://www.seher.no/kjendis/disse-kan- ... n/79032751
Helt sjukt at Fotball VM og Erlend og Steinar hjelper deg er nominert framfor Forærder.Cannabis Connoisseur skrev: ↑tir apr 18, 2023 4:17 pm Kan ikke ha vært mye å velge i når Fotball-VM er nominert som årets nyskapning.
Prisvinnere 2022:
NRK: 12 + Publikumsprisen
Discovery: 3
Viaplay: 2
TV2: 2
Hodet i klemme (x2), Kompani Lauritzen, Alle mot alle og Pørni var blant de premierte produksjonene.
Så kan man jo spekulere i hvem som vinner Hedersprisen.
Ivar Dyrhaug burde definitivt få den. Sikkert mange andre gode kandidater som har gått av med pensjon.
NRK: 12 + Publikumsprisen
Discovery: 3
Viaplay: 2
TV2: 2
Hodet i klemme (x2), Kompani Lauritzen, Alle mot alle og Pørni var blant de premierte produksjonene.
Så kan man jo spekulere i hvem som vinner Hedersprisen.
Ivar Dyrhaug burde definitivt få den. Sikkert mange andre gode kandidater som har gått av med pensjon.
-
- Innlegg: 12998
Hvorfor er 25-årsjubileet fremhevet når det er bare nominasjoner fra inneværende år? Hadde nå vært mye mer morsomt å nominert programmer gjennom 25 år, men det hadde vel endt med at en hadde sett hvor skralt det står til på TV-fronten om dagen.
Create an account or sign in to join the discussion
You need to be a member in order to post a reply
Create an account
Not a member? register to join our community
Members can start their own topics & subscribe to topics
It’s free and only takes a minute