Da er årets turneringer i gang. Flamengo og Independiente dal Valle er regjerende mestre.
Nettsider
CL:
https://en.m.wikipedia.org/wiki/2023_Copa_Libertadores
https://conmebollibertadores.com/
CS:
https://en.m.wikipedia.org/wiki/2023_Copa_Sudamericana
https://conmebolsudamericana.com/
Copa Libertadores/ Copa Sudamericana 2023
-
- Innlegg: 12998
Da er gruppespillet over og vi kjører enn oppsummering:
Copa Libertadores
Gruppe A:
1. Racing 13p
2. Flamengo 11p
-------------------------------
3. Nublense 5p
-----------------------------
4. Aucas
Gruppe B:
1. Internacional 12p
2. Nacional (URU) 11p
-------------------------------
3. Independiente Medellin 10p
-----------------------------
4. Metropolitanos 0p
Gruppe C:
1. Palmeiras 15p
2. Bolivar 12p
-------------------------------
3. Barcelona (ECU) 4p
-----------------------------
4. Cerro Porteno 4p
Gruppe D:
1. Fluminense 10p
2. River Plate 10p
-------------------------------
3. Sporting Cristal 8p
-----------------------------
4. The Strongest 6p
Gruppe E:
1. Independiente del Valle 12p
2. Argentinos Juniors 11p
-------------------------------
3. Corinthians 7p
-----------------------------
4. Liverpool (URU) 4P
Gruppe F:
1. Boca Juniors 13p
2. Deportivo Pereira 8p
-------------------------------
3. Colo-Colo 6p
-----------------------------
4. Monagas 5p
Gruppe G:
1. Athletico Paranaense 13p
2. Atletico Mineiro 10p
-------------------------------
3. Libertad 7p
-----------------------------
4. Alianza Lima 4p
Gruppe H:
1. Olimpia 14p
2. Atletico Nacional 10p
-------------------------------
3. Patronato 6p
-----------------------------
4. Melgar 4p
Toppscorere:
Paulinho (Atletico Mineiro) 7 mål
German Cano (Fluminense) 6
Dorian Pabon (Atletico Nacional) 6
Artur (Palmeiras) 5
Luciano Pons (Independiente Medellin) 5
Åttedelsfinaler (kampene spilles fra 1.-3. august og retur 8.-10.august):
1.Atletico Nacional- Racing
2.Nacional- Boca Juniors
3.Atletico Mineiro- Palmeiras
4.Deportivo Pereira- Independiente del Valle
----------------------------------------------------------
5.Bolivar- Athletico Paranaense
6.River Plate- Internacional
7.Flamengo- Olimpia
8.Argentinos Juniors- Fluminense
I kvartfinalene møtes vinner av kamp 1 mot kamp 2 og så videre. Samme oppsett for semifinalene, derfor har jeg delt puljen i to.
Copa Libertadores
Gruppe A:
1. Racing 13p
2. Flamengo 11p
-------------------------------
3. Nublense 5p
-----------------------------
4. Aucas
Gruppe B:
1. Internacional 12p
2. Nacional (URU) 11p
-------------------------------
3. Independiente Medellin 10p
-----------------------------
4. Metropolitanos 0p
Gruppe C:
1. Palmeiras 15p
2. Bolivar 12p
-------------------------------
3. Barcelona (ECU) 4p
-----------------------------
4. Cerro Porteno 4p
Gruppe D:
1. Fluminense 10p
2. River Plate 10p
-------------------------------
3. Sporting Cristal 8p
-----------------------------
4. The Strongest 6p
Gruppe E:
1. Independiente del Valle 12p
2. Argentinos Juniors 11p
-------------------------------
3. Corinthians 7p
-----------------------------
4. Liverpool (URU) 4P
Gruppe F:
1. Boca Juniors 13p
2. Deportivo Pereira 8p
-------------------------------
3. Colo-Colo 6p
-----------------------------
4. Monagas 5p
Gruppe G:
1. Athletico Paranaense 13p
2. Atletico Mineiro 10p
-------------------------------
3. Libertad 7p
-----------------------------
4. Alianza Lima 4p
Gruppe H:
1. Olimpia 14p
2. Atletico Nacional 10p
-------------------------------
3. Patronato 6p
-----------------------------
4. Melgar 4p
Toppscorere:
Paulinho (Atletico Mineiro) 7 mål
German Cano (Fluminense) 6
Dorian Pabon (Atletico Nacional) 6
Artur (Palmeiras) 5
Luciano Pons (Independiente Medellin) 5
Åttedelsfinaler (kampene spilles fra 1.-3. august og retur 8.-10.august):
1.Atletico Nacional- Racing
2.Nacional- Boca Juniors
3.Atletico Mineiro- Palmeiras
4.Deportivo Pereira- Independiente del Valle
----------------------------------------------------------
5.Bolivar- Athletico Paranaense
6.River Plate- Internacional
7.Flamengo- Olimpia
8.Argentinos Juniors- Fluminense
I kvartfinalene møtes vinner av kamp 1 mot kamp 2 og så videre. Samme oppsett for semifinalene, derfor har jeg delt puljen i to.
-
- Innlegg: 12998
Copa Sudamericana
Her går gruppevinnerne til andre runde, mens 2.plassen går sammen med 3.plassene i CL til 1.runde:
Gruppe A:
1. LDU Quito 12p
--------------------------------
2. Botafogo 10p
-------------------------------
3. Magallanes 4p
4. Universidad Cesar Vallejo 4p
Gruppe B:
1.Guarani 11p
----------------------
2.Emelec 9p
-------------------------------
3.Danubio 7p
4.Huracan 5p
Gruppe C:
1.Red Bull Bragantino 14p
--------------------------------
2.Estudiantes 14p
-------------------------------
3.Tacuary 6p
4.Oriente Petrolero 0p
Gruppe D:
1.Sao Paulo 16p
------------------------------------
2.Tigre 10p
-------------------------------
3.Deportes Tolima 8p
4.Academia Puerto Cabello 0p
Gruppe E:
1.Newell’s Old Boys 16p
---------------------------------------
2.Audax Italiano 11p
-------------------------------
3.Santos 5p
4.Blooming 1p
Gruppe F:
1.Defensa y Justicia 15p
---------------------------------------
2.America Mineiro 10p
-------------------------------
3.Milionarios 10p
4.Penarol 0p
Gruppe G:
1.Goias 12p
---------------------------------
2.Universitario 10p
-------------------------------
3.Santa Fe 7p
4.Gimnasia y Esgrima 4p
Gruppe H:
1.Fortaleza 15p
----------------------------
2.San Lorenzo 8p
-------------------------------
3.Palestino 8p
4.Estudiantes de Merida 3p
Toppscorere:
Federico Santander (Guarani) 6 mål
Eduardo Sasha (Red Bull Bragantino) 5
Nicolas Fernandez (Defensa y Justicia) 5
Playoffrunde (her møter hvert 2.plasserte lag fra Copa Sudamericana en treer fra CL. Kampene spilles 11.-13.juli med retur 18.-20.juli)
1.Barcelona (ECU)- Estudiantes
2.Nublense- Audax Italiano
3.Patronato- Botafogo
4.Colo-Colo- America Mineiro
5.Libertad- Tigre
6.Corinthians- Universitario
7. Sporting Cristal- Emelec
8. Independiente Medellin- San Lorenzo
Åttedelsfinaler (kampene spilles fra 1.-3. august og retur 8.-10.august)::
Vinner kamp 1- Goias
Vinner kamp 2- LDU Quito
Vinner kamp 3- Guarani
Vinner kamp 4- Red Bull Bragantino
Vinner kamp 5- Fortaleza
Vinner kamp 6- Newell’s Old Boys
Vinner kamp 7- Defensa y Justicia
Vinner kamp 8- Sao Paulo
Her går gruppevinnerne til andre runde, mens 2.plassen går sammen med 3.plassene i CL til 1.runde:
Gruppe A:
1. LDU Quito 12p
--------------------------------
2. Botafogo 10p
-------------------------------
3. Magallanes 4p
4. Universidad Cesar Vallejo 4p
Gruppe B:
1.Guarani 11p
----------------------
2.Emelec 9p
-------------------------------
3.Danubio 7p
4.Huracan 5p
Gruppe C:
1.Red Bull Bragantino 14p
--------------------------------
2.Estudiantes 14p
-------------------------------
3.Tacuary 6p
4.Oriente Petrolero 0p
Gruppe D:
1.Sao Paulo 16p
------------------------------------
2.Tigre 10p
-------------------------------
3.Deportes Tolima 8p
4.Academia Puerto Cabello 0p
Gruppe E:
1.Newell’s Old Boys 16p
---------------------------------------
2.Audax Italiano 11p
-------------------------------
3.Santos 5p
4.Blooming 1p
Gruppe F:
1.Defensa y Justicia 15p
---------------------------------------
2.America Mineiro 10p
-------------------------------
3.Milionarios 10p
4.Penarol 0p
Gruppe G:
1.Goias 12p
---------------------------------
2.Universitario 10p
-------------------------------
3.Santa Fe 7p
4.Gimnasia y Esgrima 4p
Gruppe H:
1.Fortaleza 15p
----------------------------
2.San Lorenzo 8p
-------------------------------
3.Palestino 8p
4.Estudiantes de Merida 3p
Toppscorere:
Federico Santander (Guarani) 6 mål
Eduardo Sasha (Red Bull Bragantino) 5
Nicolas Fernandez (Defensa y Justicia) 5
Playoffrunde (her møter hvert 2.plasserte lag fra Copa Sudamericana en treer fra CL. Kampene spilles 11.-13.juli med retur 18.-20.juli)
1.Barcelona (ECU)- Estudiantes
2.Nublense- Audax Italiano
3.Patronato- Botafogo
4.Colo-Colo- America Mineiro
5.Libertad- Tigre
6.Corinthians- Universitario
7. Sporting Cristal- Emelec
8. Independiente Medellin- San Lorenzo
Åttedelsfinaler (kampene spilles fra 1.-3. august og retur 8.-10.august)::
Vinner kamp 1- Goias
Vinner kamp 2- LDU Quito
Vinner kamp 3- Guarani
Vinner kamp 4- Red Bull Bragantino
Vinner kamp 5- Fortaleza
Vinner kamp 6- Newell’s Old Boys
Vinner kamp 7- Defensa y Justicia
Vinner kamp 8- Sao Paulo
Create an account or sign in to join the discussion
You need to be a member in order to post a reply
Create an account
Not a member? register to join our community
Members can start their own topics & subscribe to topics
It’s free and only takes a minute