Er den globale oppvarmingen bare hysteri?

Svar
Grubles
Innlegg: 320

Re: Er den globale oppvarmingen bare hysteri?

Legg inn av Grubles »

CO2-fanatiker: Person som tror på menneskeskapt global oppvarming / kaller næringen til de grønne plantene for utslipp; klimafornekter iht. Jordens globale temperatursykluser dokumentert bl.a. ved iskjerneprøven til Petit et al., 1999.

Det fine er at det er lov å forandre mening, jf. enkelte av mine tidligere innlegg i denne tråden, hvor iskjernetemperaturenes minusgrader i °C ved en inkurie var blitt til plussgrader, hvorved Jordens virkelige globale minimumstemperaturer ble grovt underkommunisert: Prognosen om at Jordens globale temperatur vil synke fra 18 °C til 6 °C mellom år 3 025 og år 88 025, viser hvor prekær situasjonen i virkeligheten forventes å bli, med inntil 1-3 km med is over hele Norge – hvilket jo burde være grunn nok alene til ikke å forsøke å drepe grønne planter ved en feiltagelse, ettersom de (og dermed livet på Jorden) vil behøve all den CO2 de kan få fra Jordens atmosfære i fremtiden.

Dette, i tillegg til mine foregående 2 innlegg i denne tråden, reflekterer det håpløse i å forsøke å redusere Jordens globale temperatur ved å øke UV-strålingen via å fjerne de grønne plantenes innhold av mindre enn 0,05 % CO2 i Jordens atmosfære.

Skulle imidlertid vitenskapen, representert ved iskjerneprøven til Petit et al., 1999, mot formodning ikke ha rett i at CO2-fanatikere er i ferd med å ruinere Jorden, er selvsagt intet bedre enn det.

Brukeravatar
JauKaninen
Innlegg: 2461

Legg inn av JauKaninen »

Dette er noe jeg stusser på. Jeg betviler ikke klimaforandringer, men jeg tror ikke noe på at dyra er problemet.


Svar

Create an account or sign in to join the discussion

You need to be a member in order to post a reply

Create an account

Not a member? register to join our community
Members can start their own topics & subscribe to topics
It’s free and only takes a minute

Registrer

Sign in

Gå tilbake til «Miljø og Klima»