Friidrettssesongen 2021

Svar
Puttemans
Innlegg: 363

Re: Friidrettssesongen 2021

Legg inn av Puttemans »

Ernest Obiena med asiatisk rekord 5,93 i Innsbruck i dag.

oddvar_kjempebra
Innlegg: 839

Legg inn av oddvar_kjempebra »

Sendes stevnet fra Berlin i dag på noen kanaler?

ejor
Innlegg: 8

Legg inn av ejor »

oddvar_kjempebra skrev: søn sep 12, 2021 11:33 am Sendes stevnet fra Berlin i dag på noen kanaler?
Ser sånn ut. Sjekk her:
https://www.watchathletics.com/schedule/watchlive/5720

Begynner i så fall kl 17.10

Brukeravatar
janesaj
Innlegg: 538

Legg inn av janesaj »

oddvar_kjempebra skrev: søn sep 12, 2021 11:33 am stevnet fra Berlin
Karsten Warholm: 48.08 på 400 meter hekk, 1. plass i heatet
Amalie Iuel: 52.15 på 400 meter, 2. plass i heatet
Karoline Bjerkeli Grøvdal: 4:05.70 på 1500 meter, 7. plass i heatet
Vladimir Vukicevic: 13.70/-0.1 på 110 meter hekk, 8. plass i heatet

Ingen av de norske med virkelig fullklaff, men det er jo slutten av sesongen og de tre sistnevnte kommer jo rett fra NM (og Warholm deltok jo i Zürich), så får vel alt i alt kalle det godkjent.

Puttemans
Innlegg: 363

Legg inn av Puttemans »

Yuri Sedykh er død, 66 år gammel.

Number4
Innlegg: 621

Legg inn av Number4 »

Puttemans skrev: tir sep 14, 2021 3:05 pm Yuri Sedykh er død, 66 år gammel.
86.74

Brukeravatar
janesaj
Innlegg: 538

Legg inn av janesaj »

Stevne i Zagreb i kveld:

Simen Guttormsen tangerer persen 5.62 i stav og blir nummer seks i et sterkt felt. Tom Erling Kårbø med sesongbeste 8:28.26 på hinder og også sjetteplass, bare et par sekunder bak pers - lover bra før neste sesong. Vladimir Vukicevic 13.65/+0.7 på korthekken, der Devon Allen vant på pers 12.99. Line Kloster brøt løpet på langhekken.

Francine Niyonsaba har for øvrig satt verdensrekord på 2000 meter til 5:21.56.

Brukeravatar
janesaj
Innlegg: 538

Legg inn av janesaj »

Litt statistikksnadder for de som er interessert, nå som iallfall banesesongen så å si er over :) Viderefører denne statistikken fra gamle VGD.

Følgende nordmenn figurerer på årsbestelister utendørs i banemesterskapsøvelser innenfor de gitte klassene (kilde: World Athletics). Så får vi håpe at færrest mulig er oversett, for dette var en ganske stor jobb.

Merk: I juniorklassene har jeg ført på en eller flere * ettersom hvor mange år de har igjen i klassen etter dette, for å illustrere at det kan være ytterligere forbedringspotensial før de går videre til neste klasse.

Senior menn, verden (topp 100):
1. Jakob Ingebrigtsen, 5000 meter (12:48.45)
1. Karsten Warholm, 400 meter hekk (45.94)
2. Jakob Ingebrigtsen, 1500 meter (3:28.32)
4. Eivind Henriksen, slegge (81.58)
12. Sondre Guttormsen, stav (5.81)
16. Filip Ingebrigtsen, 1500 meter (3:32.23)
33. Ola Stunes Isene, diskos (65.27)
35. Marcus Thomsen, kule (20.96)
35. Martin Roe, tikamp (8055)
36. Thomas Mardal, slegge (76.74)
46. Markus Rooth, tikamp (7967)
49. Narve Gilje Nordås, 5000 meter (13:16.67)
49. Simen Guttormsen, stav (5.62)
50. Henrik Ingebrigtsen, 5000 meter (13:16.80)
51. Vladimir Vukicevic, 110 meter hekk (13.42)
56. Pål Haugen Lillefosse, stav (5.60)
58. Sven Martin Skagestad, diskos (62.99)
71. Karsten Warholm, 400 meter (45.51)
71. Henrik Flåtnes, lengde (7.98)
76. Jacob Boutera, 3000 meter hinder (8:26.60)
84. Tom Erling Kårbø, 3000 meter hinder (8:28.26)
97. Zerei Kbrom Mezngi, 10000 meter (27:57.63)

Andre interessante resultater:
1. Jakob Ingebrigtsen, mile (3:47.24)
8. Jakob Ingebrigtsen, 3000 meter (7:33.06)
11. Filip Ingebrigtsen, 3000 meter (7:34.00)
14. Filip Ingebrigtsen, mile (3:52.97)
18. Ferdinand Kvan Edman, mile (3:53.42)
39. Narve Gilje Nordås, 3000 meter (7:41.31)
54. Ferdinand Kvan Edman, 3000 meter (7:45.52)
61. Zerei Kbrom Mezngi, 3000 meter (7:47.16)
94. Sigurd Ruud Skjeseth, 3000 meter (7:52.72)
98. Marius Vedvik, 3000 meter (7:53.01)

Senior menn, Europa (topp 100):
1. Jakob Ingebrigtsen, 1500 meter (3:28.32)
1. Jakob Ingebrigtsen, 5000 meter (12:48.45)
1. Karsten Warholm, 400 meter hekk (45.94)
3. Eivind Henriksen, slegge (81.58)
6. Sondre Guttormsen, stav (5.81)
7. Filip Ingebrigtsen, 1500 meter (3:32.23)
10. Narve Gilje Nordås, 5000 meter (13:16.67)
11. Henrik Ingebrigtsen, 5000 meter (13:16.80)
17. Karsten Warholm, 400 meter (45.51)
18. Marcus Thomsen, kule (20.96)
20. Vladimir Vukicevic, 110 meter hekk (13.42)
21. Henrik Flåtnes, lengde (7.98)
21. Ola Stunes Isene, diskos (65.27)
21. Martin Roe, tikamp (8055)
22. Zerei Kbrom Mezngi, 10000 meter (27:57.63)
26. Sondre Nordstad Moen, 10000 meter (28:11.71)
26. Jacob Boutera, 3000 meter hinder (8:26.60)
26. Simen Guttormsen, stav (5.62)
27. Tom Erling Kårbø, 3000 meter hinder (8:28.26)
27. Thomas Mardal, slegge (76.74)
27. Markus Rooth, tikamp (7967)
28. Pål Haugen Lillefosse, stav (5.60)
35. Mathias Hove Johansen, 200 meter (20.68)
36. Ingar Kiplesund, lengde (7.89)
37. Sven Martin Skagestad, diskos (62.99)
38. Per Svela, 5000 meter (13:32.97)
46. Håvard Bentdal Ingvaldsen, 400 meter (45.94)
46. Marius Vedvik, 5000 meter (13:36.60)
49. Eivind Øygard, 5000 meter (13:37.45)
51. Sigurd Ruud Skjeseth, 10000 meter (28:36.06)
52. Simen Halle Haugen, 5000 meter (13:37.74)
56. Even Meinseth, 100 meter (10.30)
57. Magnus Tuv Myhre, 5000 meter (13:38.69)
59. Ferdinand Kvan Edman, 5000 meter (13:39.23)
65. Sigurd Ruud Skjeseth, 5000 meter (13:41.47)
68. Tobias Grønstad, 800 meter (1:46.46)
69. Eivind Øygard, 10000 meter (28:46.40)
70. Narve Gilje Nordås, 10000 meter (28:47.19)
71. Jonathan Quarcoo, 200 meter (20.87)
71. Øyvind Strømmen Kjerpeset, 400 meter hekk (51.13)
73. Jon Nerdal, slegge (70.92)
74. Jonathan Quarcoo, 200 meter (20.87)
74. Ferdinand Kvan Edman, 1500 meter (3:38.36)
78. Erik Udø Pedersen, 5000 meter (13:46.07)
78. Fredrik Sandvik, 3000 meter hinder (8:42.38)
92. Andreas Haara Bakketun, 400 meter (46.50)
100. Mats Hauge, 1500 meter (3:39.40)

Andre interessante resultater:
1. Jakob Ingebrigtsen, mile (3:47.24)
2. Jakob Ingebrigtsen, 3000 meter (7:33.06)
3. Filip Ingebrigtsen, 3000 meter (7:34.00)
6. Filip Ingebrigtsen, mile (3:52.97)
7. Ferdinand Kvan Edman, mile (3:53.42)
12. Narve Gilje Nordås, 3000 meter (7:41.31)
17. Ferdinand Kvan Edman, 3000 meter (7:45.52)
21. Zerei Kbrom Mezngi, 3000 meter (7:47.16)
36. Sigurd Ruud Skjeseth, 3000 meter (7:52.72)
37. Marius Vedvik, 3000 meter (7:53.01)
40. Per Svela, 3000 meter (7:54.08)
45. Fredrik Sandvik, 3000 meter (7:55.19)
52. Simen Halle Haugen, 3000 meter (7:57.18)
57. Magnus Tuv Myhre, 3000 meter (7:57.78)
60. Tom Erling Kårbø, 3000 meter (7:58.48)
63. Bjørnar Sandnes Lillefosse, 3000 meter (7:59.17)
80. Mats Hauge, 3000 meter (8:01.20)

Senior kvinner, verden (topp 100):
18. Karoline Bjerkeli Grøvdal, 5000 meter (14:43.26)
18. Karoline Bjerkeli Grøvdal, 10000 meter (30:50.84)
23. Amalie Iuel, 400 meter hekk (55.04)
24. Line Kloster, 400 meter hekk (55.14)
32. Marie-Therese Obst, spyd (61.37)
36. Karoline Bjerkeli Grøvdal, 1500 meter (4:03.07)
39. Henriette Jæger, sjukamp (6154)
43. Lene Retzius, stav (4.50)
46. Hedda Hynne, 800 meter (1:59.82)
53. Therese Johaug, 10000 meter (31:32.88)
60. Ida Eikeng, sjukamp (5920)
63. Beatrice Nedberge Llano, slegge (68.78)
78. Amalie Iuel, 400 meter (51.64)
89. Isabelle Pedersen, 100 meter hekk (13.03)
92. Helene Sofie Ingvaldsen, slegge (66.89)
95. Kaja Mørch Pettersen, spyd (56.24)
97. Andrea Rooth, sjukamp (5727)
98. Nora Kollerød Wold, 400 meter hekk (56.98)

Andre interessante resultater:
9. Karoline Bjerkeli Grøvdal, 3000 meter (8:33.47)
88. Amalie Sæten, 3000 meter (9:06.10)

Senior kvinner, Europa (topp 100):
2. Karoline Bjerkeli Grøvdal, 10000 meter (30:50.84)
4. Karoline Bjerkeli Grøvdal, 5000 meter (14:43.26)
11. Therese Johaug, 10000 meter (31:32.88)
12. Amalie Iuel, 400 meter hekk (55.04)
13. Karoline Bjerkeli Grøvdal, 1500 meter (4:03.07)
13. Line Kloster, 400 meter hekk (55.14)
16. Marie-Therese Obst, spyd (61.37)
17. Hedda Hynne, 800 meter (1:59.82)
21. Henriette Jæger, sjukamp (6154)
22. Isabelle Pedersen, 100 meter hekk (13.03)
24. Lene Retzius, stav (4.50)
28. Amalie Iuel, 400 meter (51.64)
29. Ida Meli Narbuvoll, 5000 meter (15:37.50)
30. Line Kloster, 200 meter (23.11)
34. Andrea Rooth, 100 meter hekk (13.11)
37. Beatrice Nedberge Llano, slegge (68.78)
38. Ida Eikeng, sjukamp (5920)
42. Ida Meli Narbuvoll, 10000 meter (33:08.42)
43. Nora Kollerød Wold, 400 meter hekk (56.98)
46. Amalie Sæten, 1500 meter (4:08.81)
49. Kaja Mørch Pettersen, spyd (56.24)
50. Helene Sofie Ingvaldsen, slegge (66.89)
51. Andrea Rooth, 400 meter hekk (57.16)
53. Henriette Jæger, 200 meter (23.28)
56. Andrea Modin Engesæth, 3000 meter hinder (9:59.33)
57. Elisabeth Slettum, 400 meter hekk (57.35)
64. Marlen Aakre, 400 meter hekk (57.47)
64. Andrea Rooth, sjukamp (5727)
66. Matilde Roe, diskos (54.85)
68. Elisabeth Slettum, 200 meter (23.39)
69. Arianne Duarte Morais, spyd (55.13)
72. Ine Bakken, 10000 meter (33:34.59)
74. Hedda Kronstand Kvalvåg, tresteg (13.33)
75. Hanne Mjøen Maridal, 10000 meter (33:37.38)
76. Ingeborg Østgård, 1500 meter (4:12.60)
81. Ingeborg Østgård, 800 meter (2:03.30)
81. Ida Eikeng, 100 meter hekk (13.37)
82. Lotta Flatum, diskos (53.42)
82. Mona Ekroll Jaidi, spyd (54.63)
84. Linn Oppegaard, 400 meter (52.86)
84. Elise Hoel Ulseth, sjukamp (5584)
86. Henriette Jæger, lengde (6.35)
87. Mathilde Theisen, 10000 meter (33:50.18)
88. Vilde Våge Henriksen, 3000 meter hinder (10:13.75)
96. Sigrid Jervell Våg, 5000 meter (16:03.25)
97. Amanda Marie Grefstad Frøynes, 800 meter (2:03.92)
97. Matilde Roe, kule (15.12)
97. Solveig Fredriksen, diskos (52.43)
98. Vienna Søyland Dahle, 5000 meter (16:04.48)

Andre interessante resultater:
2. Karoline Bjerkeli Grøvdal, 3000 meter (8:33.47)
29. Amalie Sæten, 3000 meter (9:06.10)
42. Ina Halle Haugen, 3000 meter (9:11.81)
72. Mari Roligheten Ruud, 3000 meter (9:18.88)
77. Ingeborg Løvnes, 3000 meter (9:19.89)
80. Vienna Søyland Dahle, 3000 meter (9:20.90)
87. Sigrid Jervell Våg, 3000 meter (9:22.51)
88. Kristine Eikrem Engeset, 3000 meter (9:22.62)
95. Ingeborg Østgård, 3000 meter (9:23.73)

U20 menn, verden (topp 80):
3. Sander Aae Skotheim, tikamp [junior] (8012)
6. Abraham Sandvin Vogelsang, tikamp [junior] (7535) *
11. Tobias Grønstad, 800 meter (1:46.46)
13. Håvard Bentdal Ingvaldsen, 400 meter (45.94)
20. Ole Jakob Høsteland Solbu, 800 meter (1:47.61) *
36. Sander Aae Skotheim, lengde (7.55)
40. Aanund Tveitå, lengde (7.52) *
42. Bastian Elnan Aurstad, 400 meter hekk (51.83) ***
44. Steffen Melheim, diskos [1.75kg] (55.71)
50. Andreas Fjeld Halvorsen, 3000 meter (8:12.82) ***
51. Sander Aae Skotheim, stav (5.01)
54. Vebjørn Hovdejord, 3000 meter hinder (9:01.34) *
54. Sander Aae Skotheim, høyde (2.10)
54. Marcus Henriksen, spyd (66.86)
55. Sander Aae Skotheim, høyde (2.10)
56. Herman Ellingsen, 110 meter hekk [99cm] (13.82)
60. Philip Massacand, 3000 meter (8:14.45)
61. Herman Ellingsen, 400 meter hekk (52.23)
63. Simen Gløgård Stensrud, 3000 meter (8:14.86) ***
64. Daniel Thrana, spyd (66.00)
74. Benjamin Gressløs, spyd (65.50)
75. Esten Hansen-Møllerud Haugen, 3000 meter (8:15.98) *
77. Bastian Elnan Aurstad, 400 meter (47.17) ***

Andre interessante resultater:
47. Steffen Melheim, diskos [2kg] 50.24 *
60. Herman Ellingsen, 110 meter hekk [107cm] 14.56
78. Mathias Andreas Reksten Dale, kule [7,26kg] 15.15 *

I tillegg står Elmer Mulleri Skalle (8:11 på 3000 meter) oppført som junior på WA, men han er ifølge NFIF 92-modell, så det er vel å ta i en smule.

U20 menn, Europa (topp 60):
3. Håvard Bentdal Ingvaldsen, 400 meter (45.94)
3. Sander Aae Skotheim, tikamp (8012)
5. Tobias Grønstad, 800 meter (1:46.46)
6. Abraham Sandvin Vogelsang, tikamp (7535) *
8. Ole Jakob Høsteland Solbu, 800 meter (1:47.41)
10. Andreas Fjeld Halvorsen, 3000 meter (8:12.82) ***
13. Philip Massacand, 3000 meter (8:14.45)
13. Bastian Elnan Aurstad, 400 meter hekk (51.83) ***
15. Vebjørn Hovdejord, 3000 meter hinder (9:01.34) *
16. Simen Gløgård Stensrud, 3000 meter (8:14.86) ***
17. Herman Ellingsen, 400 meter hekk (52.23)
17. Sander Aae Skotheim, lengde (7.55)
18. Bastian Elnan Aurstad, 400 meter (47.17) ***
18. Aanund Tveitå, lengde (7.52) *
19. Vebjørn Hovdejord, 5000 meter (14:22.26) *
20. Herman Ellingsen, 110 meter hekk [99cm] (13.82)
21. Herman Ellingsen, 200 meter (21.20)
22. Philip Massacand, 5000 meter (14:25.35)
24. Esten Hansen-Møllerud Hauen, 3000 meter (8:15.98) *
26. Tord Franke Ulset, 5000 meter (14:28.51)
29. Vebjørn Hovdejord, 3000 meter (8:16.58) *
31. Steffen Melheim, diskos (1.75kg] (55.71) *
32. Sander Aae Skotheim, høyde (2.10)
33. Andreas Grimerud, 400 meter (47.49) *
33. Sander Aae Skotheim, stav (5.01)
33. Marcus Henriksen, spyd (66.86)
34. Benjamin Storm Rettore, 3000 meter (8:17.38) *
38. Daniel Thrana, spyd (66.00)
39. Ole Jakob Høsteland Solbu, 1500 meter (3:48.12) *
39. Mathias Vanem Aas, 3000 meter (8:18.98) **
41. Thomas Strønstad-Løseth, 400 meter (47.65) *
42. Abraham Sandvin Vogelsang, lengde (7.37) *
43. Mathias Vanem Aas, 3000 meter hinder (9:14.92) **
44. Benjamin Olsen, 1500 meter (3:48.37) **
44. Kristoffer Sagli, 3000 meter (8:20.53)
44. Jesper Lundin, 3000 meter hinder (9:15.56)
45. Andreas Fjeld Halvorsen, 1500 meter (3:48.39) ***
45. Vegard Vesterhaug Warnes, 3000 meter hinder (9:15.74) *
45. Benjamin Gressløs, spyd (65.50)
46. Håvard Bentdal Ingvaldsen, 200 meter (21.42)
46. Benjamin Olsen, 800 meter (1:50.52) **
47. Mathias Vanem Aas, 5000 meter (14:37.76)
47. Abraham Sandvin Vogelsang, stav (4.90) *
48. Esten Hansen-Møllerud Haugen, 3000 meter hinder (9:17.79) *
48. Abraham Sandvin Vogelsang, høyde (2.08) *
53. Erlend Bergfjord Næss, diskos (1,75kg] (52.59)
56. Kenny Emi Tijani-Ajayi, 200 meter (21.47) *

Andre interessante resultater:
19. Herman Ellingsen, 110 meter hekk [107cm] 14.56
27. Steffen Melheim, diskos [2kg] 50.24 *
36. Mathias Andreas Reksten Dale, kule [7,26kg] 15.15 *

U20 kvinner, verden (topp 80):
2. Henriette Jæger, sjukamp (6154) *
4. Andrea Rooth, 100 meter hekk (13.11)
5. Andrea Rooth, 400 meter hekk (57.16)
8. Andrea Rooth, sjukamp (5727)
11. Ingeborg Østgård, 1500 meter (4:12.60) *
12. Hedda Kronstrand Kvalvåg, tresteg (13.33)
12. Lotta Flatum, diskos (53.42)
14. Ingeborg Østgård, 800 meter (2:03.30) *
15. Henriette Jæger, 200 meter (23.28) *
21. Ina Halle Haugen, 1500 meter (4:16.82) *
21. Ina Halle Haugen, 3000 meter (9:11.81) *
21. Henriette Jæger, 100 meter hekk (13.46) *
21. Henriette Jæger, lengde (6.35) *
26. Thea Charlotte Knutsen, 3000 meter hinder (10:20.76) **
27. Sigrid Alvik, 3000 meter hinder (10:20.97) *
27. Lisa Wilker, sjukamp (5359) *
32. Sarah Mikkelsen, slegge (59.45)
36. Elisabeth Thon Rosvold, diskos (50.39)
37. Sigrid Bjørnsdatter Wahlberg,800 meter (2:05.39) *
39. Pernille Karlsen Antonsen, 800 meter (2:05.58)
39. Anna Marie Nordengen Sirevåg, 3000 meter hinder (10:31.62) **
42. Mari Roligheten Ruud, 3000 meter (9:18.88)
50. Malin Hoelsveen, 800 meter (2:06.26) ***
51. Maren Halle Haugen, 1500 meter (4:19.82) *
55. Sigrid Bjørnsdatter Wahlberg, 1500 meter (4:20.10) *
55. Kitty Friele Faye, stav (4.00)
56. Sara Busic, 1500 meter (4:20.13)
56. Madelen Haaheim Sveinungsen, høyde (1.79)
57. Ingeborg Østgård, 3000 meter (9:23.73) *
59. Ina Halle Haugen, 800 meter (2:06.78) *
60. Josefina Biernacki, 100 meter hekk (13.69) *
63. Malin Hoelsveen, 1500 meter (4:20.69) ***
67. Hedvig Kallåk, høyde (1.78) **
72. Marin Stray Gautadottir, 400 meter hekk (60.29) *
77. Lakeri Ertzgaard, 400 meter (54.24)
77. Elea Jørstad Bock, 100 meter hekk (13.79)

Andre interessante resultater:
4. Adele Henriksen, 10000 meter (34:05.36)

U20 kvinner, Europa (topp 60):
1. Ina Halle Haugen, 3000 meter (9:11.81) *
2. Henriette Jæger, 200 meter (23.28) *
2. Ingeborg Østgård, 1500 meter (4:12.60) *
2. Andrea Rooth, 100 meter hekk (13.11)
2. Henriette Jæger, sjukamp (6154)
3. Andrea Rooth, 400 meter hekk (57.16)
4. Ingeborg Østgård, 800 meter (2:04.31) *
6. Ina Halle Haugen, 1500 meter (4:16.82) *
7. Lotta Flatum, diskos (53.42)
7. Andrea Rooth, sjukamp (5727)
8. Mari Roligheten Ruud, 3000 meter (9:18.88)
8. Thea Charlotte Knutsen, 3000 meter hinder (10:20.76) **
8. Henriette Jæger, 100 meter hekk (13.46) *
8. Hedda Kronstrand Kvalvåg, tresteg (13.33)
9. Sigrid Alvik, 3000 meter hinder (10:20.97) *
11. Henriette Jæger, lengde (6.35) *
14. Ingeborg Østgård, 3000 meter (9:23.73) *
15. Sigrid Bjørnsdatter Wahlberg, 800 meter (2:05.39) *
16. Elisabeth Thon Rosvold, diskos (50.39)
17. Pernille Karlsen Antonsen, 800 meter (2:05.58)
17. Anna Marie Nordengen Sirevåg, 3000 meter hinder (10:31.62) **
19. Lakeri Ertzgaard, 400 meter (54.24)
19. Maren Halle Haugen, 1500 meter (4:19.82) *
22. Sigrid Bjørnsdatter Wahlberg, 1500 meter (4:20.10) *
23. Sara Busic, 1500 meter (4:20.13)
23. Lisa Wilker, sjukamp (5359)
24. Adele Henriksen, 5000 meter (16:39.00)
25. Malin Hoelsveen, 1500 meter (4:20.69) ***
25. Malin Hoelsveen, 3000 meter (9:29.84) ***
27. Malin Hoelsveen, 800 meter (2:06.26) ***
27. Sarah Mikkelsen, slegge (59.45)
29. Kitty Friele Faye, stav (4.00)
30. Ina Halle Haugen, 800 meter (2:06.78) *
30. Josefina Biernacki, 100 meter hekk (13.69) *
32. Maren Halle Haugen, 3000 meter (9:32.49) *
32. Marin Stray Gautadottir, 400 meter hekk (60.29) *
34. Sigrid Alvik, 3000 meter (9:33.45) *
37. Maren Bakke Amundsen, 200 meter (24.00) *
41. Mari Roligheten Ruud, 1500 meter (4:23.84)
41. Elea Jørstad Bock, 100 meter hekk (13.79)
42. Nora Haugen, 400 meter (54.91) *
42. Madelen Haaheim Sveinungsen, høyde (1.79)
48. Sigrid Alvik, 1500 meter (4:24.56) *
49. Ellevine Kathleen Svensen Skare, spyd (46.88) ***
50. Sigrid Kongssund Amlie, 400 meter (55.17)
51. Hedvig Kallåk, høyde (1.78) **
53. Sara Busic, 800 meter (2:08.02)
53. Emelia Tveitå, diskos (45.88)
54. Vilde Marstein, 100 meter hekk (13.94)
57. Mariell Morken, kule (13.56) *
58. Marte Hovland, 1500 meter (4:25.72) ***
59. Hanna Emilie Hjeltnes, kule (13.46) **

Andre interessante resultater:
2. Adele Henriksen, 10000 meter (34:05.36)

U18 menn, verden (topp 50):
6. Bastian Elnan Aurstad, 400 meter hekk (51.88) *
9. Mathias Vanem Aas, 2000 meter hinder (5:55.43)
10. Bastian Elnan Aurstad, 400 meter (47.17)
12. Andreas Fjeld Halvorsen, 3000 meter (8:12.82) *
14. Simen Gløgård Stensrud, 3000 meter (8:14.86) *
15. Benjamin Olsen, 1500 meter (3:48.37)
16. Andreas Fjeld Halvorsen, 1500 meter (3:48.39) *
19. Benjamin Olsen, 800 meter (1:50.52)
24. Mathias Vanem Aas, 3000 meter (8:18.98)
36. Sondre Jahren, diskos [1,5kg] (54.62)
36. Øystein Solheim Hytten, slegge [5kg] (66.68)
36. Tommi Aslaksrud Pasanen, spyd [700g] (65.32)
37. Philip Andreas Kubon, stav (4.70)
40. Benjamin Olsen, 3000 meter (8:23.51)

Andre interessante resultater:
10. Mathias Vanem Aas, 3000 meter hinder (9:14.92)

U18 menn, Europa (topp 40):
1. Bastian Elnan Aurstad, 400 meter hekk (51.83) *
2. Bastian Elnan Aurstad, 400 meter (47.17) *
2. Andreas Fjeld Halvorsen, 3000 meter (8:12.82) *
3. Simen Gløgård Stensrud, 3000 meter (8:14.86) *
5. Mathias Vanem Aas, 3000 meter (8:18.98)
5. Mathias Vanem Aas, 2000 meter hinder (5:55.43)
6. Benjamin Olsen, 1500 meter (3:48.37)
7. Benjamin Olsen, 800 meter (1:50.52)
7. Andreas Fjeld Halvorsen, 1500 meter (3:48.39) *
9. Benjamin Olsen, 3000 meter (8:23.51)
16. Kristian Bråthen Børve, 3000 meter (8:27.21) **
20. Sondre Jahren, diskos [1,5kg] (54.62)
23. Mathias Vanem Aas, 1500 meter (3:52.90)
26. Philip Andreas Kubon, stav (4.70)
28. Øystein Solheim Hytten, slegge [5kg] (66.68)
29. Bastian Elnan Aurstad, 200 meter (21.82) *
29. Tommi Aslaksrud Pasanen, spyd [700g] (65.32)
33. Simen Gløgård Stensrud, 1500 meter (3:54.37) *
36. Philip Morken, 800 meter (1:53.03)
36. Bastian Elnan Aurstad, 400 meter hekk [84cm] (54.12) *
37. Sondre Jahren, kule [5kg] (17.08)

Andre interessante resultater:
4. Mathias Vanem Aas, 3000 meter hinder (9:14.92)
6. Mathias Vanem Aas, 5000 meter (14:37.76)

U18 kvinner, verden (topp 50):
3. Thea Charlotte Knutsen, 2000 meter hinder (6:41.56)
9. Malin Hoelsveen, 1500 meter (4:20.69) *
10. Anna Marie Nordengen Sirevåg, 2000 meter hinder (6:48.43)
13. Ellevine Kathleen Svensen Skare, spyd [500g] (51.55) *
14. Malin Hoelsveen, 800 meter (2:06.26) *
20. Hedvig Kallåk, høyde (1.78)
26. Marte Hovland, 1500 meter (4:25.72) *
30. Malin Hoelsveen, 3000 meter (9:29.84) *
46. Hanna Emilie Hjeltnes, kule [3kg] (15.04)

Andre interessante resultater:
7. Thea Charlotte Knutsen, 3000 meter hinder (10:20.76)
11. Anna Marie Nordengen Sirevåg, 3000 meter hinder (10:31.62)
18. Ellevine Kathleen Svensen Skare, spyd [600g] (46.88)
21. Hanna Emilie Hjeltnes, kule [4kg] (13.46)

U18 kvinner, Europa (topp 40):
2. Thea Charlotte Knutsen, 2000 meter hinder (6:41.56)
3. Malin Hoelsveen, 1500 meter (4:20.69) *
5. Malin Hoelsveen, 3000 meter (9:29.84) *
9. Malin Hoelsveen, 800 meter (2:06.26) *
9. Anna Marie Nordengen Sirevåg, 2000 meter hinder (6:48.43)
11. Marte Hovland, 1500 meter (4:25.72) *
12. Ellevine Kathleen Svensen Skare, spyd [500g] (51.55)
17. Hedvig Kallåk, høyde (1.78)
19. Anna Marie Nordengen Sirevåg, 3000 meter (9:43.54)
28. Leona Andersen Vedvik, 1500 meter (4:28.00)
34. Hanna Emilie Hjeltnes, kule [3kg] (15.04)
35. Malin Søtorp Solberg, 1500 meter (4:28.75) **
36. Nora Bergan, 3000 meter (9:50.58)
40. Hanna Emilie Hjeltnes, diskos (42.37)

Andre interessante resultater:
1. Malin Søtorp Solberg, 2000 meter (6:13.71) **
3. Thea Charlotte Knutsen, 3000 meter hinder (10:20.76)
5. Alma Kolberg Hakonardottir, 2000 meter (6:20.58) **
5. Anna Marie Nordengen Sirevåg, 3000 meter hinder (10:31.62)
10. Alma Kolberg Hakonardottir, 5000 meter (17:15.87) **
10. Hanna Emilie Hjeltnes, kule [4kg] (13.46)
10. Ellevine Kathleen Svensen Skare, spyd [600g] (46.88) *
31. Inga Rabben Reimers, spyd [600g] (42.46) *

tartaglia2
Innlegg: 177

Legg inn av tartaglia2 »

janesaj skrev: søn sep 19, 2021 6:21 pm
Senior kvinner, Europa (topp 100):
12. Amalie Iuel, 400 meter hekk (55.04)
13. Line Kloster, 400 meter hekk (55.14)
43. Nora Kollerød Wold, 400 meter hekk (56.98)
51. Andrea Rooth, 400 meter hekk (57.16)
57. Elisabeth Slettum, 400 meter hekk (57.35)
64. Marlen Aakre, 400 meter hekk (57.47)
Vi begynner å få en ganske bra bredde på denne øvelsen på damesiden.

Puttemans
Innlegg: 363

Legg inn av Puttemans »

Zerei Kbrom Mezngi går til topp i 10k Valencia Ibercaja med ny norsk rekord 27,40!

Brukeravatar
janesaj
Innlegg: 538

Legg inn av janesaj »

Puttemans skrev: søn okt 03, 2021 8:59 am Zerei Kbrom Mezngi går til topp i 10k Valencia Ibercaja med ny norsk rekord 27,40!
Voldsomt hvilket løft han har hatt de siste par årene på sine eldre dager. Mon tro om han kan utfordre Nordstad Moens norske 10000-rekord (27:24) på bane neste år?

Puttemans
Innlegg: 363

Legg inn av Puttemans »

Fem kvinner under 2.19 i London, noe som aldri har skjedd før. Fire i Valencia 2019 forrige rekord.

Brukeravatar
anbessa
Innlegg: 229

Legg inn av anbessa »

Sykt å slakke av på slutten og misse bonusoenger med ett sekund.

Brukeravatar
janesaj
Innlegg: 538

Legg inn av janesaj »

Håvard Haukenes gir seg med kappgang og begynner med løping. Kanskje ikke helt overraskende med tanke på at hans klart beste distanse femmila blir borte fra mesterskap. Blir kanskje maraton i stedet da?

Brukeravatar
anbessa
Innlegg: 229

Legg inn av anbessa »

Klokt valg av Haukenes. Endelig kan han løpe uten å være redd for dommere. Trener de løping tro? Kapasiteten er jo bunnsolid, og blir man ikke invalid av kappgang vil jeg tro han tåler rimelig heftige mengder. Hadde vært moro om han kom seg opp på et bra nivå raskt. Heia Håvard!

lund  
Innlegg: 980

Legg inn av lund »

janesaj skrev: ons okt 06, 2021 10:35 pm Håvard Haukenes gir seg med kappgang og begynner med løping. Kanskje ikke helt overraskende med tanke på at hans klart beste distanse femmila blir borte fra mesterskap. Blir kanskje maraton i stedet da?
Blir det ja.

Hudsucker
Innlegg: 228

Legg inn av Hudsucker »

Kan aldri huske å ha hørt om en slik overgang, fra kappgang til løping. Eller andre veien, for den saks skyld. Finnes det noen (fremgangsrike) eksempler?

return_of_drakkar
Innlegg: 808

Legg inn av return_of_drakkar »

Her er litt om hvorfor det tas vekk osv.
https://www.firstpost.com/sports/firstp ... 74821.html

Argumentet om at det ikke er en øvelse for kvinner er vel det vi kan kalle: woke...
Ellers er det det med at det er for langt og ikke fenger nok, mener man.
Litt sånn samme som for DL.

50km kappgang er vel selve 'prøven' i OL, på mange måter,

Brukeravatar
anbessa
Innlegg: 229

Legg inn av anbessa »

Kunne byttet 50km kappgang med 100km løp i OL. Gjort seg med et skikkelig ultraløp.

Brukeravatar
lok1
Innlegg: 425

Legg inn av lok1 »

Hudsucker skrev: fre okt 08, 2021 4:00 am Kan aldri huske å ha hørt om en slik overgang, fra kappgang til løping. Eller andre veien, for den saks skyld. Finnes det noen (fremgangsrike) eksempler?
Ble interessert i dette. Det er kun 13 utøvere på engelsk wikipedia som har kategori både som kappgjenger og maratonløper. De fleste er utøvere som deltok i OL på tidlig 1900-tallet, og det nærmeste man kommer "fremgangsrike eksempler" er https://en.wikipedia.org/wiki/Alina_Ivanova og https://en.wikipedia.org/wiki/Anita_Liepi%C5%86a.

Brukeravatar
janesaj
Innlegg: 538

Legg inn av janesaj »

Seniorlandslaget for 2022 ble tatt ut i dag:

Tekniske øvelser:
Sondre Guttormsen, SK Vidar
Simen Guttormsen, SK Vidar
Eivind Henriksen, IK Tjalve
Ola Stunes Isene, IF Sturla
Amalie Iuel, IK Tjalve
Line Kloster, SK Vidar
Lene Onsrud Retzius, IL i BUL
Martin Roe, IL Fri
Marcus Thomsen, IK Tjalve ( IL Norna-Salhus fra 1.1.22)
Vladimir Vukicevic, SK Vidar
Karsten Warholm, Dimna IL

Mellom/langdistanse:
Karoline Bjerkeli Grøvdal, IK Tjalve
Hedda Hynne, IK Tjalve
Filip Ingebrigtsen, Sandnes IL
Henrik Ingebrigtsen, Sandnes IL
Jakob Ingebrigtsen, Sandnes IL
Zerei Kbrom Mezngi, Spirit friidrettsklubb
Tom Erling Kårbø, Stord IL
Sondre Nordstad Moen, IL ROS
Narve Gilje Nordås, Sandnes IL

Parafriidrett
Salum Kashafali, IL Norna-Salhus, T12 - nedsatt syn
Ida Louise Øverland, IK Hind, T47 - nedsatt funksjon i en arm
Ida Yessica Nesse, IL Tyrving, F44 - nedsatt funksjon i en fot
Vegard Dragsund Sverd, IL Norna-Salhus, T13 nedsatt syn


U23: https://www.friidrett.no/toppidrett/lan ... tlagetU23/
► Show Spoiler
U20: https://www.friidrett.no/toppidrett/lan ... rlagetu20/
► Show Spoiler

Armando71
Innlegg: 44

Legg inn av Armando71 »

Forferdelige nyheter fra Kenya. Agnes Tirop et funnet død i sitt hjem i det som ser ut som et drap. Hun hadde stikkskader i magen.

Hvil i fred.

https://www.nrk.no/sport/sportsnyheter- ... 1.15688529

Brukeravatar
anbessa
Innlegg: 229

Legg inn av anbessa »

Armando71 skrev: ons okt 13, 2021 1:37 pm Forferdelige nyheter fra Kenya. Agnes Tirop et funnet død i sitt hjem i det som ser ut som et drap. Hun hadde stikkskader i magen.
Og mannen er pågrepet for drapet. Trist når unge fremadstormende løpere forsvinner slik.

Svar

Gå tilbake til «Friidrett»