Konkurranse: Tipp norske medaljører i OL 2020
Konkurranse: Tipp norske medaljører i OL 2020
I denne konkurransen tipper vi på norske medaljører under OL i Tokyo.
Regler:
Tippe riktig medaljør: 4 poeng
Tippe på medaljør, men i feil valør: 2 poeng
Tippe på en medaljør som ikke tar medalje: -1 poeng (dette for å slippe at noen helgarderer med å tippe medalje på hele den norske troppen...)
Eksempel på tipsformattering:
Damelandslaget, håndball - gull
Jon Rønningen, bryting 52kg - sølv
Ola Nordmann, spyd - bronse
Eksempel på poenggivning ut fra eksempelet over:
Damelandslaget tar gull = 4p
Jon Rønningen tar gull = 2p
Ola Nordmann ender uten medalje = -1p
I alt 5p.
Tippefrist: Enden av åpningsseremonien fredag 23. juli!
Håper mange blir fristet til å tippe. Norges fullstendige tropp kan finnes her. Foreløpige deltakerlister for samtlige øvelser ligger her.
Lykke til!
Regler:
Tippe riktig medaljør: 4 poeng
Tippe på medaljør, men i feil valør: 2 poeng
Tippe på en medaljør som ikke tar medalje: -1 poeng (dette for å slippe at noen helgarderer med å tippe medalje på hele den norske troppen...)
Eksempel på tipsformattering:
Damelandslaget, håndball - gull
Jon Rønningen, bryting 52kg - sølv
Ola Nordmann, spyd - bronse
Eksempel på poenggivning ut fra eksempelet over:
Damelandslaget tar gull = 4p
Jon Rønningen tar gull = 2p
Ola Nordmann ender uten medalje = -1p
I alt 5p.
Tippefrist: Enden av åpningsseremonien fredag 23. juli!
Håper mange blir fristet til å tippe. Norges fullstendige tropp kan finnes her. Foreløpige deltakerlister for samtlige øvelser ligger her.
Lykke til!
Jeg kan jo begynne, bare for å være eksempelet:
Karsten Warholm, 400 meter hekk - gull
Damelandslaget, håndball - gull
Kristian Blummenfelt, triatlon - gull
Anders Mol/Christian Sørum, sandvolleyball - gull
Jakob Ingebrigtsen, 1500 meter - sølv
Kristoffer Brun/Are Strandli, roing dobbeltsculler lettvekt - sølv
Herrelandslaget, håndball - sølv
Henrik Christiansen, 800 meter fri - sølv
Viktor Hovland, golf - bronse
Kjetil Borch, roing singelsculler - bronse
Jenny Stene, skyting helmatch - bronse
I alt 4 gull, 4 sølv og 3 bronse og 11 medaljer sammenlagt. Sikkert litt vel optimistisk
Karsten Warholm, 400 meter hekk - gull
Damelandslaget, håndball - gull
Kristian Blummenfelt, triatlon - gull
Anders Mol/Christian Sørum, sandvolleyball - gull
Jakob Ingebrigtsen, 1500 meter - sølv
Kristoffer Brun/Are Strandli, roing dobbeltsculler lettvekt - sølv
Herrelandslaget, håndball - sølv
Henrik Christiansen, 800 meter fri - sølv
Viktor Hovland, golf - bronse
Kjetil Borch, roing singelsculler - bronse
Jenny Stene, skyting helmatch - bronse
I alt 4 gull, 4 sølv og 3 bronse og 11 medaljer sammenlagt. Sikkert litt vel optimistisk
Sist redigert av janesaj den tor jul 22, 2021 6:15 pm, redigert 1 gang totalt.
Henrik Christiansen, 800 meter fri - gull
Viktor Hovland, golf - gull
Håndball damer - gull
Håndball herrer - gull
Kjetil Borch, roing - gull
Kristian Blummenfelt, triatlon - gull
Mol/Sørum, sandvolleyball - gull
Karsten Warholm, 400 meter hekk - gull
Henrik Larsen, skyting (helmatch) - gull
Gustav Iden, triatlon - sølv
Jakob Ingebrigtsen, 1500 meter - sølv
Håvard Haukenes, kappgang - sølv
Brun/Strandli, roing - sølv
Jenny Stene, skyting (helmatch) - sølv
Erik Watndal, skeet - sølv
Casper Stornes, triatlon - bronse
Filip Ingebrigtsen, 1500 meter - bronse
Eivind Henriksen, slegge - bronse
Tufte/Solbakken/Helseth/Helvig, roing - bronse
Line Flem Høst, seiling - bronse
Jon Hermann Hegg, skyting (helmatch) - bronse
Jenny Stene, skyting (luftrifle) - bronse
Her går vi all in!
Viktor Hovland, golf - gull
Håndball damer - gull
Håndball herrer - gull
Kjetil Borch, roing - gull
Kristian Blummenfelt, triatlon - gull
Mol/Sørum, sandvolleyball - gull
Karsten Warholm, 400 meter hekk - gull
Henrik Larsen, skyting (helmatch) - gull
Gustav Iden, triatlon - sølv
Jakob Ingebrigtsen, 1500 meter - sølv
Håvard Haukenes, kappgang - sølv
Brun/Strandli, roing - sølv
Jenny Stene, skyting (helmatch) - sølv
Erik Watndal, skeet - sølv
Casper Stornes, triatlon - bronse
Filip Ingebrigtsen, 1500 meter - bronse
Eivind Henriksen, slegge - bronse
Tufte/Solbakken/Helseth/Helvig, roing - bronse
Line Flem Høst, seiling - bronse
Jon Hermann Hegg, skyting (helmatch) - bronse
Jenny Stene, skyting (luftrifle) - bronse
Her går vi all in!
Sist redigert av jippijai den tir jul 20, 2021 4:22 pm, redigert 1 gang totalt.
Flott at du er med, men om du vil ha poeng for disse dersom de tar medalje, må du nesten spesifisere hvilke øvelser du tror de tar medalje i, da alle disse er med i to øvelser (50 meter helmatch og 10 meter luftrifle).
Karsten Warholm, 400 meter hekk - gull
Damelandslaget, håndball - gull
Anders Mol/Christian Sørum, sandvolleyball - gull
Kristian Blummenfelt, triatlon - Sølv
Jakob Ingebrigtsen, 1500 meter - sølv
Kristoffer Brun/Are Strandli, roing dobbeltsculler lettvekt - bronse
Henrik Christiansen, 800 meter fri - bronse
Kjetil Borch, roing singelsculler - bronse
Damelandslaget, håndball - gull
Anders Mol/Christian Sørum, sandvolleyball - gull
Kristian Blummenfelt, triatlon - Sølv
Jakob Ingebrigtsen, 1500 meter - sølv
Kristoffer Brun/Are Strandli, roing dobbeltsculler lettvekt - bronse
Henrik Christiansen, 800 meter fri - bronse
Kjetil Borch, roing singelsculler - bronse
Karsten Warholm, 400 meter hekk - gull
Damelandslaget, håndball - gull
Anders Mol/Christian Sørum, sandvolleyball - sølv
Jakob Ingebrigtsen, 1500 meter - sølv
Kristoffer Brun/Are Strandli, roing dobbeltsculler lettvekt, bronse
Kjetil Borch, roing singelsculler - bronse
Skyting Mikslag - bronse
Damelandslaget, håndball - gull
Anders Mol/Christian Sørum, sandvolleyball - sølv
Jakob Ingebrigtsen, 1500 meter - sølv
Kristoffer Brun/Are Strandli, roing dobbeltsculler lettvekt, bronse
Kjetil Borch, roing singelsculler - bronse
Skyting Mikslag - bronse
Karsten Warholm, 400 meter hekk - gull
Jakob Ingebrigtsen, 1500 meter - sølv
Kristian Blummenfelt, triatlon - bronse
Damelandslaget, håndball - bronse
Anders Mol/Christian Sørum, sandvolleyball - bronse
Kjetil Borch, roing singelsculler - bronse
Kristoffer Brun/Are Strandli, roing dobbeltsculler lettvekt - bronse
(Litt mer pessimistisk jeg)
Jakob Ingebrigtsen, 1500 meter - sølv
Kristian Blummenfelt, triatlon - bronse
Damelandslaget, håndball - bronse
Anders Mol/Christian Sørum, sandvolleyball - bronse
Kjetil Borch, roing singelsculler - bronse
Kristoffer Brun/Are Strandli, roing dobbeltsculler lettvekt - bronse
(Litt mer pessimistisk jeg)
Sist redigert av sertono den fre jul 23, 2021 6:23 pm, redigert 1 gang totalt.
Kvinnelandslaget i håndball - gull
Karsten Warholm, 400 m hekk - gull
Herrelandslaget i håndball - sølv
Jenny Stene, skyting 50 m helmatch - sølv
Mol/Sørum, sandvolleyball - bronse
Jakob Ingebrigtsen, 1500 m - bronse
Strandli/Brun, roing dobbeltsculler lettvekt - bronse
Karsten Warholm, 400 m hekk - gull
Herrelandslaget i håndball - sølv
Jenny Stene, skyting 50 m helmatch - sølv
Mol/Sørum, sandvolleyball - bronse
Jakob Ingebrigtsen, 1500 m - bronse
Strandli/Brun, roing dobbeltsculler lettvekt - bronse
Karsten Warholm, 400 hekk, gull
Mol/Sørum, Sandvolleyball, gull
Jeanette Hegg Duestad, 50 m, gull
Henrik Larsen, 50 m, sølv
Skyting lag mix, luft, bronse
Håndball damer, bronse
Jakob Ingebrigtsen, 1500 m, bronse
Roing dobbeltfirer, bronse
Mol/Sørum, Sandvolleyball, gull
Jeanette Hegg Duestad, 50 m, gull
Henrik Larsen, 50 m, sølv
Skyting lag mix, luft, bronse
Håndball damer, bronse
Jakob Ingebrigtsen, 1500 m, bronse
Roing dobbeltfirer, bronse
Warhalm 400 hekk - gull
Håndballjentene - Gull
Jacob Ingebreitsen 1500m - Sølv
Håndballherrende - Sølv
Sandvolletball herrer - Sølv
Blummenfeldt tritalon - Sølv
Singescluller roing - Sølv
Doublesculler roing - Bronze
Jenny Stene 50m helmatch - bronze
Håndballjentene - Gull
Jacob Ingebreitsen 1500m - Sølv
Håndballherrende - Sølv
Sandvolletball herrer - Sølv
Blummenfeldt tritalon - Sølv
Singescluller roing - Sølv
Doublesculler roing - Bronze
Jenny Stene 50m helmatch - bronze
Karsten Warholm, 400 meter hekk - gull
Damelandslaget, håndball - gull
Kristian Blummenfelt, triatlon - sølv
Anders Mol/Christian Sørum, sandvolleyball - gull
Jakob Ingebrigtsen, 1500 meter - sølv
Kristoffer Brun/Are Strandli, roing dobbeltsculler lettvekt - gull
Herrelandslaget, håndball - bronse
Henrik Christiansen, 800 meter fri - bronse
Kjetil Borch, roing singelsculler - bronse
Mixlag skyting - bronse
49erFX - bronse
Damelandslaget, håndball - gull
Kristian Blummenfelt, triatlon - sølv
Anders Mol/Christian Sørum, sandvolleyball - gull
Jakob Ingebrigtsen, 1500 meter - sølv
Kristoffer Brun/Are Strandli, roing dobbeltsculler lettvekt - gull
Herrelandslaget, håndball - bronse
Henrik Christiansen, 800 meter fri - bronse
Kjetil Borch, roing singelsculler - bronse
Mixlag skyting - bronse
49erFX - bronse
Kristian Blummenfelt, triatlon - gull
Mol/Sørum, sandvolleyball - gull
Karsten Warholm, 400 meter hekk - gull
Kjetil Borch, roing - Sølv
Brun/Strandli, roing - sølv
Jenny Stene, skyting (helmatch) - sølv
Håndball damer - sølv
Henrik Larsen, skyting (helmatch) - sølv
Håndball herrer - Bronse
Casper Stornes, triatlon - bronse
Line Flem Høst, seiling - bronse
Håvard Haukenes, kappgang - bronse
Jenny Stene, skyting (luftrifle) - bronse
Henrik Christiansen, 800 meter fri -Bronse
Jakob Ingebrigtsen, 1500 meter - Bronse
Tror ikke vi drar inn såå mye gull.
Litt overkant medaljer på meg og, tror jeg
Mol/Sørum, sandvolleyball - gull
Karsten Warholm, 400 meter hekk - gull
Kjetil Borch, roing - Sølv
Brun/Strandli, roing - sølv
Jenny Stene, skyting (helmatch) - sølv
Håndball damer - sølv
Henrik Larsen, skyting (helmatch) - sølv
Håndball herrer - Bronse
Casper Stornes, triatlon - bronse
Line Flem Høst, seiling - bronse
Håvard Haukenes, kappgang - bronse
Jenny Stene, skyting (luftrifle) - bronse
Henrik Christiansen, 800 meter fri -Bronse
Jakob Ingebrigtsen, 1500 meter - Bronse
Tror ikke vi drar inn såå mye gull.
Litt overkant medaljer på meg og, tror jeg
Karsten Warholm 400H - Sølv
Jakob Ingebrigtsen 1500M - Gull
Håndballjentene - Sølv
Kjetil Borch Singlesculler - Bronse
Sandvolleyball H - Gull
Line Flem Høst Seiling Laser - bronse
Brun/Strandlie Dobbeltsculler L - Bronse
janesaj All Round - Gull
Jakob Ingebrigtsen 1500M - Gull
Håndballjentene - Sølv
Kjetil Borch Singlesculler - Bronse
Sandvolleyball H - Gull
Line Flem Høst Seiling Laser - bronse
Brun/Strandlie Dobbeltsculler L - Bronse
janesaj All Round - Gull
Mol/Sørum, sandvolleyball - gull
Damelandslaget, håndball - gull
Herrelandslaget, håndball - gull
Borch, roing - gull
Warholm, 400m hekk - sølv
Kristian Blummenfelt, triatlon - sølv
Stene, skyting helmatch - sølv
Brun/Strandli, roing - bronsje
Christiansen, svømming 800m - bronsje
J. Ingebrigtsen, 1500m - bronsje
Damelandslaget, håndball - gull
Herrelandslaget, håndball - gull
Borch, roing - gull
Warholm, 400m hekk - sølv
Kristian Blummenfelt, triatlon - sølv
Stene, skyting helmatch - sølv
Brun/Strandli, roing - bronsje
Christiansen, svømming 800m - bronsje
J. Ingebrigtsen, 1500m - bronsje
Sist redigert av Zanick den fre jul 23, 2021 4:29 pm, redigert 1 gang totalt.
Vi kan godta det. Så firkantede er vi ikke her inne
12 deltakere endte vi for øvrig opp på. Det må vi kalle høyst godkjent, særlig med tanke på at mange fra gamle VGD ikke engang er her ennå.
Er vel like greit å lagre tipsene deres i et dokument først som sist
Jeg skal selvfølgelig oppføre meg, dog en artig tanke.
Selv om jeg ikke er med i konkurransen, har jeg lenge sett på Warholm, Mol/Sørum og håndball damene som gull favoritter. Litt mer usikker på Mol/Sørum etter åpningskampen. Men kanskje de trengte en slik kamp for å "komme i gang". Borch har jeg ikke tenkt på som gull kandidat, men han ser ut som en nå.
Kan avsløre at det gikk temmelig greit for deg likevel (færre medaljetips var nok veien å gå). Resultater kommer straks...
Fasit:
Gull:
Kristian Blummenfelt, triatlon
Karsten Warholm, 400 meter hekk
Mol/Sørum, sandvolleyball
Jakob Ingebrigtsen, 1500 meter
Sølv:
Kjetil Borch, roing singlesculler
Eivind Henriksen, slegge
Bronse:
Hermann Tomasgaard, seiling
Kvinnelandslaget, håndball
Våre resultater:
sertono: 15
ms_8: 14
janesaj: 13
Trehjulssykkel: 13
Number4: 12
lok1: 11
Will.i.Nickersen: 11
GoingKronos: 10
rocket147: 10
Zanick: 10
Hudsucker: 7
jippijai: 7
Gratulerer til sertono med gull, ms_8 med sølv og Trehjulssykkel som tar delt bronse med undertegnede.
Vi kjører nok på med en lignende konk i vinter-OL om noen måneder. Der har vi jo også flere medaljekandidater, så det burde gi litt interessante utslag
Gull:
Kristian Blummenfelt, triatlon
Karsten Warholm, 400 meter hekk
Mol/Sørum, sandvolleyball
Jakob Ingebrigtsen, 1500 meter
Sølv:
Kjetil Borch, roing singlesculler
Eivind Henriksen, slegge
Bronse:
Hermann Tomasgaard, seiling
Kvinnelandslaget, håndball
Våre resultater:
sertono: 15
ms_8: 14
janesaj: 13
Trehjulssykkel: 13
Number4: 12
lok1: 11
Will.i.Nickersen: 11
GoingKronos: 10
rocket147: 10
Zanick: 10
Hudsucker: 7
jippijai: 7
Gratulerer til sertono med gull, ms_8 med sølv og Trehjulssykkel som tar delt bronse med undertegnede.
Vi kjører nok på med en lignende konk i vinter-OL om noen måneder. Der har vi jo også flere medaljekandidater, så det burde gi litt interessante utslag
Takker. Dæven døtte, den så jeg ikke komme, nå føler jeg meg litt som Karsten og Jakob!janesaj skrev: Gratulerer til sertono med gull, ms_8 med sølv og Trehjulssykkel som tar delt bronse med undertegnede.
Flott konkurranse dette, kudos til deg janesaj for glimrende organisering
Create an account or sign in to join the discussion
You need to be a member in order to post a reply
Create an account
Not a member? register to join our community
Members can start their own topics & subscribe to topics
It’s free and only takes a minute