TV-tråden 2021/22
TV-tråden 2021/22
Klar for årets første skikkelige sportslørdag:
09:00 NRK1: Sesongåpning langrenn 10 km klassisk kvinner på Beitostølen
10:30 TV3: World Cup alpint, slalåm 1. omgang kvinner i Levi (Finland)
11:15 NRK1: Sesongåpning langrenn 15 km klassisk menn på Beitostølen
11:15 NRK2: World Cup freeski slopestyle i Stubai (Østerrike)
13:30 TV3: World Cup alpint, slalåm 2. omgang kvinner i Levi (Finland)
13:45 NRK1: NM kombinert 2,5 km langrenn kvinner på Beitostølen
14:15 NRK1: NM kombinert 5 km langrenn menn på Beitostølen
16:00 TV3: World Cup hopp menn i Nizhny Tagil (Russland)
09:00 NRK1: Sesongåpning langrenn 10 km klassisk kvinner på Beitostølen
10:30 TV3: World Cup alpint, slalåm 1. omgang kvinner i Levi (Finland)
11:15 NRK1: Sesongåpning langrenn 15 km klassisk menn på Beitostølen
11:15 NRK2: World Cup freeski slopestyle i Stubai (Østerrike)
13:30 TV3: World Cup alpint, slalåm 2. omgang kvinner i Levi (Finland)
13:45 NRK1: NM kombinert 2,5 km langrenn kvinner på Beitostølen
14:15 NRK1: NM kombinert 5 km langrenn menn på Beitostølen
16:00 TV3: World Cup hopp menn i Nizhny Tagil (Russland)
Denne helga var fin, men mest et lite vorspiel sammenlignet med neste helg hva skisport gjelder:
Fredag 26. november
10:00 TV3: Prolog World Cup springt langrenn klassisk m/k i Ruka (Finland)
11:25 TV3: World Cup kombinert hopp menn i Ruka (Finland)
12:30 TV3: World Cup sprint langrenn klassisk m/k i Ruka (Finland)
15:10 TV3: World Cup kombinert langrenn menn i Ruka (Finland)
15:20 V sport 1: World Cup hopp kvinner i Nizhny Tagil (Russland)
17:00 V sport 1: Kvalifisering World Cup hopp menn i Ruka (Finland)
20:00 TV3: World Cup alpint, utfor menn i Lake Louise (Canada)
Lørdag 27. november
07:25 V sport 1: World Cup freeski, skicross i Secret Garden (Kina)
09:10 TV3: World Cup kombinert hopp menn i Ruka (Finland)
10:15 TV3: World Cup langrenn, 15 km menn klassisk intervallstart i Ruka (Finland)
11:45 NRK1: World cup skiskyting, 15 km normal kvinner i Østersund (Sverige)
12:00 TV3: World Cup hopp kvinner i Nizhny Tagil (Russland)
13:30 TV3: World Cup langrenn, 10 km klassisk intervallstart kvinner i Ruka (Finland)
15:00 NRK1: Word Cup Skiskyting, 20 km normal menn i Østersund (Sverige)
15:30 TV3: World Cup kombinert 10 km langrenn menn i Ruka (Finland)
15:55 V sport 1: World CUp alpint, storslalåm 1. omgang kvinner i Killington (USA)
16:30 TV3: World Cup hopp menn i Ruka (Finland)
19:00 TV3: World Cup alpint, storslalåm 2. omgang kvinner i Killington (USA)
20:15 TV3: World Cup. alpint, utfor menn i Lake Louise (Canada)
Søndag 28. november
07:25 V sport 1: World Cup snowboard, snowboardcross i Secret Garden (Kina)
09:10 TV3: World Cup kombinert hopp menn i Ruka (Finland)
10:20 TV3: World Cup langrenn, 10 km jaktstart fri kvinner i Ruka (Finland)
11:00 NRK1: World Cup skiskyting, sprint kvinner i Østersund (Sverige)
12:30 TV3: World Cup langrenn, 15 km jaktstart fri menn i Ruka (Finland)
13:45 NRK1: World Cup skiskyting, sprint herrer i Østersund (Sverige)
15:05 TV3: World Cup kombinert, 10 km langrenn menn i Ruka (Finland)
15:40 V sport 1: World Cup alpint, slalåm kvinner 1. omgang i Killington (USA)
16:15 TV3: World Cup hopp menn i Ruka (Finland)
18:45 V sport 1: World Cup alpint, storslalåm kvinner 2. omgang i Killington (USA)
20:15 TV3: World Cup alpint, super G menn i Lake Louise (Canada)
Fredag 26. november
10:00 TV3: Prolog World Cup springt langrenn klassisk m/k i Ruka (Finland)
11:25 TV3: World Cup kombinert hopp menn i Ruka (Finland)
12:30 TV3: World Cup sprint langrenn klassisk m/k i Ruka (Finland)
15:10 TV3: World Cup kombinert langrenn menn i Ruka (Finland)
15:20 V sport 1: World Cup hopp kvinner i Nizhny Tagil (Russland)
17:00 V sport 1: Kvalifisering World Cup hopp menn i Ruka (Finland)
20:00 TV3: World Cup alpint, utfor menn i Lake Louise (Canada)
Lørdag 27. november
07:25 V sport 1: World Cup freeski, skicross i Secret Garden (Kina)
09:10 TV3: World Cup kombinert hopp menn i Ruka (Finland)
10:15 TV3: World Cup langrenn, 15 km menn klassisk intervallstart i Ruka (Finland)
11:45 NRK1: World cup skiskyting, 15 km normal kvinner i Østersund (Sverige)
12:00 TV3: World Cup hopp kvinner i Nizhny Tagil (Russland)
13:30 TV3: World Cup langrenn, 10 km klassisk intervallstart kvinner i Ruka (Finland)
15:00 NRK1: Word Cup Skiskyting, 20 km normal menn i Østersund (Sverige)
15:30 TV3: World Cup kombinert 10 km langrenn menn i Ruka (Finland)
15:55 V sport 1: World CUp alpint, storslalåm 1. omgang kvinner i Killington (USA)
16:30 TV3: World Cup hopp menn i Ruka (Finland)
19:00 TV3: World Cup alpint, storslalåm 2. omgang kvinner i Killington (USA)
20:15 TV3: World Cup. alpint, utfor menn i Lake Louise (Canada)
Søndag 28. november
07:25 V sport 1: World Cup snowboard, snowboardcross i Secret Garden (Kina)
09:10 TV3: World Cup kombinert hopp menn i Ruka (Finland)
10:20 TV3: World Cup langrenn, 10 km jaktstart fri kvinner i Ruka (Finland)
11:00 NRK1: World Cup skiskyting, sprint kvinner i Østersund (Sverige)
12:30 TV3: World Cup langrenn, 15 km jaktstart fri menn i Ruka (Finland)
13:45 NRK1: World Cup skiskyting, sprint herrer i Østersund (Sverige)
15:05 TV3: World Cup kombinert, 10 km langrenn menn i Ruka (Finland)
15:40 V sport 1: World Cup alpint, slalåm kvinner 1. omgang i Killington (USA)
16:15 TV3: World Cup hopp menn i Ruka (Finland)
18:45 V sport 1: World Cup alpint, storslalåm kvinner 2. omgang i Killington (USA)
20:15 TV3: World Cup alpint, super G menn i Lake Louise (Canada)
Hva er billigste måte å få sett TV3 på? Er det Strim til 199,- eller får man direktekanalene inkludert i Viaplay sitt 129,- abonnement?
Ser ikke ut som om man får vintersporten inkludert i Viaplay sitt 129,- abonnement i Norge. Såvidt jeg kan se inkluderer det bare filmer, serier og nyhetskanaler. Tviler på man får se mye vintersport der. I Sverige har man et abonnement der vintersporten er inkludert til 129,-, men kan ikke se at det finns noe lignende i Norge.SuperGunners10 skrev: ↑tir nov 23, 2021 10:52 pm Hva er billigste måte å få sett TV3 på? Er det Strim til 199,- eller får man direktekanalene inkludert i Viaplay sitt 129,- abonnement?
Jeg hørte med Viaplay, og man får TV3 også i 129,- abonnementet, så man får hvertfall sett det meste direkte. Har uansett gått for strim sin enkleste pakke med 7 dager prøvetid og så to med halv pris. Da er jeg hvertfall reddet til starten av februar med 99,- i mnd.tartaglia2 skrev: ↑ons nov 24, 2021 12:23 pmSer ikke ut som om man får vintersporten inkludert i Viaplay sitt 129,- abonnement i Norge. Såvidt jeg kan se inkluderer det bare filmer, serier og nyhetskanaler. Tviler på man får se mye vintersport der. I Sverige har man et abonnement der vintersporten er inkludert til 129,-, men kan ikke se at det finns noe lignende i Norge.SuperGunners10 skrev: ↑tir nov 23, 2021 10:52 pm Hva er billigste måte å få sett TV3 på? Er det Strim til 199,- eller får man direktekanalene inkludert i Viaplay sitt 129,- abonnement?
Torsdag 2.desember
13.45 NRK1: World Cup skiskyting, sprint kvinner, Østersund
16.30 NRK1: World Cup skiskyting, sprint herrer, Østersund
19.45 TV3?: Word Cup alpint, super-G herrer, Beaver Creek (USA)
Fredag 3. desember
10:00 NRK1: World Cup langrenn, prolog sprint fri teknikk, Lillehammer
11:30 NRK1: World Cup kombinert, hopp kvinner, Lillehammer
12:30 NRK1: World Cup langrenn, sprint finaler, Lillehammer
14:30 NRK1: World Cup kombinert, langrenn 5 km kvinner, Lillehammer
15:25 V sport 1: World Cup fristil hopp, Ruka
16:55 V sport 1: Kvalifisering World Cup hopp, Wisla (Polen)
18:45 TV3 og V sport 2: World Cup alpint, super G menn, Beaver Creek (USA) (kun V sport 2 fra 20:00)
20:30 V sport 1: World Cup alpint, utfor kvinner, Lake Louise (Canada)
Lørdag 4. desember
08:55 NRK1: World Cup kombinert, laghopp menn, Lillehammer
10:00 NRK1: World Cup langrenn, 10 km fri teknikk intervall kvinner, Lillehammer
11:25 NRK1: World Cup kombinert, hopp kvinner, Lillehammer
12:00 NRK1: World Cup langrenn, 15 km fri teknikk intervall menn, Lillehammer
13.00 NRK1: World Cup skiskyting, jaktstart kvinner, Østersund
13:40 NRK1: World Cup kombinert, lag 4 x 5 km langrenn, Lillehammer
14:50 NRK: World Cup kombinert, 5 km langrenn kvinner, Lillehammer
14:55 V sport +: World Cup fristil, kulekjøring i Ruka
15.10 NRK1: World Cup skiskyting, 4x7,5 km stafett herrer, Østersund
16:00 TV3: World Cup hopp, lag, Wisla
18:15 NRK1: World Cup hopp kvinner, Lillehammer
19:00 NRK3: World Cup hopp kvinner, Lillehammer (forts. fra NRK1)
19:00 TV3: World Cup alpint, utfor menn, Beaver Creek
20:30 V sport 1: World Cup alpint, utfor kvinner, Lake Louise
20:55 V sport +: Freeski Big Air, Steamboat (USA)
Søndag 5. desember:
09:20 NRK 1: World Cup langrenn, 4 x 7,5 km stafett menn, Lillehammer
10:50 NRK1: World Cup kombinert, hopp menn, Lillehammer
11:45 NRK1: World Cup langrenn, 4 x 5 km stafett kvinner, Lillehammer
12.35 NRK1: World Cup skiskyting 4 x 6 km stafett kvinner, Østersund
14:00 NRK1: World Cup kombinert, langrenn 10 km menn, Lillehammer
14:55 V sport 1: World Cup fristil, kulekjøring, Ruka
15.15 NRK1: World Cup skiskyting jaktstart herrer, Østersund
16:00 TV3: World Cup hopp menn, Wisla
17:30 NRK1: World Cup hopp kvinner, Lillehammer
18:30 V sport 1: World Cup alpint, super G kvinner, Lake Louise
20:00 V sport 1: World Cup alpint, super G menn, Beaver Creek
13.45 NRK1: World Cup skiskyting, sprint kvinner, Østersund
16.30 NRK1: World Cup skiskyting, sprint herrer, Østersund
19.45 TV3?: Word Cup alpint, super-G herrer, Beaver Creek (USA)
Fredag 3. desember
10:00 NRK1: World Cup langrenn, prolog sprint fri teknikk, Lillehammer
11:30 NRK1: World Cup kombinert, hopp kvinner, Lillehammer
12:30 NRK1: World Cup langrenn, sprint finaler, Lillehammer
14:30 NRK1: World Cup kombinert, langrenn 5 km kvinner, Lillehammer
15:25 V sport 1: World Cup fristil hopp, Ruka
16:55 V sport 1: Kvalifisering World Cup hopp, Wisla (Polen)
18:45 TV3 og V sport 2: World Cup alpint, super G menn, Beaver Creek (USA) (kun V sport 2 fra 20:00)
20:30 V sport 1: World Cup alpint, utfor kvinner, Lake Louise (Canada)
Lørdag 4. desember
08:55 NRK1: World Cup kombinert, laghopp menn, Lillehammer
10:00 NRK1: World Cup langrenn, 10 km fri teknikk intervall kvinner, Lillehammer
11:25 NRK1: World Cup kombinert, hopp kvinner, Lillehammer
12:00 NRK1: World Cup langrenn, 15 km fri teknikk intervall menn, Lillehammer
13.00 NRK1: World Cup skiskyting, jaktstart kvinner, Østersund
13:40 NRK1: World Cup kombinert, lag 4 x 5 km langrenn, Lillehammer
14:50 NRK: World Cup kombinert, 5 km langrenn kvinner, Lillehammer
14:55 V sport +: World Cup fristil, kulekjøring i Ruka
15.10 NRK1: World Cup skiskyting, 4x7,5 km stafett herrer, Østersund
16:00 TV3: World Cup hopp, lag, Wisla
18:15 NRK1: World Cup hopp kvinner, Lillehammer
19:00 NRK3: World Cup hopp kvinner, Lillehammer (forts. fra NRK1)
19:00 TV3: World Cup alpint, utfor menn, Beaver Creek
20:30 V sport 1: World Cup alpint, utfor kvinner, Lake Louise
20:55 V sport +: Freeski Big Air, Steamboat (USA)
Søndag 5. desember:
09:20 NRK 1: World Cup langrenn, 4 x 7,5 km stafett menn, Lillehammer
10:50 NRK1: World Cup kombinert, hopp menn, Lillehammer
11:45 NRK1: World Cup langrenn, 4 x 5 km stafett kvinner, Lillehammer
12.35 NRK1: World Cup skiskyting 4 x 6 km stafett kvinner, Østersund
14:00 NRK1: World Cup kombinert, langrenn 10 km menn, Lillehammer
14:55 V sport 1: World Cup fristil, kulekjøring, Ruka
15.15 NRK1: World Cup skiskyting jaktstart herrer, Østersund
16:00 TV3: World Cup hopp menn, Wisla
17:30 NRK1: World Cup hopp kvinner, Lillehammer
18:30 V sport 1: World Cup alpint, super G kvinner, Lake Louise
20:00 V sport 1: World Cup alpint, super G menn, Beaver Creek
-
- Innlegg: 801
Kan jo slenge på skøyteløpene fra Salt Lake City også, da vi er noen som er litt interesserte i det også:
Torsdag 2.desember
13.45 NRK1: World Cup skiskyting, sprint kvinner, Østersund
16.30 NRK1: World Cup skiskyting, sprint herrer, Østersund
19.45 V Sport 1: Word Cup alpint, super-G herrer, Beaver Creek (USA)
Fredag 3. desember
10:00 NRK1: World Cup langrenn, prolog sprint fri teknikk, Lillehammer
11:30 NRK1: World Cup kombinert, hopp kvinner, Lillehammer
12:30 NRK1: World Cup langrenn, sprint finaler, Lillehammer
14:30 NRK1: World Cup kombinert, langrenn 5 km kvinner, Lillehammer
15:25 V sport 1: World Cup fristil hopp, Ruka
16:55 V sport 1: Kvalifisering World Cup hopp, Wisla (Polen)
18:45 TV3 og V sport 2: World Cup alpint, super G menn, Beaver Creek (USA) (kun V sport 2 fra 20:00)
20:25 V4: V-cup skøyter, 500 m kvinner og menn, Salt Lake City
20:30 V sport 1: World Cup alpint, utfor kvinner, Lake Louise (Canada)
21:35 V4: V-cup skøyter, 3000 m kvinner, Salt Lake City
22:35 V4: V-cup skøyter, 5000 m menn, Salt Lake CIty
Lørdag 4. desember
08:55 NRK1: World Cup kombinert, laghopp menn, Lillehammer
10:00 NRK1: World Cup langrenn, 10 km fri teknikk intervall kvinner, Lillehammer
11:25 NRK1: World Cup kombinert, hopp kvinner, Lillehammer
12:00 NRK1: World Cup langrenn, 15 km fri teknikk intervall menn, Lillehammer
13.00 NRK1: World Cup skiskyting, jaktstart kvinner, Østersund
13:40 NRK1: World Cup kombinert, lag 4 x 5 km langrenn, Lillehammer
14:50 NRK: World Cup kombinert, 5 km langrenn kvinner, Lillehammer
14:55 V sport +: World Cup fristil, kulekjøring i Ruka
15.10 NRK1: World Cup skiskyting, 4x7,5 km stafett herrer, Østersund
16:00 TV3: World Cup hopp, lag, Wisla
18:15 NRK1: World Cup hopp kvinner, Lillehammer
19:00 NRK3: World Cup hopp kvinner, Lillehammer (forts. fra NRK1)
19:00 TV3: World Cup alpint, utfor menn, Beaver Creek
20:30 V sport 1: World Cup alpint, utfor kvinner, Lake Louise
20:55 V sport +: Freeski Big Air, Steamboat (USA)
21:05 V4: V-cup skøyter, 1500 m menn, Salt Lake City
21:55 V4: V-cup skøyter, 1000 m kvinner, Salt Lake City
22:40 V4: V-cup skøyter, fellesstart menn, Salt Lake City
23:05 V4: V-cup skøyter, Team pursuit, Salt Lake CIty
Søndag 5. desember:
09:20 NRK 1: World Cup langrenn, 4 x 7,5 km stafett menn, Lillehammer
10:50 NRK1: World Cup kombinert, hopp menn, Lillehammer
11:45 NRK1: World Cup langrenn, 4 x 5 km stafett kvinner, Lillehammer
12.35 NRK1: World Cup skiskyting 4 x 6 km stafett kvinner, Østersund
14:00 NRK1: World Cup kombinert, langrenn 10 km menn, Lillehammer
14:55 V sport 1: World Cup fristil, kulekjøring, Ruka
15.15 NRK1: World Cup skiskyting jaktstart herrer, Østersund
16:00 TV3: World Cup hopp menn, Wisla
17:30 NRK1: World Cup hopp kvinner, Lillehammer
18:30 V sport 1: World Cup alpint, super G kvinner, Lake Louise
20:00 V sport 1: World Cup alpint, super G menn, Beaver Creek
20:25 V4: V-cup skøyter, 500 m menn, Salt Lake City
21:05 V4: V-cup skøyter, 1500 m kvinner, Salt Lake City
21:55 V4: V-cup skøyter, 1000 m menn, Salt Lake City
22:40 V4: V-cup skøyter, Fellesstart kvinner, Salt Lake City
23:05 V4: V-cup skøyter, Team pursuit menn, Salt Lake City
Torsdag 2.desember
13.45 NRK1: World Cup skiskyting, sprint kvinner, Østersund
16.30 NRK1: World Cup skiskyting, sprint herrer, Østersund
19.45 V Sport 1: Word Cup alpint, super-G herrer, Beaver Creek (USA)
Fredag 3. desember
10:00 NRK1: World Cup langrenn, prolog sprint fri teknikk, Lillehammer
11:30 NRK1: World Cup kombinert, hopp kvinner, Lillehammer
12:30 NRK1: World Cup langrenn, sprint finaler, Lillehammer
14:30 NRK1: World Cup kombinert, langrenn 5 km kvinner, Lillehammer
15:25 V sport 1: World Cup fristil hopp, Ruka
16:55 V sport 1: Kvalifisering World Cup hopp, Wisla (Polen)
18:45 TV3 og V sport 2: World Cup alpint, super G menn, Beaver Creek (USA) (kun V sport 2 fra 20:00)
20:25 V4: V-cup skøyter, 500 m kvinner og menn, Salt Lake City
20:30 V sport 1: World Cup alpint, utfor kvinner, Lake Louise (Canada)
21:35 V4: V-cup skøyter, 3000 m kvinner, Salt Lake City
22:35 V4: V-cup skøyter, 5000 m menn, Salt Lake CIty
Lørdag 4. desember
08:55 NRK1: World Cup kombinert, laghopp menn, Lillehammer
10:00 NRK1: World Cup langrenn, 10 km fri teknikk intervall kvinner, Lillehammer
11:25 NRK1: World Cup kombinert, hopp kvinner, Lillehammer
12:00 NRK1: World Cup langrenn, 15 km fri teknikk intervall menn, Lillehammer
13.00 NRK1: World Cup skiskyting, jaktstart kvinner, Østersund
13:40 NRK1: World Cup kombinert, lag 4 x 5 km langrenn, Lillehammer
14:50 NRK: World Cup kombinert, 5 km langrenn kvinner, Lillehammer
14:55 V sport +: World Cup fristil, kulekjøring i Ruka
15.10 NRK1: World Cup skiskyting, 4x7,5 km stafett herrer, Østersund
16:00 TV3: World Cup hopp, lag, Wisla
18:15 NRK1: World Cup hopp kvinner, Lillehammer
19:00 NRK3: World Cup hopp kvinner, Lillehammer (forts. fra NRK1)
19:00 TV3: World Cup alpint, utfor menn, Beaver Creek
20:30 V sport 1: World Cup alpint, utfor kvinner, Lake Louise
20:55 V sport +: Freeski Big Air, Steamboat (USA)
21:05 V4: V-cup skøyter, 1500 m menn, Salt Lake City
21:55 V4: V-cup skøyter, 1000 m kvinner, Salt Lake City
22:40 V4: V-cup skøyter, fellesstart menn, Salt Lake City
23:05 V4: V-cup skøyter, Team pursuit, Salt Lake CIty
Søndag 5. desember:
09:20 NRK 1: World Cup langrenn, 4 x 7,5 km stafett menn, Lillehammer
10:50 NRK1: World Cup kombinert, hopp menn, Lillehammer
11:45 NRK1: World Cup langrenn, 4 x 5 km stafett kvinner, Lillehammer
12.35 NRK1: World Cup skiskyting 4 x 6 km stafett kvinner, Østersund
14:00 NRK1: World Cup kombinert, langrenn 10 km menn, Lillehammer
14:55 V sport 1: World Cup fristil, kulekjøring, Ruka
15.15 NRK1: World Cup skiskyting jaktstart herrer, Østersund
16:00 TV3: World Cup hopp menn, Wisla
17:30 NRK1: World Cup hopp kvinner, Lillehammer
18:30 V sport 1: World Cup alpint, super G kvinner, Lake Louise
20:00 V sport 1: World Cup alpint, super G menn, Beaver Creek
20:25 V4: V-cup skøyter, 500 m menn, Salt Lake City
21:05 V4: V-cup skøyter, 1500 m kvinner, Salt Lake City
21:55 V4: V-cup skøyter, 1000 m menn, Salt Lake City
22:40 V4: V-cup skøyter, Fellesstart kvinner, Salt Lake City
23:05 V4: V-cup skøyter, Team pursuit menn, Salt Lake City
Nydelig! Flott at skøytene også ble med! Satser på at det blir rekordtider der i helgen!
-
- Innlegg: 801
Fredag 10.desember:
09:00 NRK1 Langrenn Scand.Cup 15 km klassisk intervall herrer på Beitostølen, Norge
11:25 NRK2/ES: Skiskyting WC sprint herrer i Hochfilzen, Østerrike
14:15 ES: Skiskyting WC sprint kvinner i Hochfilzen
15:30 NRK1: Langrenn Scand.Cup 10 km klassisk intervall kvinner på Beitostølen
Lørdag 11. desember:
09:30 TV3: Alpint WC storslalåm herrer 1.omg. i Val d’Isere, Frankrike
10:00 NRK1: Langrenn Scand. Cup sprint klassisk prolog på Beitostølen
10:30 TV2: Alpint WC super-G kvinner i St. Moritz, Sveits
10:30 TV3: Hopp WC kvinner i Klingenthal, Tyskland
11:45 TV2: Langrenn WC sprint fristil prolog i Davos, Sveits
12:15 NRK1/ES: Skiskyting WC jaktstart herrer i Hochfilzen
12:15 NRK2: Langrenn Scand.Cup sprint klassisk finaler på Beitostølen (forts. på NRK1 fra 13:15)
14:15 NRK1/ES: Skiskyting WC stafett kvinner i Hochfilzen
14:15 TV2: Langrenn WC sprint fristil finaler i Davos
14:30 TV3: Alpint WC storslalåm herrer 2.omg. i Val d’Isere
15:30 TV3: Kombinert WC langrenn herrer i Otepaa, Estland
16.00 TV3: Hopp WC herrer i Klingenthal
Søndag 12. desember:
08:55 NRK1: Langrenn Scand.Cup 15 km fri intervall herrer på Beitostølen
09:30 TV3: Alpint WC Slalåm herrer 1.omg i Val d’Isere
10:30 TV2: Alpint WC super-G kvinner i St. Moritz
11:30 TV2: Langrenn WC 15 km fri intervall herrer i Davos
11:45 NRK1/ES: Skiskyting WC stafett herrer i Hochfilzen
12:30 TV3: Kombinert WC kvinner hopp i Otepaa
12:45 NRK2: Langrenn Scand.Cup 10 km fri intervall på Beitostølen (fort. på NRK1 13:10)
13:00 TV3: Alpint WC Slalåm herrer 2.omg i Val d’Isere
14:00 TV2: Langrenn WC 10 km fri intervall kvinner i Davos
14:15 TV3: Kombinert WC herrer hopp i Otepaa
14:30 NRK1/ES: Skiskyting WC jaktstart kvinner i Hochfilzen
15:30 TV3: Kombinert WC langrenn i Otepaa
16:00 TV3: Hopp WC herrer i Klingenthal
I tillegg sendes kombinert kvinner fra Otepaa (og herrenes hoppdel lørdag) og skøyter fra Calgary på V-sport/Viaplay. Disse tok jeg ikke med her, men gjerne legges til av andre…
09:00 NRK1 Langrenn Scand.Cup 15 km klassisk intervall herrer på Beitostølen, Norge
11:25 NRK2/ES: Skiskyting WC sprint herrer i Hochfilzen, Østerrike
14:15 ES: Skiskyting WC sprint kvinner i Hochfilzen
15:30 NRK1: Langrenn Scand.Cup 10 km klassisk intervall kvinner på Beitostølen
Lørdag 11. desember:
09:30 TV3: Alpint WC storslalåm herrer 1.omg. i Val d’Isere, Frankrike
10:00 NRK1: Langrenn Scand. Cup sprint klassisk prolog på Beitostølen
10:30 TV2: Alpint WC super-G kvinner i St. Moritz, Sveits
10:30 TV3: Hopp WC kvinner i Klingenthal, Tyskland
11:45 TV2: Langrenn WC sprint fristil prolog i Davos, Sveits
12:15 NRK1/ES: Skiskyting WC jaktstart herrer i Hochfilzen
12:15 NRK2: Langrenn Scand.Cup sprint klassisk finaler på Beitostølen (forts. på NRK1 fra 13:15)
14:15 NRK1/ES: Skiskyting WC stafett kvinner i Hochfilzen
14:15 TV2: Langrenn WC sprint fristil finaler i Davos
14:30 TV3: Alpint WC storslalåm herrer 2.omg. i Val d’Isere
15:30 TV3: Kombinert WC langrenn herrer i Otepaa, Estland
16.00 TV3: Hopp WC herrer i Klingenthal
Søndag 12. desember:
08:55 NRK1: Langrenn Scand.Cup 15 km fri intervall herrer på Beitostølen
09:30 TV3: Alpint WC Slalåm herrer 1.omg i Val d’Isere
10:30 TV2: Alpint WC super-G kvinner i St. Moritz
11:30 TV2: Langrenn WC 15 km fri intervall herrer i Davos
11:45 NRK1/ES: Skiskyting WC stafett herrer i Hochfilzen
12:30 TV3: Kombinert WC kvinner hopp i Otepaa
12:45 NRK2: Langrenn Scand.Cup 10 km fri intervall på Beitostølen (fort. på NRK1 13:10)
13:00 TV3: Alpint WC Slalåm herrer 2.omg i Val d’Isere
14:00 TV2: Langrenn WC 10 km fri intervall kvinner i Davos
14:15 TV3: Kombinert WC herrer hopp i Otepaa
14:30 NRK1/ES: Skiskyting WC jaktstart kvinner i Hochfilzen
15:30 TV3: Kombinert WC langrenn i Otepaa
16:00 TV3: Hopp WC herrer i Klingenthal
I tillegg sendes kombinert kvinner fra Otepaa (og herrenes hoppdel lørdag) og skøyter fra Calgary på V-sport/Viaplay. Disse tok jeg ikke med her, men gjerne legges til av andre…
Langrenn fra Davos sendes også på SVT for de som ønsker et reklamefritt alternativ. Kun TV2 som sender prologen. Sprintfinalene og herrerennet søndag sendes på SVT2, mens damerennet sendes på SVT1.
Skøyter Verdenscup fra Calgary :
Fredag 10 desember :
20:25 - 00:00 Viasport 1 : 500 m kvinner og menn, 3000 m kvinner og 5000 m menn
Lørdag 11 desember :
20:25 - 23:35 Viasport 1 : 500 m , 1000 m og Lagtempo kvinner. 1500 m og fellesstart menn
Søndag 12 desember :
20:25 - 23:35 Viasport 1 : 1500 m og fellesstart kvinner . 500 m , 1000 m og Lagtempo menn
Fredag 10 desember :
20:25 - 00:00 Viasport 1 : 500 m kvinner og menn, 3000 m kvinner og 5000 m menn
Lørdag 11 desember :
20:25 - 23:35 Viasport 1 : 500 m , 1000 m og Lagtempo kvinner. 1500 m og fellesstart menn
Søndag 12 desember :
20:25 - 23:35 Viasport 1 : 1500 m og fellesstart kvinner . 500 m , 1000 m og Lagtempo menn
Ettersom Telenor ikke har noen avtale på plass med TV2 så blir SVT redningsplanken min i Davos.tartaglia2 skrev: ↑ons des 08, 2021 10:40 am Langrenn fra Davos sendes også på SVT for de som ønsker et reklamefritt alternativ. Kun TV2 som sender prologen. Sprintfinalene og herrerennet søndag sendes på SVT2, mens damerennet sendes på SVT1.
Helt sprøtt hvordan det har blitt. Langrenn og annen vinteridrett er spredt på TV3, TV4, NrK, TV2 og Via Sport 1-3. Og ikke én av dem er tilgjengelig for mange hundre tusen abonenter i Davos.
Blir interessant å se tallene når sesongen er over. At pila kommer til å peke nedover er det ingen tvil om. Spørsmålet er bare hvor langt ned den vil peke.
NB!!
14:30 TV3: Alpint WC storslalåm herrer 2.omg. i Val d’Isere
Andre omgang går klokken 1300 på Viasat Sport 1.
14:30 TV3: Alpint WC storslalåm herrer 2.omg. i Val d’Isere
Andre omgang går klokken 1300 på Viasat Sport 1.
Torsdag 16.desember
14:15 NRK1: Skiskyting WC, kvinner sprint i Annecy (Frankrike)
Fredag 17. desember:
10:25 NRK1: Kombinert WC, hopp kvinner i Ramsau (Østerrike)
11:45 V sport 1: Alpint WC, super G menn i Val Gardena (Italia)
13:25 NRK1: Kombinert WC, kvinner, 5 km langrenn i Ramsau
14:15 NRK1: Skiskyting WC, menn sprint i Annecy
15:35 NRK1: Hopp WC, kvinner i Ramsau
16:55 TV 2 Sport 2: Hopp WC, kvalifisering menn i Engelberg (Sveits)
Lørdag 18. desember:
09:00 TV3: Langrenn WC, prolig sprint fri teknikk i Dresden (Tyskland)
09:25 NRK1: Ski Classics, lagtemo i Orsa Grönklitt (Sverige)
09:25 NRK2: Kombinert WC, hopp menn i Ramsau
10:30 V sport 1: Alpint WC, utfor kvinner i Val d´Isére
11:30 TV3: Langrenn WC, finaler sprint fri teknikk i Dresden
11:45 V sport 1: Alpint WC, utfor menn i Val Gardena
13:00 NRK1: Skiskyting WC, kvinner Jaktstart i Annecy
13:40 NRK1: Kombinert WC, langrenn 10 km menn i Ramsau
15:00 NRK1: Skiskyting WC, menn jaktstart i Annecy
15:55 TV 2: Hopp WC, menn i Engelberg
Søndag 19. desember:
09:00 NRK1: Ski Classics i Orsa Grönklitt
10:00 TV3: Langrenn WC, lagsprint i Dresden
10:00 V sport 1: Alpint WC, 1. omgang storslalåm menn i Alta Badia
10:10 NRK2: Kombinert WC, hopp menn i Ramsau
10:50 Viaplay: Alpint WC, super G kvinner i Val d´Isére
12:00 TV3: Langrenn WC, lagsprint i Dresden
12:45 NRK1: Skiskyting WC, kvinner fellesstart i Annecy
13:30 V sport 1: Alpint WC, 2. omgang storslalåm menn i Alta Badia
14:45 NRK1: Skiskyting WC, menn fellesstart i Annecy
15:30 NRK1: Kombinert WC, 10 km langrenn menn i Ramsau
15:55 TV 2: Hopp WC, menn i Engelberg
Mandag 20. desember:
10:00 V sport 1: Alpint WC, 1. omgang storslalåm i Alta Badia
13:30 V sport 1: Alpint WC, 2. omgang storslalåm i Alta Badia
14:15 NRK1: Skiskyting WC, kvinner sprint i Annecy (Frankrike)
Fredag 17. desember:
10:25 NRK1: Kombinert WC, hopp kvinner i Ramsau (Østerrike)
11:45 V sport 1: Alpint WC, super G menn i Val Gardena (Italia)
13:25 NRK1: Kombinert WC, kvinner, 5 km langrenn i Ramsau
14:15 NRK1: Skiskyting WC, menn sprint i Annecy
15:35 NRK1: Hopp WC, kvinner i Ramsau
16:55 TV 2 Sport 2: Hopp WC, kvalifisering menn i Engelberg (Sveits)
Lørdag 18. desember:
09:00 TV3: Langrenn WC, prolig sprint fri teknikk i Dresden (Tyskland)
09:25 NRK1: Ski Classics, lagtemo i Orsa Grönklitt (Sverige)
09:25 NRK2: Kombinert WC, hopp menn i Ramsau
10:30 V sport 1: Alpint WC, utfor kvinner i Val d´Isére
11:30 TV3: Langrenn WC, finaler sprint fri teknikk i Dresden
11:45 V sport 1: Alpint WC, utfor menn i Val Gardena
13:00 NRK1: Skiskyting WC, kvinner Jaktstart i Annecy
13:40 NRK1: Kombinert WC, langrenn 10 km menn i Ramsau
15:00 NRK1: Skiskyting WC, menn jaktstart i Annecy
15:55 TV 2: Hopp WC, menn i Engelberg
Søndag 19. desember:
09:00 NRK1: Ski Classics i Orsa Grönklitt
10:00 TV3: Langrenn WC, lagsprint i Dresden
10:00 V sport 1: Alpint WC, 1. omgang storslalåm menn i Alta Badia
10:10 NRK2: Kombinert WC, hopp menn i Ramsau
10:50 Viaplay: Alpint WC, super G kvinner i Val d´Isére
12:00 TV3: Langrenn WC, lagsprint i Dresden
12:45 NRK1: Skiskyting WC, kvinner fellesstart i Annecy
13:30 V sport 1: Alpint WC, 2. omgang storslalåm menn i Alta Badia
14:45 NRK1: Skiskyting WC, menn fellesstart i Annecy
15:30 NRK1: Kombinert WC, 10 km langrenn menn i Ramsau
15:55 TV 2: Hopp WC, menn i Engelberg
Mandag 20. desember:
10:00 V sport 1: Alpint WC, 1. omgang storslalåm i Alta Badia
13:30 V sport 1: Alpint WC, 2. omgang storslalåm i Alta Badia
Tirsdag 21. desember:
10:00 V sport 1: Alpint WC, 1. omgang storslalåm damer i Alta Badia
13:00 V sport 1: Alpint WC, 2. omgang storslalåm damer i Alta Badia
Onsdag 22.desember:
10:00 V sport 1: Alpint WC, 1. omgang storslalåm damer i Courchevel
13:00 V sport 1: Alpint WC, 2. omgang storslalåm damer i Courchevel
17:45 V Sport 1: Alpint WC, 1. omgang slalåm menn i Madonna di Campiglio
20:45 V Sport +: Alpint WC, 2. omgang slalåm menn i Madonna di Campiglio
10:00 V sport 1: Alpint WC, 1. omgang storslalåm damer i Courchevel
13:00 V sport 1: Alpint WC, 2. omgang storslalåm damer i Courchevel
17:45 V Sport 1: Alpint WC, 1. omgang slalåm menn i Madonna di Campiglio
20:45 V Sport +: Alpint WC, 2. omgang slalåm menn i Madonna di Campiglio
Julemenyen
Tirsdag 28.12.
10.00 TV2: Alpint WC, Storslalåm kvinner 1.omg. i Lienz
11.30 VSport1: Alpint WC, Utfor herrer i Bormio
11.30 TV2: Langrenn WC, sprint fri prolog 1.renn i TdS i Lenzerheide
13.00 TV2: Alpint WC, Storslalåm kvinner 2.omg. i Lienz
14.00 TV2: Langrenn WC, sprint fri finaler 1.renn i TdS i Lenzerheide
16.30 Viaplay: Hopp WC, herrer kvalik. 1.renn hoppuka i Oberstdorf
Onsdag 29.12.
10.00 TV2: Alpint WC, Slalåm kvinner 1.omg. i Lienz
11.30 VSport1: Alpint WC, Super-G herrer i Bormio
13.00 TV2 Sport1: Alpint WC, Slalåm kvinner 2.omg. i Lienz
13.30 TV2: Langrenn WC, 10 km klassisk intervall kvinner, 2.renn i TdS i Lenzerheide
15.05 TV2: Langrenn WC, 15 km klassisk intervall herrer, 2.renn i TdS i Lenzerheide
16.30 TV3: Hopp WC, herrer 1.renn hoppuka i Oberstdorf
Torsdag 30.12
11.30 VSport1: Alpint WC, Super-G herrer i Bormio
Fredag 31.12
12.55 TV3: Langrenn WC, 15 km fri fellesstart herrer, 3.renn i TdS i Oberstdorf
14.00 TV3: Hopp WC, herrer kvalik til 2.renn i hoppuka i Garmisch Partenkirchen
15.25 TV3: Langrenn WC, 10 km fri fellesstart kvinner, 3.renn i TdS i Oberstdorf
16.30 VSport1: Hopp WC, kvinner NH i Ljubno
Lørdag 01.01.
09.30 TV3: Langrenn WC, sprint fri prolog, 4.renn i TdS i Oberstdorf
12.00 TV3: Langrenn WC, sprint fri finaler, 4. renn i TdS i Oberstdorf
14.00 TV3: Hopp WC, herrer 2.renn i hoppuka i Garmisch Partenkirchen
16.00 VSport1: Hopp WC, kvinner NH i Ljubno
Mandag 03.01.
12.40 TV3: Langrenn WC, 10 km klassisk fellesstart kvinner, 5. renn i TdS i Val di Fiemme
13.30 TV2: Hopp WC, herrer kvalik til 3.renn i hoppuka i Innsbruck
14.50 TV3: Langrenn WC, 15km klassisk fellesstart herrer, 5.renn i TdS i Val di Fiemme
Tirsdag 04.01.
11.30 TV3: Langrenn WC, 10 km fri fellesstart kvinner, final climb i TdS i Val di Fiemme
12.30 Alpint WC, Slalåm kvinner 1.omg. i Zagreb
13.30 TV2: Hopp WC, herrer 3.renn i hoppuka i Innsbruck
15.25 TV3: Langrenn WC, 10 km fri fellesstart herrer, final climb i TdS i Val di Fiemme
16.05 Alpint EC, Slalåm kvinner 2.omg i Zagreb
Onsdag 05.01.
15.30 Alpint WC, Slalåm herrer 1. omg. i Zagreb
17.15 TV2: Hopp WC, herrer kvalik til 4.renn i hoppuka i Bischofshofen
18.40 Alpint WC, Slalåm herrer 2. omg. i Zagreb
Torsdag 06.01.
14.15 NRK1/ES: Skiskyting WC, sprint herrer i Oberhof
17.30 TV2: Hopp WC, herrer 4.renn i hoppuka i Bischofshofen
End of Christmas
Rennene i Zagreb 4.-5.01 fant jeg ikke hvem som sender. Tipper det blir VSport1. Ellers er tidspunktene satt til rennstart, ikke når tv-sendingene starter. Tar forbehold både for feil og endringer. God jul!
Tirsdag 28.12.
10.00 TV2: Alpint WC, Storslalåm kvinner 1.omg. i Lienz
11.30 VSport1: Alpint WC, Utfor herrer i Bormio
11.30 TV2: Langrenn WC, sprint fri prolog 1.renn i TdS i Lenzerheide
13.00 TV2: Alpint WC, Storslalåm kvinner 2.omg. i Lienz
14.00 TV2: Langrenn WC, sprint fri finaler 1.renn i TdS i Lenzerheide
16.30 Viaplay: Hopp WC, herrer kvalik. 1.renn hoppuka i Oberstdorf
Onsdag 29.12.
10.00 TV2: Alpint WC, Slalåm kvinner 1.omg. i Lienz
11.30 VSport1: Alpint WC, Super-G herrer i Bormio
13.00 TV2 Sport1: Alpint WC, Slalåm kvinner 2.omg. i Lienz
13.30 TV2: Langrenn WC, 10 km klassisk intervall kvinner, 2.renn i TdS i Lenzerheide
15.05 TV2: Langrenn WC, 15 km klassisk intervall herrer, 2.renn i TdS i Lenzerheide
16.30 TV3: Hopp WC, herrer 1.renn hoppuka i Oberstdorf
Torsdag 30.12
11.30 VSport1: Alpint WC, Super-G herrer i Bormio
Fredag 31.12
12.55 TV3: Langrenn WC, 15 km fri fellesstart herrer, 3.renn i TdS i Oberstdorf
14.00 TV3: Hopp WC, herrer kvalik til 2.renn i hoppuka i Garmisch Partenkirchen
15.25 TV3: Langrenn WC, 10 km fri fellesstart kvinner, 3.renn i TdS i Oberstdorf
16.30 VSport1: Hopp WC, kvinner NH i Ljubno
Lørdag 01.01.
09.30 TV3: Langrenn WC, sprint fri prolog, 4.renn i TdS i Oberstdorf
12.00 TV3: Langrenn WC, sprint fri finaler, 4. renn i TdS i Oberstdorf
14.00 TV3: Hopp WC, herrer 2.renn i hoppuka i Garmisch Partenkirchen
16.00 VSport1: Hopp WC, kvinner NH i Ljubno
Mandag 03.01.
12.40 TV3: Langrenn WC, 10 km klassisk fellesstart kvinner, 5. renn i TdS i Val di Fiemme
13.30 TV2: Hopp WC, herrer kvalik til 3.renn i hoppuka i Innsbruck
14.50 TV3: Langrenn WC, 15km klassisk fellesstart herrer, 5.renn i TdS i Val di Fiemme
Tirsdag 04.01.
11.30 TV3: Langrenn WC, 10 km fri fellesstart kvinner, final climb i TdS i Val di Fiemme
12.30 Alpint WC, Slalåm kvinner 1.omg. i Zagreb
13.30 TV2: Hopp WC, herrer 3.renn i hoppuka i Innsbruck
15.25 TV3: Langrenn WC, 10 km fri fellesstart herrer, final climb i TdS i Val di Fiemme
16.05 Alpint EC, Slalåm kvinner 2.omg i Zagreb
Onsdag 05.01.
15.30 Alpint WC, Slalåm herrer 1. omg. i Zagreb
17.15 TV2: Hopp WC, herrer kvalik til 4.renn i hoppuka i Bischofshofen
18.40 Alpint WC, Slalåm herrer 2. omg. i Zagreb
Torsdag 06.01.
14.15 NRK1/ES: Skiskyting WC, sprint herrer i Oberhof
17.30 TV2: Hopp WC, herrer 4.renn i hoppuka i Bischofshofen
End of Christmas
Rennene i Zagreb 4.-5.01 fant jeg ikke hvem som sender. Tipper det blir VSport1. Ellers er tidspunktene satt til rennstart, ikke når tv-sendingene starter. Tar forbehold både for feil og endringer. God jul!
Create an account or sign in to join the discussion
You need to be a member in order to post a reply
Create an account
Not a member? register to join our community
Members can start their own topics & subscribe to topics
It’s free and only takes a minute