Antimedaljestatistikk
Antimedaljestatistikk
Skal prøve meg på denne statistikken i år også. Kort forklart er det gull til den som blir sist i en øvelse, sølv til den som blir nest sist og bronse til den som blir tredje sist.
Årets første gull gikk til Luna Solomon fra det olympiske flyktninglaget. Tehani Egodawela fra Sri Lanka tok sølv, mens Kanykei Kubanychebekova fra Kirgisistan tok bronsen i 10 meter luftrifle. Gratulerer.
Årets første gull gikk til Luna Solomon fra det olympiske flyktninglaget. Tehani Egodawela fra Sri Lanka tok sølv, mens Kanykei Kubanychebekova fra Kirgisistan tok bronsen i 10 meter luftrifle. Gratulerer.
Etter dag 1:
Bueskyting blandet lag:
Gull: Egypt
Sølv: Tunisia
Bronse: Moldova
Sykling fellesstart menn:
Gull: Hugo Houle, Canada
Sølv: Nariyuki Masuda, Japan
Bronse: Andreas Leknessund, Norge
Fekting sabel menn:
Gull: Akram Bounabi, Algerie
Sølv: Sherzod Mamutov, Usbekistan
Bronse: Kento Yoshida, Japan, Tomohiro Shimamura, Japan
Fekting kårde kvinner:
Gull: Kaylin Hsieh, Hongkong
Sølv: Coraline Vitalis, Frankrike
Bronse: Ndeye Diongue, Senegal
Skyting 10 meter luftrifle kvinner:
Gull: Luna Solomon, Flyktninglaget
Sølv: Tehani Egodawela, Sri Lanka
Bronse: Kanykei Kubanychebekova, Kirgisistan
Skyting 10 meter luftpistol menn:
Gull: Edwin Barberena, Nicaragua
Sølv: Philip Elhage, Aruba
Bronse: Ala Al-Othmani, Tunisia
Taekwondo menn 58 kg :
Gull: Sergio Suzuki, Japan
Sølv: Kurt Bryan Barbosa, Filippinene
Bronse: Safwan Khalil, Australia
Taekwondo kvinner 49 kg:
Gull: Victoria Stambaugh, Puerto Rico
Sølv: Dina Pouryounes, Flyktninglaget
Bronse: Yvette Yong, Canada
Vektløfting kvinner 49 kg:
Gull: Kristina Sobol, Russland
Sølv: Hiromi Miyake, Japan
Bronse: Jourdan Delacruz, USA
Medaljetabell etter dag 1:
Japan 1-2-2
Flyktninglaget 1-1-0
Canada 1-0-1
Egypt 1-0-0
Algerie 1-0-0
Hongkong 1-0-0
Nicaragua 1-0-0
Puerto Rico 1-0-0
Russland 1-0-0
Tunisia 0-1-1
Usbekistan 0-1-0
Frankrike 0-1-0
Sri Lanka 0-1-0
Aruba 0-1-0
Filippinene 0-1-0
Moldova 0-0-1
Norge 0-0-1
Senegal 0-0-1
Kirgisistan 0-0-1
Australia 0-0-1
USA 0-0-1
Bueskyting blandet lag:
Gull: Egypt
Sølv: Tunisia
Bronse: Moldova
Sykling fellesstart menn:
Gull: Hugo Houle, Canada
Sølv: Nariyuki Masuda, Japan
Bronse: Andreas Leknessund, Norge
Fekting sabel menn:
Gull: Akram Bounabi, Algerie
Sølv: Sherzod Mamutov, Usbekistan
Bronse: Kento Yoshida, Japan, Tomohiro Shimamura, Japan
Fekting kårde kvinner:
Gull: Kaylin Hsieh, Hongkong
Sølv: Coraline Vitalis, Frankrike
Bronse: Ndeye Diongue, Senegal
Skyting 10 meter luftrifle kvinner:
Gull: Luna Solomon, Flyktninglaget
Sølv: Tehani Egodawela, Sri Lanka
Bronse: Kanykei Kubanychebekova, Kirgisistan
Skyting 10 meter luftpistol menn:
Gull: Edwin Barberena, Nicaragua
Sølv: Philip Elhage, Aruba
Bronse: Ala Al-Othmani, Tunisia
Taekwondo menn 58 kg :
Gull: Sergio Suzuki, Japan
Sølv: Kurt Bryan Barbosa, Filippinene
Bronse: Safwan Khalil, Australia
Taekwondo kvinner 49 kg:
Gull: Victoria Stambaugh, Puerto Rico
Sølv: Dina Pouryounes, Flyktninglaget
Bronse: Yvette Yong, Canada
Vektløfting kvinner 49 kg:
Gull: Kristina Sobol, Russland
Sølv: Hiromi Miyake, Japan
Bronse: Jourdan Delacruz, USA
Medaljetabell etter dag 1:
Japan 1-2-2
Flyktninglaget 1-1-0
Canada 1-0-1
Egypt 1-0-0
Algerie 1-0-0
Hongkong 1-0-0
Nicaragua 1-0-0
Puerto Rico 1-0-0
Russland 1-0-0
Tunisia 0-1-1
Usbekistan 0-1-0
Frankrike 0-1-0
Sri Lanka 0-1-0
Aruba 0-1-0
Filippinene 0-1-0
Moldova 0-0-1
Norge 0-0-1
Senegal 0-0-1
Kirgisistan 0-0-1
Australia 0-0-1
USA 0-0-1
Dag 2:
Bueskyting kvinner lag:
Gull: Ukraina
Sølv: Tyskland
Bronse: Storbritannia
Sykling fellesstart kvinner:
Gull: Soraya Paladin, Italia
Sølv: Grace Brown, Australia
Bronse: Marlen Reusser, Sveits
Stuping synkron 3 meter kvinner:
Gull: USA
Sølv: Italia
Bronse: Storbritannia
Fekting kårde menn:
Gull: Michele Niggeler, Sveits
Sølv: Marc-Antoine Blais Bélanger, Canada
Sølv: Ma Se-geon, Sør-Korea
Fekting florett kvinner:
Gull: Yara El-Sharkawy, Egypt
Sølv: Inès Boubakri, Tunisia
Bronse: Amita Berthier, Singapore
Skyting 10 meter luftrifle menn:
Gull: Mahdi Yovari, Afghanistan
Sølv: Drilon Ibrahimi, Kosovo
Bronse: Youssef Helmy Makkar, Egypt
Skyting 10 meter luftpistol kvinner:
Gull: Jelena Pantović, Montenegro
Sølv: Yasameen Al-Raimi, Jemen
Bronse: Fatimah Al-Kaabi, Irak
Rullebrett street menn:
Gull: Matt Berger, Canada
Sølv: Manny Santiago, Puerto Rico
Bronse: Brandon Valjalo, Sør-Afrika
Svømming 400 meter fri menn:
Gull: Filip Derkoski, Nord-Makedonia
Sølv: James Freeman, Botswana
Bronse: Alex Sobers, Barbados
Svømming 400 meter IM menn:
Gull: Luis Vega Torres, Cuba
Sølv: Christoph Meier, Liechtenstein
Bronse: Ron Polonsky, Israel
Svømming 400 meter IM kvinner:
Gull: Virginia Bardach, Argentina
Sølv: Azzahra Permatahani, Indonesia
Bronse: Katja Fain, Slovenia
Svømming 4x100 meter kvinner:
Gull: Hongkong
Sølv: Tsjekkia
Bronse: Tyskland
Taekwondo 68 kg menn:
Gull: Ricardo Suzuki, Japan
Sølv: Jaouad Achab, Belgia
Bronse: Huang Yu-jen, Taiwan
Taekwondo 57 kg kvinner:
Gull: Nada Laaraj, Marokko
Sølv: Mayu Hamada, Japan
Bronse: Fani Tzeli, Hellas
Vektløfting 61 kg menn:
Gull: Kao Chan-hung, Taiwan
Sølv: Thạch Kim Tuấn, Vietnam
Bronse: Marcos Rojas, Peru
Vektløfting 67 kg menn:
Gull: Bernardin Matam, Frankrike
Sølv: Muhammed Furkan Özbek, Tyrkia
Bronse: Ruben Katoatau, Kiribati
Medaljetabell etter dag 2:
Canada 3-0-1
Japan 2-3-2
Egypt 2-0-1
Flyktninglaget 1-1-0
Italia 1-1-0
Frankrike 1-1-0
USA 1-0-1
Sveits 1-0-1
Taiwan 1-0-1
Algerie 1-0-0
Hongkong 1-0-0
Nicaragua 1-0-0
Puerto Rico 1-0-0
Russland 1-0-0
Ukraina 1-0-0
Afghanistan 1-0-0
Montenegro 1-0-0
Nord-Makedonia 1-0-0
Cuba 1-0-0
Argentina 1-0-0
Hongkong 1-0-0
Marokko 1-0-0
Tunisia 0-2-1
Tyskland 0-1-1
Usbekistan 0-1-0
Sri Lanka 0-1-0
Aruba 0-1-0
Filippinene 0-1-0
Kosovo 0-1-0
Jemen 0-1-0
Puerto Rico 0-1-0
Botswana 0-1-0
Liechtenstein 0-1-0
Indonesia 0-1-0
Belgia 0-1-0
Vietnam 0-1-0
Tyrkia 0-1-0
Australia 0-1-1
Storbritannia 0-0-2
Moldova 0-0-1
Norge 0-0-1
Senegal 0-0-1
Kirgisistan 0-0-1
Sør-Korea 0-0-1
Singapore 0-0-1
Irak 0-0-1
Sør-Afrika 0-0-1
Barbados 0-0-1
Israel 0-0-1
Slovenia 0-0-1
Hellas 0-0-1
Peru 0-0-1
Kiribati 0-0-1
Bueskyting kvinner lag:
Gull: Ukraina
Sølv: Tyskland
Bronse: Storbritannia
Sykling fellesstart kvinner:
Gull: Soraya Paladin, Italia
Sølv: Grace Brown, Australia
Bronse: Marlen Reusser, Sveits
Stuping synkron 3 meter kvinner:
Gull: USA
Sølv: Italia
Bronse: Storbritannia
Fekting kårde menn:
Gull: Michele Niggeler, Sveits
Sølv: Marc-Antoine Blais Bélanger, Canada
Sølv: Ma Se-geon, Sør-Korea
Fekting florett kvinner:
Gull: Yara El-Sharkawy, Egypt
Sølv: Inès Boubakri, Tunisia
Bronse: Amita Berthier, Singapore
Skyting 10 meter luftrifle menn:
Gull: Mahdi Yovari, Afghanistan
Sølv: Drilon Ibrahimi, Kosovo
Bronse: Youssef Helmy Makkar, Egypt
Skyting 10 meter luftpistol kvinner:
Gull: Jelena Pantović, Montenegro
Sølv: Yasameen Al-Raimi, Jemen
Bronse: Fatimah Al-Kaabi, Irak
Rullebrett street menn:
Gull: Matt Berger, Canada
Sølv: Manny Santiago, Puerto Rico
Bronse: Brandon Valjalo, Sør-Afrika
Svømming 400 meter fri menn:
Gull: Filip Derkoski, Nord-Makedonia
Sølv: James Freeman, Botswana
Bronse: Alex Sobers, Barbados
Svømming 400 meter IM menn:
Gull: Luis Vega Torres, Cuba
Sølv: Christoph Meier, Liechtenstein
Bronse: Ron Polonsky, Israel
Svømming 400 meter IM kvinner:
Gull: Virginia Bardach, Argentina
Sølv: Azzahra Permatahani, Indonesia
Bronse: Katja Fain, Slovenia
Svømming 4x100 meter kvinner:
Gull: Hongkong
Sølv: Tsjekkia
Bronse: Tyskland
Taekwondo 68 kg menn:
Gull: Ricardo Suzuki, Japan
Sølv: Jaouad Achab, Belgia
Bronse: Huang Yu-jen, Taiwan
Taekwondo 57 kg kvinner:
Gull: Nada Laaraj, Marokko
Sølv: Mayu Hamada, Japan
Bronse: Fani Tzeli, Hellas
Vektløfting 61 kg menn:
Gull: Kao Chan-hung, Taiwan
Sølv: Thạch Kim Tuấn, Vietnam
Bronse: Marcos Rojas, Peru
Vektløfting 67 kg menn:
Gull: Bernardin Matam, Frankrike
Sølv: Muhammed Furkan Özbek, Tyrkia
Bronse: Ruben Katoatau, Kiribati
Medaljetabell etter dag 2:
Canada 3-0-1
Japan 2-3-2
Egypt 2-0-1
Flyktninglaget 1-1-0
Italia 1-1-0
Frankrike 1-1-0
USA 1-0-1
Sveits 1-0-1
Taiwan 1-0-1
Algerie 1-0-0
Hongkong 1-0-0
Nicaragua 1-0-0
Puerto Rico 1-0-0
Russland 1-0-0
Ukraina 1-0-0
Afghanistan 1-0-0
Montenegro 1-0-0
Nord-Makedonia 1-0-0
Cuba 1-0-0
Argentina 1-0-0
Hongkong 1-0-0
Marokko 1-0-0
Tunisia 0-2-1
Tyskland 0-1-1
Usbekistan 0-1-0
Sri Lanka 0-1-0
Aruba 0-1-0
Filippinene 0-1-0
Kosovo 0-1-0
Jemen 0-1-0
Puerto Rico 0-1-0
Botswana 0-1-0
Liechtenstein 0-1-0
Indonesia 0-1-0
Belgia 0-1-0
Vietnam 0-1-0
Tyrkia 0-1-0
Australia 0-1-1
Storbritannia 0-0-2
Moldova 0-0-1
Norge 0-0-1
Senegal 0-0-1
Kirgisistan 0-0-1
Sør-Korea 0-0-1
Singapore 0-0-1
Irak 0-0-1
Sør-Afrika 0-0-1
Barbados 0-0-1
Israel 0-0-1
Slovenia 0-0-1
Hellas 0-0-1
Peru 0-0-1
Kiribati 0-0-1
Dag 3:
Bueskyting menn lag:
Gull: Frankrike
Sølv: Indonesia
Bronse: Kasakhstan
Padling C1 slalåm menn:
Gull: Pavel Eigel, Russland
Sølv: Jean-Pierre Bourhis, Senegal
Bronse: Cameron Smedley, Canada
Sykling terrengsykling menn:
Gull: Shlomi Haimy, Israel
Sølv: András Parti, Ungarn
Bronse: Alex Miller, Namibia
Stuping 10 meter sykron menn:
Gull: Japan
Sølv: Sør-Korea
Bronse: Ukraina
Fekting florett menn:
Gull: Mohamed Samandi, Tunisia
Sølv: Mohamed Hassan, Egypt
Bronse: Salim Heroui, Algerie
Fekting sabel kvinner:
Gull: Kaouther Mohamed, Algerie
Sølv: Nadia Ben Azizi, Tunisia
Bronse: Nada Hafez, Egypt
Turn mangekamp lag:
Gull: Spania
Sølv: Sør-Korea
Bronse: Taiwan
Skyting skeet menn:
Gull: Juan Schaeffer, Guatemala
Sølv: Mostafa Hamdy, Egypt
Bronse: Lari Pesonen, Finland
Skyting skeet kvinner:
Gull: Chiara Costa, Senegal
Sølv: Chloe Tipple, New Zealand
Bronse: Assem Orynbay, Kasakhstan
Rullebrett street kvinner:
Gull: Alana Smith, USA
Sølv: Annie Guglia, Canada
Bronse: Julia Brueckler, Østerrike
Svømming 100 meter bryst menn:
Gull: Muhammad Isa Ahmad, Brunei
Sølv: Micah Masei, Amerikansk Samoa
Bronse: Abobakr Abass, Sudan
Svømming 4x100 meter fri menn:
Gull: Tyskland
Sølv: Hellas
Bronse: Sveits
Svømming 400 meter fri kvinner:
Gull: Natalia Kuipers, De amerikanske jomfruøyer
Sølv: Talita Te Flan, Elfenbenskysten
Bronse: Eda Zeqiri, Kosovo
Svømming 100 meter butterfly kvinner:
Gull: Yusra Mardini, Flyktninglaget
Sølv: Aniqah Gaffoor, Sri Lanka
Bronse: Miriam Sheehan, Puerto Rico
Bordtennis blandet dobbel:
Gull: Australia
Sølv: India
Sølv: Ungarn
Taekwondo 80 kg menn:
Gull: Jack Marton, Australia
Sølv: Ícaro Miguel Soares, Brasil
Bronse: Moisés Hernández, Den dominikanske republikk
Taekwondo 67 kg kvinner:
Gull: Malia Paseka, Tonga
Sølv: Lauren Lee, Liechtenstein
Bronse: Farida Azizova, Aserbajdsjan
Triatlon menn:
Gull: Matthew Sharpe, Canada
Sølv: Russell White, Irland
Bronse: Mohamad Maso, Syria
Vektløfting 55 kg kvinner:
Gull: Mary Kini Lifu, Salomonøyene
Sølv: Chiang Nien-hsin, Taiwan
Bronse: Rachel Leblanc-Bazinet, Canada
Medaljetabell etter dag 3:
Canada 4-1-3
Japan 3-3-2
Egypt 2-2-2
Australia 2-1-1
Frankrike 2-1-0
Flyktninglaget 2-1-0
Algerie 2-0-1
USA 2-0-1
Russland 2-0-0
Taiwan 1-1-2
Italia 1-1-0
Sveits 1-0-2
Puerto Rico 1-0-1
Israel 1-0-1
Ukraina 1-0-1
Hongkong 1-0-0
Nicaragua 1-0-0
Afghanistan 1-0-0
Montenegro 1-0-0
Nord-Makedonia 1-0-0
Cuba 1-0-0
Argentina 1-0-0
Hongkong 1-0-0
Marokko 1-0-0
Spania 1-0-0
Guatemala 1-0-0
Brunei 1-0-0
De amerikanske jomfruøyer 1-0-0
Tonga 1-0-0
Salomonøyene 1-0-0
Tunisia 1-3-1
Tyskland 1-1-1
Senegal 1-1-1
Sør-Korea 0-2-1
Liechtenstein 0-2-0
Ungarn 0-2-0
Indonesia 0-2-0
Sri Lanka 0-2-0
Kosovo 0-1-1
Hellas 0-1-1
Aruba 0-1-0
Filippinene 0-1-0
Jemen 0-1-0
Puerto Rico 0-1-0
Botswana 0-1-0
Usbekistan 0-1-0
Belgia 0-1-0
Vietnam 0-1-0
Tyrkia 0-1-0
New Zealand 0-1-0
Amerikansk Samoa 0-1-0
Elfenbenskysten 0-1-0
India 0-1-0
Brasil 0-1-0
Irland 0-1-0
Storbritannia 0-0-2
Kasakhstan 0-0-2
Moldova 0-0-1
Norge 0-0-1
Kirgisistan 0-0-1
Singapore 0-0-1
Irak 0-0-1
Sør-Afrika 0-0-1
Barbados 0-0-1
Slovenia 0-0-1
Peru 0-0-1
Kiribati 0-0-1
Namibia 0-0-1
Finland 0-0-1
Østerrike 0-0-1
Sudan 0-0-1
Den dominikanske republikk 0-0-1
Aserbajdsjan 0-0-1
Syria 0-0-1
Bueskyting menn lag:
Gull: Frankrike
Sølv: Indonesia
Bronse: Kasakhstan
Padling C1 slalåm menn:
Gull: Pavel Eigel, Russland
Sølv: Jean-Pierre Bourhis, Senegal
Bronse: Cameron Smedley, Canada
Sykling terrengsykling menn:
Gull: Shlomi Haimy, Israel
Sølv: András Parti, Ungarn
Bronse: Alex Miller, Namibia
Stuping 10 meter sykron menn:
Gull: Japan
Sølv: Sør-Korea
Bronse: Ukraina
Fekting florett menn:
Gull: Mohamed Samandi, Tunisia
Sølv: Mohamed Hassan, Egypt
Bronse: Salim Heroui, Algerie
Fekting sabel kvinner:
Gull: Kaouther Mohamed, Algerie
Sølv: Nadia Ben Azizi, Tunisia
Bronse: Nada Hafez, Egypt
Turn mangekamp lag:
Gull: Spania
Sølv: Sør-Korea
Bronse: Taiwan
Skyting skeet menn:
Gull: Juan Schaeffer, Guatemala
Sølv: Mostafa Hamdy, Egypt
Bronse: Lari Pesonen, Finland
Skyting skeet kvinner:
Gull: Chiara Costa, Senegal
Sølv: Chloe Tipple, New Zealand
Bronse: Assem Orynbay, Kasakhstan
Rullebrett street kvinner:
Gull: Alana Smith, USA
Sølv: Annie Guglia, Canada
Bronse: Julia Brueckler, Østerrike
Svømming 100 meter bryst menn:
Gull: Muhammad Isa Ahmad, Brunei
Sølv: Micah Masei, Amerikansk Samoa
Bronse: Abobakr Abass, Sudan
Svømming 4x100 meter fri menn:
Gull: Tyskland
Sølv: Hellas
Bronse: Sveits
Svømming 400 meter fri kvinner:
Gull: Natalia Kuipers, De amerikanske jomfruøyer
Sølv: Talita Te Flan, Elfenbenskysten
Bronse: Eda Zeqiri, Kosovo
Svømming 100 meter butterfly kvinner:
Gull: Yusra Mardini, Flyktninglaget
Sølv: Aniqah Gaffoor, Sri Lanka
Bronse: Miriam Sheehan, Puerto Rico
Bordtennis blandet dobbel:
Gull: Australia
Sølv: India
Sølv: Ungarn
Taekwondo 80 kg menn:
Gull: Jack Marton, Australia
Sølv: Ícaro Miguel Soares, Brasil
Bronse: Moisés Hernández, Den dominikanske republikk
Taekwondo 67 kg kvinner:
Gull: Malia Paseka, Tonga
Sølv: Lauren Lee, Liechtenstein
Bronse: Farida Azizova, Aserbajdsjan
Triatlon menn:
Gull: Matthew Sharpe, Canada
Sølv: Russell White, Irland
Bronse: Mohamad Maso, Syria
Vektløfting 55 kg kvinner:
Gull: Mary Kini Lifu, Salomonøyene
Sølv: Chiang Nien-hsin, Taiwan
Bronse: Rachel Leblanc-Bazinet, Canada
Medaljetabell etter dag 3:
Canada 4-1-3
Japan 3-3-2
Egypt 2-2-2
Australia 2-1-1
Frankrike 2-1-0
Flyktninglaget 2-1-0
Algerie 2-0-1
USA 2-0-1
Russland 2-0-0
Taiwan 1-1-2
Italia 1-1-0
Sveits 1-0-2
Puerto Rico 1-0-1
Israel 1-0-1
Ukraina 1-0-1
Hongkong 1-0-0
Nicaragua 1-0-0
Afghanistan 1-0-0
Montenegro 1-0-0
Nord-Makedonia 1-0-0
Cuba 1-0-0
Argentina 1-0-0
Hongkong 1-0-0
Marokko 1-0-0
Spania 1-0-0
Guatemala 1-0-0
Brunei 1-0-0
De amerikanske jomfruøyer 1-0-0
Tonga 1-0-0
Salomonøyene 1-0-0
Tunisia 1-3-1
Tyskland 1-1-1
Senegal 1-1-1
Sør-Korea 0-2-1
Liechtenstein 0-2-0
Ungarn 0-2-0
Indonesia 0-2-0
Sri Lanka 0-2-0
Kosovo 0-1-1
Hellas 0-1-1
Aruba 0-1-0
Filippinene 0-1-0
Jemen 0-1-0
Puerto Rico 0-1-0
Botswana 0-1-0
Usbekistan 0-1-0
Belgia 0-1-0
Vietnam 0-1-0
Tyrkia 0-1-0
New Zealand 0-1-0
Amerikansk Samoa 0-1-0
Elfenbenskysten 0-1-0
India 0-1-0
Brasil 0-1-0
Irland 0-1-0
Storbritannia 0-0-2
Kasakhstan 0-0-2
Moldova 0-0-1
Norge 0-0-1
Kirgisistan 0-0-1
Singapore 0-0-1
Irak 0-0-1
Sør-Afrika 0-0-1
Barbados 0-0-1
Slovenia 0-0-1
Peru 0-0-1
Kiribati 0-0-1
Namibia 0-0-1
Finland 0-0-1
Østerrike 0-0-1
Sudan 0-0-1
Den dominikanske republikk 0-0-1
Aserbajdsjan 0-0-1
Syria 0-0-1
Dag 4
Padling slalåm K-1 kvinner:
Gull: Celia Jodar, Marokko
Sølv: Chang Chu-han, Taiwan
Bronse: Yekaterina Smirnova, Kasakhstan
Sykling terrengsykling kvinner:
Gull: Rebecca McConnell, Australia
Sølv: Raquel Queirós, Portugal
Bronse: Rocío del Alba García, Spania
Stuping 10 meter synkron kvinner:
Gull: Malaysia
Sølv: Storbritannia
Bronse: Japan
Hestesport dressur lag:
Gull: Østerrike
Sølv: Japan
Bronse: Australia
Fekting kårde lag kvinner:
Gull: Russland
Sølv: Hongkong
Bronse: Polen
Turn mangekamp lag kvinner:
Gull: Spania
Sølv: Nederland
Bronse: Canada
Skyting 10 meter luftrifle blandet lag:
Gull: Serbia
Sølv: Egypt
Bronse: Argentina
Skyting 10 meter luftpistol blandet lag:
Gull: Japan
Sølv: Tunisia
Bronse: Egypt
Softball:
Gull: Italia
Sølv: Australia
Bronse: Mexico
Surfing menn:
Gull: Leandro Usuna, Argentina
Sølv: Manuel Selman, Chile
Bronse: Leon Glatzer, Tyskland
Surfing kvinner:
Gull: Daniella Rosas, Peru
Sølv: Dominic Barona, Ecuador
Bronse: Anat Lelior, Israel
Svømming 200 meter fri menn:
Gull: Audai Hassouna, Libya
Sølv: James Freeman, Botswana
Bronse: Wesley Roberts, Cookøyene
Svømming 100 meter rygg menn:
Gull: Heriniavo Rasolonjatovo, Madagaskar
Sølv: Gabriel Castillo, Bolivia
Bronse: Daniel Martin, Romania
Svømming 100 meter rygg kvinner:
Gull: Kimberly Ince, Grenada
Sølv: Diana Nazarova, Kasakhstan
Bronse: Maana Patel, India
Svømming 100 meter bryst kvinner:
Gull: Aishath Sajina, Maldivene
Sølv: Nooran Ba-Matraf, Jemen
Bronse: Taeyanna Adams, Mikronesiaføderasjonen
Taekwondo +80 kg menn:
Gull: Pita Taufatofua, Tonga
Sølv: Mahama Cho, Storbritannia
Bronse: Carlos Sansores, Mexico
Taekwondo +67 kg kvinner:
Gull: Faith Ogallo, Kenya
Sølv: Keyla Ávila, Honduras
Bronse: Reba Stewart, Australia
Tritalon kvinner:
Gull: Claire Michel, Belgia
Sølv: Romina Biagioli, Argentina
Bronse: Luisa Baptista, Brasil
Vektløfting 59 kg kvinner:
Gull: Alexandra Escobar, Ecuador
Sølv: Magdeline Moyengwa, Botswana
Bronse: Erika Yamasaki, Australia
Vektløfting 64 kg kvinner:
Gull: Chaima Rahmouni, Tunisia
Sølv: Yasmin Zammit Stevens, Malta
Bronse: Sema Ludrick, Nicaragua
Dag 5:
Basketball 3x3 menn:
Gull: Kina
Sølv: Polen
Bronse: Japan
Basketball 3x3 kvinner:
Gull: Mongolia
Sølv: Romania
Bronse: Italia
Sykling tempo menn:
Gull: Ahmad Wais, Flyktninglaget
Sølv: Lukáš Kubiš, Slovakia
Bronse: Azzedine Lagab, Algerie
Sykling tempo kvinner:
Gull: Masomah Ali Zada, Flyktninglaget
Sølv: Anna Plichta, Polen
Bronse: Margarita Victoria García, Spania
Stuping 3 meter synkron menn:
Gull: Russland
Sølv: Storbritannia
Bronse: Italia
Hestesport dressur individuelt:
Gull: Kelly Layne, Australia
Sølv: Kazuki Sado, Japan
Bronse: Kim Dong-seon, Sør-Korea
Fekting sabel menn lag:
Gull: Japan
Sølv: USA
Bronse: Russland
Turn mangekamp menn:
Gull: Loo Phay Xing, Malaysia
Sølv: David Rumbutis, Sverige
Bronse: Hung Yuan-hsi, Taiwan
Roing dobbeltsculler menn:
Gull: Tsjekkia
Sølv: Litauen
Bronse: Tyskland
Roing firer uten styrmann menn:
Gull: Sør-Afrika
Sølv: Sveits
Bronse: Canada
Roing dobbeltfirer menn:
Gull: Litauen
Sølv: Norge
Bronse: Tyskland
Roing dobbeltsculler kvinner:
Gull: Kina
Sølv: Russland
Bronse: Tyskland
Roing firer uten styrmann kvinner:
Gull: Canada
Sølv: Romania
Bronse: Danmark
Roing dobbeltfirer kvinner:
Gull: USA
Sølv: Frankrike
Bronse: New Zealand
Sjumannsrugby menn:
Gull: Sør-Korea
Sølv: Japan
Bronse: Irland
Svømming 200 meter butterfly menn:
Gull: Simon Bachmann, Seychellene
Sølv: Richard Nagy, Slovakia
Bronse: Navaphat Wongcharoen, Thailand
Svømming 4x200 meter fri stafett menn:
Gull: Polen
Sølv: Irland
Bronse: Sør-Korea
Svømming 200 meter fri kvinner:
Gull: Gabriella Doueihy, Libanon
Sølv: Lina Khiyara, Marokko
Bronse: Gabriela Santis, Guatemala
Svømming 1500 meter fri kvinner:
Gull: Sasha Gatt, Malta
Sølv: Arianna Valloni, San Marino
Bronse: Hayley McIntosh, New Zealand
Svømming 200 meter IM kvinner:
Gull: Nicole Frank, Uruguay
Sølv: Anja Crevar, Serbia
Bronse: Diana Petkova, Bulgaria
Vektløfting 73 kg menn:
Gull: Abderrahim Moum, Marokko
Sølv: Brandon Wakeling, Australia
Bronse: Mahmoud Al-Humayd, Saudi-Arabia
Padling slalåm K-1 kvinner:
Gull: Celia Jodar, Marokko
Sølv: Chang Chu-han, Taiwan
Bronse: Yekaterina Smirnova, Kasakhstan
Sykling terrengsykling kvinner:
Gull: Rebecca McConnell, Australia
Sølv: Raquel Queirós, Portugal
Bronse: Rocío del Alba García, Spania
Stuping 10 meter synkron kvinner:
Gull: Malaysia
Sølv: Storbritannia
Bronse: Japan
Hestesport dressur lag:
Gull: Østerrike
Sølv: Japan
Bronse: Australia
Fekting kårde lag kvinner:
Gull: Russland
Sølv: Hongkong
Bronse: Polen
Turn mangekamp lag kvinner:
Gull: Spania
Sølv: Nederland
Bronse: Canada
Skyting 10 meter luftrifle blandet lag:
Gull: Serbia
Sølv: Egypt
Bronse: Argentina
Skyting 10 meter luftpistol blandet lag:
Gull: Japan
Sølv: Tunisia
Bronse: Egypt
Softball:
Gull: Italia
Sølv: Australia
Bronse: Mexico
Surfing menn:
Gull: Leandro Usuna, Argentina
Sølv: Manuel Selman, Chile
Bronse: Leon Glatzer, Tyskland
Surfing kvinner:
Gull: Daniella Rosas, Peru
Sølv: Dominic Barona, Ecuador
Bronse: Anat Lelior, Israel
Svømming 200 meter fri menn:
Gull: Audai Hassouna, Libya
Sølv: James Freeman, Botswana
Bronse: Wesley Roberts, Cookøyene
Svømming 100 meter rygg menn:
Gull: Heriniavo Rasolonjatovo, Madagaskar
Sølv: Gabriel Castillo, Bolivia
Bronse: Daniel Martin, Romania
Svømming 100 meter rygg kvinner:
Gull: Kimberly Ince, Grenada
Sølv: Diana Nazarova, Kasakhstan
Bronse: Maana Patel, India
Svømming 100 meter bryst kvinner:
Gull: Aishath Sajina, Maldivene
Sølv: Nooran Ba-Matraf, Jemen
Bronse: Taeyanna Adams, Mikronesiaføderasjonen
Taekwondo +80 kg menn:
Gull: Pita Taufatofua, Tonga
Sølv: Mahama Cho, Storbritannia
Bronse: Carlos Sansores, Mexico
Taekwondo +67 kg kvinner:
Gull: Faith Ogallo, Kenya
Sølv: Keyla Ávila, Honduras
Bronse: Reba Stewart, Australia
Tritalon kvinner:
Gull: Claire Michel, Belgia
Sølv: Romina Biagioli, Argentina
Bronse: Luisa Baptista, Brasil
Vektløfting 59 kg kvinner:
Gull: Alexandra Escobar, Ecuador
Sølv: Magdeline Moyengwa, Botswana
Bronse: Erika Yamasaki, Australia
Vektløfting 64 kg kvinner:
Gull: Chaima Rahmouni, Tunisia
Sølv: Yasmin Zammit Stevens, Malta
Bronse: Sema Ludrick, Nicaragua
Dag 5:
Basketball 3x3 menn:
Gull: Kina
Sølv: Polen
Bronse: Japan
Basketball 3x3 kvinner:
Gull: Mongolia
Sølv: Romania
Bronse: Italia
Sykling tempo menn:
Gull: Ahmad Wais, Flyktninglaget
Sølv: Lukáš Kubiš, Slovakia
Bronse: Azzedine Lagab, Algerie
Sykling tempo kvinner:
Gull: Masomah Ali Zada, Flyktninglaget
Sølv: Anna Plichta, Polen
Bronse: Margarita Victoria García, Spania
Stuping 3 meter synkron menn:
Gull: Russland
Sølv: Storbritannia
Bronse: Italia
Hestesport dressur individuelt:
Gull: Kelly Layne, Australia
Sølv: Kazuki Sado, Japan
Bronse: Kim Dong-seon, Sør-Korea
Fekting sabel menn lag:
Gull: Japan
Sølv: USA
Bronse: Russland
Turn mangekamp menn:
Gull: Loo Phay Xing, Malaysia
Sølv: David Rumbutis, Sverige
Bronse: Hung Yuan-hsi, Taiwan
Roing dobbeltsculler menn:
Gull: Tsjekkia
Sølv: Litauen
Bronse: Tyskland
Roing firer uten styrmann menn:
Gull: Sør-Afrika
Sølv: Sveits
Bronse: Canada
Roing dobbeltfirer menn:
Gull: Litauen
Sølv: Norge
Bronse: Tyskland
Roing dobbeltsculler kvinner:
Gull: Kina
Sølv: Russland
Bronse: Tyskland
Roing firer uten styrmann kvinner:
Gull: Canada
Sølv: Romania
Bronse: Danmark
Roing dobbeltfirer kvinner:
Gull: USA
Sølv: Frankrike
Bronse: New Zealand
Sjumannsrugby menn:
Gull: Sør-Korea
Sølv: Japan
Bronse: Irland
Svømming 200 meter butterfly menn:
Gull: Simon Bachmann, Seychellene
Sølv: Richard Nagy, Slovakia
Bronse: Navaphat Wongcharoen, Thailand
Svømming 4x200 meter fri stafett menn:
Gull: Polen
Sølv: Irland
Bronse: Sør-Korea
Svømming 200 meter fri kvinner:
Gull: Gabriella Doueihy, Libanon
Sølv: Lina Khiyara, Marokko
Bronse: Gabriela Santis, Guatemala
Svømming 1500 meter fri kvinner:
Gull: Sasha Gatt, Malta
Sølv: Arianna Valloni, San Marino
Bronse: Hayley McIntosh, New Zealand
Svømming 200 meter IM kvinner:
Gull: Nicole Frank, Uruguay
Sølv: Anja Crevar, Serbia
Bronse: Diana Petkova, Bulgaria
Vektløfting 73 kg menn:
Gull: Abderrahim Moum, Marokko
Sølv: Brandon Wakeling, Australia
Bronse: Mahmoud Al-Humayd, Saudi-Arabia
Dag 6:
Padling slalåm C-1 kvinner:
Gull: Haley Daniels, Canada
Sølv: Jane Nicholas, Cookøyene
Bronse: Ayano Sato, Japan
Fekting florett lag kvinner:
Gull: Egypt
Sølv: Ungarn
Bronse: Japan
Turn mangekamp kvinner:
Gull: Raegan Rutty, Caymanøyene
Sølv: Pranati Nayak, India
Bronse: Milka Gehani, Sri Lanka
Roing dobbeltsculler lettvekt menn:
Gull: Thailand
Sølv: Algerie
Bronse: Usbekistan
Roing firer uten styrmann menn:
Gull: Sør-Afrika
Sølv: New Zealand
Bronse: Italia
Roing dobbeltsculler lettvekt kvinner:
Gull: Guatemala
Sølv: Indonesia
Bronse: Tunisia
Roing firer uten styrmann menn:
Gull: Kina
Sølv: Italia
Bronse: Irland
Skyting trap menn:
Gull: Shigetaka Oyama, Japan
Sølv: Andreas Makri, Kypros
Bronse: Alessandro de Souza, Peru
Skyting trap kvinner:
Gull: Adriana Ruano, Guatemala
Sølv: Mélanie Couzy, Frankrike
Bronse: Satu Mäkelä-Nummela, Finland
Svømming 100 meter fri menn:
Gull: Edgar Iro, Salomonøyene
Sølv: Mubal Ibrahim, Maldivene
Bronse: Sangay Tenzin, Bhutan
Svømming 800 meter fri menn:
Gull: Vuk Čelić, Serbia
Sølv: Martin Bau, Slovenia
Bronse: Marcelo Acosta, El Salvador
Svømming 200 meter bryst menn:
Gull: Abdulaziz Al-Obaidly, Qatar
Sølv: Arnoldo Herrera, Costa Rica
Bronse: Julio Horrego, Honduras
Svømming 200 meter butterfly kvinner:
Gull: Julimar Ávila, Honduras
Sølv: Remedy Rule, Filippinene
Bronse: Defne Taçyıldız, Tyrkia
Svømming 4x200 meter fri kvinner:
Gull: Sør-Korea
Sølv: Tyrkia
Bronse: New Zealand
Bordtennis singel kvinner:
Gull: Hend Zaza, Syria
Sølv: Daniela Fonseca, Cuba
Bronse: Olufunke Oshonaike, Nigeria
Dag 7:
Bueskyting individuelt kvinner:
Gull: Adriana Espinosa, Ecuador
Sølv: Karma, Bhutan
Bronse: Amal Adam, Egypt
Friidrett 10 000 meter menn:
Gull: Kieran Tuntivate, Thailand
Sølv: Tatsuhiko Ito, Japan
Bronse: Julien Wanders, Sveits
Badminton mixed double:
Gull: Egypt
Sølv: Australia
Bronse: Canada
Padling slalåm K-1 menn:
Gull: Michael Tayler, Canada
Sølv: Callum Gilbert, New Zealand
Bronse: Gabriel De Coster, Belgia
Sykling BMX løp menn:
Gull: Alex Limberg, Sør-Afrika
Sølv: Evgeny Kleshchenko, Russland
Bronse: Anthony Dean, Australia
Sykling BMX løp kvinner:
Gull: Vineta Pētersone, Latvia
Sølv: Chutikan Kitwanitsathian, Thailand
Bronse: Priscilla Carnaval, Brasil
Fekting kårde menn lag:
Gull: Sveits
Sølv: Italia
Bronse: Ukraina
Trampoline kvinner:
Gull: Jessica Pickering, Australia
Sølv: Laura Gallagher, Storbritannia
Bronse: Samantha Smith, Canada
Roing singlesculler menn:
Gull: Abdulrahman Al-Fadhel, Kuwait
Sølv: Rio Rii, Vanuatu
Bronse: Al-Hussein Gambour, Libya
Roing åtter menn:
Gull: Romania
Sølv: Australia
Bronse: Nederland
Roing singlesculler kvinner:
Gull: Esraa Khogali, Sudan
Sølv: Claire Ayivon, Togo
Bronse: Esther Toko, Nigeria
Roing åtter kvinner:
Gull: Storbritannia
Sølv: Romania
Bronse: Australia
Skyting 25 m pistol kvinner:
Gull: Manuela Delilaj, Albania
Sølv: Satoko Yamada, Japan
Bronse: Lynda Kiejko, Canada
Svømming 200 meter rygg menn:
Gull: Merdan Ataýew, Turkmenistan
Sølv: Yakov Toumarkin, Israel
Bronse: Jakub Skierka, Polen
Svømming 200 meter IM menn:
Gull: Tasi Limtiaco, Mikronesiaføderasjonen
Sølv: Christoph Meier, Liechtenstein
Bronse: Keanan Dols, Jamaica
Svømming 100 meter fri kvinner:
Gull: Mineri Gomez, Guam
Sølv: Gaurika Singh, Nepal
Bronse: Andela Antunović, Montenegro
Svømming 200 meter bryst kvinner:
Gull: Phee Jinq En, Malaysia
Sølv: Andrea Podmaníková, Slovakia
Bronse: Julia Sebastián, Argentina
Bordtennis singel menn:
Gull: Enkhbatyn Lkhagvasüren, Mongolia
Sølv: Larbi Bouriah, Algerie
Bronse: Adam Hmam, Tunisia
Tennis dobbel menn:
Gull: Argentina
Sølv: Frankrike
Bronse: Portugal
Dag 8:
Bueskyting individuelt menn:
Gull: Areneo David, Malawi
Sølv: Mohamed Hammed, Tunisia
Bronse: Milad Vaziri, Iran
Friidrett diskos menn:
Gull: Lois Maikel Martínez, Spania
Sølv: Giovanni Faloci, Italia
Bronse: Juan Caicedo, Ecuador
Friidrett 100 meter kvinner:
Gull: Houleye Ba, Mauritania
Sølv: Matie Stanley, Tuvalu
Bronse: Amed Elna, Komorene
Friidrett 4x400 meter kvinner:
Gull: India
Sølv: Brasil
Bronse: Nigeria
Badminton dobbel menn:
Gull: Nigeria
Sølv: USA
Bronse: Canada
Fekting sabel lag kvinner:
Gull: Ungarn
Sølv: Kina
Bronse: USA
Trampoline menn:
Gull: Allan Morante, Frankrike
Sølv: Ryosuke Sakai, Japan
Bronse: Gao Lei, Kina
Sjumannsrugby kvinner:
Gull: Brasil
Sølv: Japan
Bronse: Kenya
Seiling RS:X menn:
Gull: Hamza Bouras, Algerie
Sølv: Natthaphong Phonoppharat, Thailand
Bronse: Ignacio Berenguer, Mexico
Seiling RS:X menn:
Gull: Amina Berrichi, Algerie
Sølv: Amanda Ng, Singapore
Bronse: Sára Cholnoky, Ungarn
Skyting 50 meter helmatch kvinner:
Gull: Vidya Rafika Toyyiba, Indonesia
Sølv: Katarina Kowplos, Australia
Bronse: Alzahraa Shaban, Egypt
Skyting trap blandet lag:
Gull: Egypt
Sølv: Mexico
Bronse: Russland
Svømming 100 meter butterfly menn:
Gull: Yousif Bu Arish, Saudi-Arabia
Sølv: Salvador Gordo, Angola
Bronse: Daniel Martin, Romania
Svømming 800 meter fri kvinner:
Gull: Nguyễn Thị Ánh Viên, Vietnam
Sølv: Arianna Valloni, San Marino
Bronse: Han Da-kyung, Sør-Korea
Svømming 200 meter rygg kvinner:
Gull: Krystal Lara, Den dominikanske republikk
Sølv: Felicity Passon, Seychellene
Bronse: Simona Kubová, Tsjekkia
Svømming 4x100 meter blandet medleystafett:
Gull: Ungarn
Sølv: Brasil
Bronse: Canada
Tennis singel kvinner:
Gull: Sara Errani, Italia
Sølv: Magda Linette, Polen
Bronse: Alizé Cornet, Frankrike
Triatlon blandet stafett:
Gull: Mexico
Sølv: Canada
Bronse: Russland
Vektløfting 81 kg menn:
Gull: Arley Méndez, Chile
Sølv: Rejepbaý Rejepow, Turkmenistan
Bronse: Ramzi Bahloul, Tunisia
Vektløfting 96 kg menn:
Gull: Toshiki Yamamoto, Japan
Sølv: Yauheni Tsikhantsou, Hviterussland
Bronse: Mohammed Hamada, Palestina
Padling slalåm C-1 kvinner:
Gull: Haley Daniels, Canada
Sølv: Jane Nicholas, Cookøyene
Bronse: Ayano Sato, Japan
Fekting florett lag kvinner:
Gull: Egypt
Sølv: Ungarn
Bronse: Japan
Turn mangekamp kvinner:
Gull: Raegan Rutty, Caymanøyene
Sølv: Pranati Nayak, India
Bronse: Milka Gehani, Sri Lanka
Roing dobbeltsculler lettvekt menn:
Gull: Thailand
Sølv: Algerie
Bronse: Usbekistan
Roing firer uten styrmann menn:
Gull: Sør-Afrika
Sølv: New Zealand
Bronse: Italia
Roing dobbeltsculler lettvekt kvinner:
Gull: Guatemala
Sølv: Indonesia
Bronse: Tunisia
Roing firer uten styrmann menn:
Gull: Kina
Sølv: Italia
Bronse: Irland
Skyting trap menn:
Gull: Shigetaka Oyama, Japan
Sølv: Andreas Makri, Kypros
Bronse: Alessandro de Souza, Peru
Skyting trap kvinner:
Gull: Adriana Ruano, Guatemala
Sølv: Mélanie Couzy, Frankrike
Bronse: Satu Mäkelä-Nummela, Finland
Svømming 100 meter fri menn:
Gull: Edgar Iro, Salomonøyene
Sølv: Mubal Ibrahim, Maldivene
Bronse: Sangay Tenzin, Bhutan
Svømming 800 meter fri menn:
Gull: Vuk Čelić, Serbia
Sølv: Martin Bau, Slovenia
Bronse: Marcelo Acosta, El Salvador
Svømming 200 meter bryst menn:
Gull: Abdulaziz Al-Obaidly, Qatar
Sølv: Arnoldo Herrera, Costa Rica
Bronse: Julio Horrego, Honduras
Svømming 200 meter butterfly kvinner:
Gull: Julimar Ávila, Honduras
Sølv: Remedy Rule, Filippinene
Bronse: Defne Taçyıldız, Tyrkia
Svømming 4x200 meter fri kvinner:
Gull: Sør-Korea
Sølv: Tyrkia
Bronse: New Zealand
Bordtennis singel kvinner:
Gull: Hend Zaza, Syria
Sølv: Daniela Fonseca, Cuba
Bronse: Olufunke Oshonaike, Nigeria
Dag 7:
Bueskyting individuelt kvinner:
Gull: Adriana Espinosa, Ecuador
Sølv: Karma, Bhutan
Bronse: Amal Adam, Egypt
Friidrett 10 000 meter menn:
Gull: Kieran Tuntivate, Thailand
Sølv: Tatsuhiko Ito, Japan
Bronse: Julien Wanders, Sveits
Badminton mixed double:
Gull: Egypt
Sølv: Australia
Bronse: Canada
Padling slalåm K-1 menn:
Gull: Michael Tayler, Canada
Sølv: Callum Gilbert, New Zealand
Bronse: Gabriel De Coster, Belgia
Sykling BMX løp menn:
Gull: Alex Limberg, Sør-Afrika
Sølv: Evgeny Kleshchenko, Russland
Bronse: Anthony Dean, Australia
Sykling BMX løp kvinner:
Gull: Vineta Pētersone, Latvia
Sølv: Chutikan Kitwanitsathian, Thailand
Bronse: Priscilla Carnaval, Brasil
Fekting kårde menn lag:
Gull: Sveits
Sølv: Italia
Bronse: Ukraina
Trampoline kvinner:
Gull: Jessica Pickering, Australia
Sølv: Laura Gallagher, Storbritannia
Bronse: Samantha Smith, Canada
Roing singlesculler menn:
Gull: Abdulrahman Al-Fadhel, Kuwait
Sølv: Rio Rii, Vanuatu
Bronse: Al-Hussein Gambour, Libya
Roing åtter menn:
Gull: Romania
Sølv: Australia
Bronse: Nederland
Roing singlesculler kvinner:
Gull: Esraa Khogali, Sudan
Sølv: Claire Ayivon, Togo
Bronse: Esther Toko, Nigeria
Roing åtter kvinner:
Gull: Storbritannia
Sølv: Romania
Bronse: Australia
Skyting 25 m pistol kvinner:
Gull: Manuela Delilaj, Albania
Sølv: Satoko Yamada, Japan
Bronse: Lynda Kiejko, Canada
Svømming 200 meter rygg menn:
Gull: Merdan Ataýew, Turkmenistan
Sølv: Yakov Toumarkin, Israel
Bronse: Jakub Skierka, Polen
Svømming 200 meter IM menn:
Gull: Tasi Limtiaco, Mikronesiaføderasjonen
Sølv: Christoph Meier, Liechtenstein
Bronse: Keanan Dols, Jamaica
Svømming 100 meter fri kvinner:
Gull: Mineri Gomez, Guam
Sølv: Gaurika Singh, Nepal
Bronse: Andela Antunović, Montenegro
Svømming 200 meter bryst kvinner:
Gull: Phee Jinq En, Malaysia
Sølv: Andrea Podmaníková, Slovakia
Bronse: Julia Sebastián, Argentina
Bordtennis singel menn:
Gull: Enkhbatyn Lkhagvasüren, Mongolia
Sølv: Larbi Bouriah, Algerie
Bronse: Adam Hmam, Tunisia
Tennis dobbel menn:
Gull: Argentina
Sølv: Frankrike
Bronse: Portugal
Dag 8:
Bueskyting individuelt menn:
Gull: Areneo David, Malawi
Sølv: Mohamed Hammed, Tunisia
Bronse: Milad Vaziri, Iran
Friidrett diskos menn:
Gull: Lois Maikel Martínez, Spania
Sølv: Giovanni Faloci, Italia
Bronse: Juan Caicedo, Ecuador
Friidrett 100 meter kvinner:
Gull: Houleye Ba, Mauritania
Sølv: Matie Stanley, Tuvalu
Bronse: Amed Elna, Komorene
Friidrett 4x400 meter kvinner:
Gull: India
Sølv: Brasil
Bronse: Nigeria
Badminton dobbel menn:
Gull: Nigeria
Sølv: USA
Bronse: Canada
Fekting sabel lag kvinner:
Gull: Ungarn
Sølv: Kina
Bronse: USA
Trampoline menn:
Gull: Allan Morante, Frankrike
Sølv: Ryosuke Sakai, Japan
Bronse: Gao Lei, Kina
Sjumannsrugby kvinner:
Gull: Brasil
Sølv: Japan
Bronse: Kenya
Seiling RS:X menn:
Gull: Hamza Bouras, Algerie
Sølv: Natthaphong Phonoppharat, Thailand
Bronse: Ignacio Berenguer, Mexico
Seiling RS:X menn:
Gull: Amina Berrichi, Algerie
Sølv: Amanda Ng, Singapore
Bronse: Sára Cholnoky, Ungarn
Skyting 50 meter helmatch kvinner:
Gull: Vidya Rafika Toyyiba, Indonesia
Sølv: Katarina Kowplos, Australia
Bronse: Alzahraa Shaban, Egypt
Skyting trap blandet lag:
Gull: Egypt
Sølv: Mexico
Bronse: Russland
Svømming 100 meter butterfly menn:
Gull: Yousif Bu Arish, Saudi-Arabia
Sølv: Salvador Gordo, Angola
Bronse: Daniel Martin, Romania
Svømming 800 meter fri kvinner:
Gull: Nguyễn Thị Ánh Viên, Vietnam
Sølv: Arianna Valloni, San Marino
Bronse: Han Da-kyung, Sør-Korea
Svømming 200 meter rygg kvinner:
Gull: Krystal Lara, Den dominikanske republikk
Sølv: Felicity Passon, Seychellene
Bronse: Simona Kubová, Tsjekkia
Svømming 4x100 meter blandet medleystafett:
Gull: Ungarn
Sølv: Brasil
Bronse: Canada
Tennis singel kvinner:
Gull: Sara Errani, Italia
Sølv: Magda Linette, Polen
Bronse: Alizé Cornet, Frankrike
Triatlon blandet stafett:
Gull: Mexico
Sølv: Canada
Bronse: Russland
Vektløfting 81 kg menn:
Gull: Arley Méndez, Chile
Sølv: Rejepbaý Rejepow, Turkmenistan
Bronse: Ramzi Bahloul, Tunisia
Vektløfting 96 kg menn:
Gull: Toshiki Yamamoto, Japan
Sølv: Yauheni Tsikhantsou, Hviterussland
Bronse: Mohammed Hamada, Palestina
Dag 9
Friidrett 100 meter menn:
Gull: Karalo Maibuca, Tuvalu
Sølv: Adrian Ililau, Palau
Bronse: Seco Camara, Guniea-Bissau
Friidrett høydehopp menn:
Gull: Lee Hup Wei, Malaysia
Sølv: Jamal Wilson, Bahamas
Bronse: Darryl Sullivan, USA
Bronse: Mathew Sawe, Kenya
Friidrett tresteg kvinner:
Gull: Nadia Eke, Ghana
Sølv: Paraskevi Papachristou, Hellas
Bronse: Irina Ektova, Kasakhstan
Friidrett kulestøt kvinner:
Gull: Brittany Crew, Canada
Sølv: Sopo Shatirishvili, Georgia
Bronse: Geisa Arcanjo, Brasil
Badminton singel kvinner:
Gull: Doha Hany, Egypt
Sølv: Dorcas Ajoke Adesokan, Nigeria
Bronse: Fathimath Nabaaha Abdul Razzaq, Maldivene
Sykling BMX freestyle menn:
Gull: Nick Bruce, USA
Sølv: Justin Dowell, USA
Bronse: Anthony Jeanjean, Frankrike
Sykling BMX freestyle kvinner:
Gull: Elizaveta Posadskikh, Russland
Sølv: Macarena Perez Grasset, Chile
Bronse: Minato Oike, Japan
Stuping 3 meter kvinner:
Gull: Arantxa Chávez, Mexico
Sølv: Micaela Bouter, Sør-Afrika
Bronse: Julia Vincent, Sør-Afrika
Fekting florett menn lag:
Gull: Egypt
Sølv: Hongkong
Bronse: Tyskland
Golf menn:
Gull: Ondřej Lieser, Tsjekkia
Sølv: Jorge Campillo, Spania
Bronse: Gavin Green, Malaysia
Bronse: Rafael Campos, Puerto Rico
Turn frittstående menn:
Gull: René Cournoyer, Canada
Sølv: David Rumbutis, Sverige
Bronse: Thierno Diallo, Spania
Turn bøylehest menn:
Gull: Marios Georgiou, Kypros
Sølv: Hung Yuan-hsi, Taiwan
Bronse: David Huddleston, Bulgaria
Turn skranke kvinner:
Gull: Danusia Francis, Jamaica
Sølv: Raegan Rutty, Caymanøyene
Bronse: Pranati Nayak, India
Turn hopp kvinner:
Gull: Marina Nekrasova, Aserbajdsjan
Sølv: Naveen Daries, Sør-Afrika
Bronse: Gabriela Sasnal, Polen
Seiling laser menn:
Gull: Teariki Numa, Papua Ny-Guinea
Sølv: Aly Badawy, Egypt
Bronse: Rodney Govinden, Seychellene
Seiling laser radial kvinner:
Gull: Rose-Lee Numa, Papua Ny-Guinea
Sølv: Jalese Gordon, Antigua og Barbuda
Bronse: Sophia Morgan, Fiji
Svømming 50 meter fri menn:
Gull: Diosdado Miko Eyanga, Ekvatorial-Guinea
Sølv: José da Silva Viegas, Øst-Timor
Bronse: Joshua Wyse, Sierra Leone
Svømming 1500 meter fri menn:
Gull: Théo Druenne, Monaco
Sølv: Aflah Prawira, Indonesia
Bronse: Alexander Nørgaard, Danmark
Svømming 4x100 meter medley stafett menn:
Gull: Hellas
Sølv: Ungarn
Bronse: Hviterussland
Svømming 50 meter fri kvinner:
Gull: Stefan Sangala, Republikken Kongo
Sølv: Haneen Ibrahim, Sudan
Bronse: Odrina Kaze, Burundi
Svømming 4x100 meter medley stafett kvinner:
Gull: Spania
Sølv: Danmark
Bronse: Sør-Afrika
Tennis singel menn:
Gull: Pedro Sousa, Portugal
Sølv: Lu Yen-hsun, Taiwan
Bronse: Hugo Dellien, Bolivia
Tennis dobbel kvinner:
Gull: Kina
Gull: Japan
Gull: Taiwan
Tennis mixed double:
Gull: Frankrike
Sølv: Canada
Sølv: Brasil
Vektløfting 76 kg kvinner:
Gull: Kim Su-hyeon, Sør-Korea
Sølv: Iryna Dekha, Ukraina
Bronse: Jeanne Gaëlle Eyenga. Kamerun
Dag 10
Friidrett 3000 meter hinder menn:
Gull: Phil Norman, Storbritannia
Sølv: Hicham Bouchicha, Algerie
Bronse: Zak Seddon, Storbritannia
Friidrett lengdehopp menn:
Gull: Alexsandro Melo, Brasil
Sølv: Bachana Khorava, Georgia
Bronse: Vladyslav Mazur, Ukraina
Friidrett 5000 meter kvinner:
Gull: Sarah Chelangat, Uganda
Sølv: Marthe Yankurije, Rwanda
Bronse: Rose Davies, Australia
Friidrett 100 meter hekk kvinner:
Gull: Laura Valette, Frankrike
Sølv: Ana Camila Pirelli Cubas, Paraguay
Bronse: Masumi Aoki, Japan
Friidrett diskoskast menn:
Gull: Nataliya Semenova, Ukraina
Sølv: Alexandra Emilianov, Moldova
Bronse: Karen Gallardo, Chile
Badminton singel menn:
Gull: Artem Pochtarov, Ukraina
Sølv: Georges Paul, Mauritsius
Bronse: Raul Must, Estland
Badminton dobbel kvinner:
Gull: Egypt
Sølv: Storbritannia
Bronse: Thailand
Sykling lagsprint kvinner:
Gull: Ukraina
Sølv: Polen
Bronse: Litauen
Hestesport feltritt individuelt:
Gull: Francisco Gaviño, Spania
Sølv: Mikhail Nastenko, Russland
Bronse: Thomas Heffernan Ho, Hongkong
Hestesport feltritt lag:
Gull: Thailand
Sølv: Sverige
Bronse: Polen
Turn ringer menn:
Gull: Loo Phay Xing, Malaysia
Sølv: David Rumbutis, Sverige
Bronse: Uche Eke, Nigeria
Turn hopp menn:
Gull: David Rumbutis, Sverige
Sølv: Loris Frasca, Frankrike
Bronse: Lê Thanh Tùng, Vietnam
Turn frittstående kvinner:
Gull: Simona Castro, Chile
Sølv: Milka Gehani, Sri Lanka
Bronse: Pranati Nayak, India
Skyting 50 meter helmatch menn:
Gull: Julio Iemma, Venezuela
Sølv: Osama El-Saeid, Egypt
Bronse: Takayuki Matsumoto, Japan
Skyting 25 meter silhuettpistol menn:
Gull: Bernardo Tobar Prado, Colombia
Sølv: Jack Leverett III, USA
Bronse: Özgür Varlık, Tyrkia
Vektløfting 87 kg kvinner:
Gull: Kanah Andrews-Nahu, New Zealand
Sølv: Jaqueline Ferreira, Brasil
Bronse: Clementine Meukeugni, Kamerun
Vektløfting +87 kg kvinner:
Gull: Laurel Hubbard, Australia
Sølv: Scarleth Ucelo, Guatemala
Bronse: Erdenebatyn Bilegsaikhan, Mongolia
Bryting gresk-romersk menn 60 kg:
Gull: Meirambek Ainagulov, Kasakhstan
Sølv: Kerem Kama, Tyrkia
Bronse: Elmurat Tasmuradov , Usbekistan
Bryting gresk-romersk menn 130 kg:
Gull: Elias Kuosmanen, Finland
Sølv: Artur Vititin, Estland
Bronse: Kim Min-seok, Sør-Korea
Bryting fri stil kvinner 76 kg:
Gull: Zaineb Sghaier, Tunisia
Sølv: Ochirbatyn Burmaa, Mongolia
Bronse: Aline Ferreira, Brasil
Dag 11:
Friidrett 400 meter hekk menn:
Gull: Ned Azemia, Seychellene
Sølv: Sergio Fernández, Spania
Bronse: Chen Chieh, Taiwan
Friidrett stavsprang menn:
Gull: Pawel Wojciechowski, Polen
Sølv: Seito Yamamoto, Japan
Sølv: Masaki Ejima, Japan
Sølv: Torben Blech, Tyskland
Friidrett 200 meter kvinner:
Gull: Najma Parveen, Pakistan
Sølv: Veronica Shanti Pereira, Singapore
Bronse: Dutee Chand, India
Friidrett 800 meter kvinner:
Gull: D'Jamila Tavares, Sao Tome og Principe
Sølv:Rose Lokonyen, Flyktninglaget
Bronse: Nimali Waliwarsha, Sri Lanka
Friidrett lengdehopp kvinner:
Gull: Lorraine Ugen, Storbritannia
Sølv: Nathalee Aranda, Panama
Bronse: Darya Reznichenko, Usbekistan
Friidrett sleggekast kvinner:
Gull: Krista Tervo, Finland
Sølv: Iryna Novozhylova, Ukraina
Bronse: Laura Redondo Mora, Spania
Boksing menn weltervekt:
Gull: Thabiso Dlamini, Swaziland
Sølv: Lorenzo Sotomayor, Aserbajdsjan
Bronse: Ingen
Boksing kvinner fjærvekt:
Gull: Keamogetse Kenosi, Botswana
Gull: Yamileth Solorzano, El Salvador
Gull: Yarisel Ramirez, USA
Gull: Marcelat Sakobi Matshu, Den demokratiske republikken Kongo
Padling C-2 1000 meter menn:
Gull: Sao Tome og Principe
Sølv: Ukraina
Bronse: Kasakhstan
Padling K-1 1000 meter menn:
Gull: Kohl Horton, Cookøyene
Sølv: Tuva'a Clifton, Samoa
Bronse: Amado Cruz, Belize
Padling K-1 200 meter kvinner:
Gull: Amira Kheris, Algerie
Sølv: Jade Tierney, Cookøyene
Bronse: Samaa Ahmed, Egypt
Padling K-2 500 meter kvinner:
Gull: Tunisia
Sølv: Ukraina
Bronse: Danmark
Sykling lagsprint menn:
Gull: Polen
Sølv: New Zealand
Bronse: Russland
Sykling lagforfølgelse kvinner:
Gull: New Zealand
Sølv: Frankrike
Bronse: Italia
Stuping 3 meter menn:
Gull: Cédric Fofana, Canada
Sølv: Kim Yeong-nam, Sør-Korea
Bronse: Li Shixin, Australia
Turn svingstang menn:
Gull: David Jessen, Tsjekkia
Sølv: Thierno Diallo, Spania
Bronse: Mikhail Koudinov, New Zealand
Turn skranke menn:
Gull: Loo Phay Xing, Malaysia
Sølv: Hung Yuan-hsi, Taiwan
Bronse: David Rumbutis, Sverige
Turn bom kvinner:
Gull: Raegan Rutty, Caymanøyene
Sølv: Naveen Daries, Sør-Afrika
Bronse: Pranati Nayak, India
Seiling 49er menn:
Gull: Canada
Sølv: Sør-Afrika
Bronse: India
Seiling 49erFX kvinner:
Gull: Tunisia
Sølv: Peru
Bronse: Chile
Seiling finnjolle menn:
Gull: Leo Davis, Sør-Afrika
Sølv: Andrés Lage, Venezuela
Bronse: Juan Pérez, Mexico
Seiling Nacra 17:
Gull: Tunisia
Sølv: Norge
Bronse: Uruguay
Vektløfting 109 kg menn:
Gull: Ali Hashemi, Iran
Sølv: Tanumafili Jungblut, Amerikansk Samoa
Bronse: Matthew Lydement, Australia
Bryting gresk-romersk stil 77 kg menn:
Gull: Zied Ayet Ikram, Marokko
Sølv: Alfonso Leyva, Mexico
Bronse: Jalgasbay Berdimuratov, Usbekistan
Bryting gresk-romersk stil 97 kg menn:
Gull: Haykel Achouri, Tunisia
Sølv: Adem Boudjemline, Algerie
Bronse: Mikheil Kajaia, Serbia
Bryting fri stil 68 kg menn:
Gull: Agnieszka Wieszczek, Polen
Sølv: Danielle Lappage, Canada
Bronse: Enas Mostafa, Egypt
Friidrett 100 meter menn:
Gull: Karalo Maibuca, Tuvalu
Sølv: Adrian Ililau, Palau
Bronse: Seco Camara, Guniea-Bissau
Friidrett høydehopp menn:
Gull: Lee Hup Wei, Malaysia
Sølv: Jamal Wilson, Bahamas
Bronse: Darryl Sullivan, USA
Bronse: Mathew Sawe, Kenya
Friidrett tresteg kvinner:
Gull: Nadia Eke, Ghana
Sølv: Paraskevi Papachristou, Hellas
Bronse: Irina Ektova, Kasakhstan
Friidrett kulestøt kvinner:
Gull: Brittany Crew, Canada
Sølv: Sopo Shatirishvili, Georgia
Bronse: Geisa Arcanjo, Brasil
Badminton singel kvinner:
Gull: Doha Hany, Egypt
Sølv: Dorcas Ajoke Adesokan, Nigeria
Bronse: Fathimath Nabaaha Abdul Razzaq, Maldivene
Sykling BMX freestyle menn:
Gull: Nick Bruce, USA
Sølv: Justin Dowell, USA
Bronse: Anthony Jeanjean, Frankrike
Sykling BMX freestyle kvinner:
Gull: Elizaveta Posadskikh, Russland
Sølv: Macarena Perez Grasset, Chile
Bronse: Minato Oike, Japan
Stuping 3 meter kvinner:
Gull: Arantxa Chávez, Mexico
Sølv: Micaela Bouter, Sør-Afrika
Bronse: Julia Vincent, Sør-Afrika
Fekting florett menn lag:
Gull: Egypt
Sølv: Hongkong
Bronse: Tyskland
Golf menn:
Gull: Ondřej Lieser, Tsjekkia
Sølv: Jorge Campillo, Spania
Bronse: Gavin Green, Malaysia
Bronse: Rafael Campos, Puerto Rico
Turn frittstående menn:
Gull: René Cournoyer, Canada
Sølv: David Rumbutis, Sverige
Bronse: Thierno Diallo, Spania
Turn bøylehest menn:
Gull: Marios Georgiou, Kypros
Sølv: Hung Yuan-hsi, Taiwan
Bronse: David Huddleston, Bulgaria
Turn skranke kvinner:
Gull: Danusia Francis, Jamaica
Sølv: Raegan Rutty, Caymanøyene
Bronse: Pranati Nayak, India
Turn hopp kvinner:
Gull: Marina Nekrasova, Aserbajdsjan
Sølv: Naveen Daries, Sør-Afrika
Bronse: Gabriela Sasnal, Polen
Seiling laser menn:
Gull: Teariki Numa, Papua Ny-Guinea
Sølv: Aly Badawy, Egypt
Bronse: Rodney Govinden, Seychellene
Seiling laser radial kvinner:
Gull: Rose-Lee Numa, Papua Ny-Guinea
Sølv: Jalese Gordon, Antigua og Barbuda
Bronse: Sophia Morgan, Fiji
Svømming 50 meter fri menn:
Gull: Diosdado Miko Eyanga, Ekvatorial-Guinea
Sølv: José da Silva Viegas, Øst-Timor
Bronse: Joshua Wyse, Sierra Leone
Svømming 1500 meter fri menn:
Gull: Théo Druenne, Monaco
Sølv: Aflah Prawira, Indonesia
Bronse: Alexander Nørgaard, Danmark
Svømming 4x100 meter medley stafett menn:
Gull: Hellas
Sølv: Ungarn
Bronse: Hviterussland
Svømming 50 meter fri kvinner:
Gull: Stefan Sangala, Republikken Kongo
Sølv: Haneen Ibrahim, Sudan
Bronse: Odrina Kaze, Burundi
Svømming 4x100 meter medley stafett kvinner:
Gull: Spania
Sølv: Danmark
Bronse: Sør-Afrika
Tennis singel menn:
Gull: Pedro Sousa, Portugal
Sølv: Lu Yen-hsun, Taiwan
Bronse: Hugo Dellien, Bolivia
Tennis dobbel kvinner:
Gull: Kina
Gull: Japan
Gull: Taiwan
Tennis mixed double:
Gull: Frankrike
Sølv: Canada
Sølv: Brasil
Vektløfting 76 kg kvinner:
Gull: Kim Su-hyeon, Sør-Korea
Sølv: Iryna Dekha, Ukraina
Bronse: Jeanne Gaëlle Eyenga. Kamerun
Dag 10
Friidrett 3000 meter hinder menn:
Gull: Phil Norman, Storbritannia
Sølv: Hicham Bouchicha, Algerie
Bronse: Zak Seddon, Storbritannia
Friidrett lengdehopp menn:
Gull: Alexsandro Melo, Brasil
Sølv: Bachana Khorava, Georgia
Bronse: Vladyslav Mazur, Ukraina
Friidrett 5000 meter kvinner:
Gull: Sarah Chelangat, Uganda
Sølv: Marthe Yankurije, Rwanda
Bronse: Rose Davies, Australia
Friidrett 100 meter hekk kvinner:
Gull: Laura Valette, Frankrike
Sølv: Ana Camila Pirelli Cubas, Paraguay
Bronse: Masumi Aoki, Japan
Friidrett diskoskast menn:
Gull: Nataliya Semenova, Ukraina
Sølv: Alexandra Emilianov, Moldova
Bronse: Karen Gallardo, Chile
Badminton singel menn:
Gull: Artem Pochtarov, Ukraina
Sølv: Georges Paul, Mauritsius
Bronse: Raul Must, Estland
Badminton dobbel kvinner:
Gull: Egypt
Sølv: Storbritannia
Bronse: Thailand
Sykling lagsprint kvinner:
Gull: Ukraina
Sølv: Polen
Bronse: Litauen
Hestesport feltritt individuelt:
Gull: Francisco Gaviño, Spania
Sølv: Mikhail Nastenko, Russland
Bronse: Thomas Heffernan Ho, Hongkong
Hestesport feltritt lag:
Gull: Thailand
Sølv: Sverige
Bronse: Polen
Turn ringer menn:
Gull: Loo Phay Xing, Malaysia
Sølv: David Rumbutis, Sverige
Bronse: Uche Eke, Nigeria
Turn hopp menn:
Gull: David Rumbutis, Sverige
Sølv: Loris Frasca, Frankrike
Bronse: Lê Thanh Tùng, Vietnam
Turn frittstående kvinner:
Gull: Simona Castro, Chile
Sølv: Milka Gehani, Sri Lanka
Bronse: Pranati Nayak, India
Skyting 50 meter helmatch menn:
Gull: Julio Iemma, Venezuela
Sølv: Osama El-Saeid, Egypt
Bronse: Takayuki Matsumoto, Japan
Skyting 25 meter silhuettpistol menn:
Gull: Bernardo Tobar Prado, Colombia
Sølv: Jack Leverett III, USA
Bronse: Özgür Varlık, Tyrkia
Vektløfting 87 kg kvinner:
Gull: Kanah Andrews-Nahu, New Zealand
Sølv: Jaqueline Ferreira, Brasil
Bronse: Clementine Meukeugni, Kamerun
Vektløfting +87 kg kvinner:
Gull: Laurel Hubbard, Australia
Sølv: Scarleth Ucelo, Guatemala
Bronse: Erdenebatyn Bilegsaikhan, Mongolia
Bryting gresk-romersk menn 60 kg:
Gull: Meirambek Ainagulov, Kasakhstan
Sølv: Kerem Kama, Tyrkia
Bronse: Elmurat Tasmuradov , Usbekistan
Bryting gresk-romersk menn 130 kg:
Gull: Elias Kuosmanen, Finland
Sølv: Artur Vititin, Estland
Bronse: Kim Min-seok, Sør-Korea
Bryting fri stil kvinner 76 kg:
Gull: Zaineb Sghaier, Tunisia
Sølv: Ochirbatyn Burmaa, Mongolia
Bronse: Aline Ferreira, Brasil
Dag 11:
Friidrett 400 meter hekk menn:
Gull: Ned Azemia, Seychellene
Sølv: Sergio Fernández, Spania
Bronse: Chen Chieh, Taiwan
Friidrett stavsprang menn:
Gull: Pawel Wojciechowski, Polen
Sølv: Seito Yamamoto, Japan
Sølv: Masaki Ejima, Japan
Sølv: Torben Blech, Tyskland
Friidrett 200 meter kvinner:
Gull: Najma Parveen, Pakistan
Sølv: Veronica Shanti Pereira, Singapore
Bronse: Dutee Chand, India
Friidrett 800 meter kvinner:
Gull: D'Jamila Tavares, Sao Tome og Principe
Sølv:Rose Lokonyen, Flyktninglaget
Bronse: Nimali Waliwarsha, Sri Lanka
Friidrett lengdehopp kvinner:
Gull: Lorraine Ugen, Storbritannia
Sølv: Nathalee Aranda, Panama
Bronse: Darya Reznichenko, Usbekistan
Friidrett sleggekast kvinner:
Gull: Krista Tervo, Finland
Sølv: Iryna Novozhylova, Ukraina
Bronse: Laura Redondo Mora, Spania
Boksing menn weltervekt:
Gull: Thabiso Dlamini, Swaziland
Sølv: Lorenzo Sotomayor, Aserbajdsjan
Bronse: Ingen
Boksing kvinner fjærvekt:
Gull: Keamogetse Kenosi, Botswana
Gull: Yamileth Solorzano, El Salvador
Gull: Yarisel Ramirez, USA
Gull: Marcelat Sakobi Matshu, Den demokratiske republikken Kongo
Padling C-2 1000 meter menn:
Gull: Sao Tome og Principe
Sølv: Ukraina
Bronse: Kasakhstan
Padling K-1 1000 meter menn:
Gull: Kohl Horton, Cookøyene
Sølv: Tuva'a Clifton, Samoa
Bronse: Amado Cruz, Belize
Padling K-1 200 meter kvinner:
Gull: Amira Kheris, Algerie
Sølv: Jade Tierney, Cookøyene
Bronse: Samaa Ahmed, Egypt
Padling K-2 500 meter kvinner:
Gull: Tunisia
Sølv: Ukraina
Bronse: Danmark
Sykling lagsprint menn:
Gull: Polen
Sølv: New Zealand
Bronse: Russland
Sykling lagforfølgelse kvinner:
Gull: New Zealand
Sølv: Frankrike
Bronse: Italia
Stuping 3 meter menn:
Gull: Cédric Fofana, Canada
Sølv: Kim Yeong-nam, Sør-Korea
Bronse: Li Shixin, Australia
Turn svingstang menn:
Gull: David Jessen, Tsjekkia
Sølv: Thierno Diallo, Spania
Bronse: Mikhail Koudinov, New Zealand
Turn skranke menn:
Gull: Loo Phay Xing, Malaysia
Sølv: Hung Yuan-hsi, Taiwan
Bronse: David Rumbutis, Sverige
Turn bom kvinner:
Gull: Raegan Rutty, Caymanøyene
Sølv: Naveen Daries, Sør-Afrika
Bronse: Pranati Nayak, India
Seiling 49er menn:
Gull: Canada
Sølv: Sør-Afrika
Bronse: India
Seiling 49erFX kvinner:
Gull: Tunisia
Sølv: Peru
Bronse: Chile
Seiling finnjolle menn:
Gull: Leo Davis, Sør-Afrika
Sølv: Andrés Lage, Venezuela
Bronse: Juan Pérez, Mexico
Seiling Nacra 17:
Gull: Tunisia
Sølv: Norge
Bronse: Uruguay
Vektløfting 109 kg menn:
Gull: Ali Hashemi, Iran
Sølv: Tanumafili Jungblut, Amerikansk Samoa
Bronse: Matthew Lydement, Australia
Bryting gresk-romersk stil 77 kg menn:
Gull: Zied Ayet Ikram, Marokko
Sølv: Alfonso Leyva, Mexico
Bronse: Jalgasbay Berdimuratov, Usbekistan
Bryting gresk-romersk stil 97 kg menn:
Gull: Haykel Achouri, Tunisia
Sølv: Adem Boudjemline, Algerie
Bronse: Mikheil Kajaia, Serbia
Bryting fri stil 68 kg menn:
Gull: Agnieszka Wieszczek, Polen
Sølv: Danielle Lappage, Canada
Bronse: Enas Mostafa, Egypt
Er vi i ferd med å få en norsk gullmedalje her?
Daffinrud leder etter to av fire runder med golf.
Daffinrud leder etter to av fire runder med golf.
Lene Retzius endte sist i stavsprang (delt gull med en belgier)oddvar_kjempebra skrev: ↑tor aug 05, 2021 11:36 am Er vi i ferd med å få en norsk gullmedalje her?
Daffinrud leder etter to av fire runder med golf.
Dag 12:
Synkronsvømming duett:
Gull: Sør-Afrika
Sølv: Australia
Bronse: Egypt
Friidrett 200 meter menn:
Gull: Adam Gemili, Storbritannia
Sølv: Muhd Noor Firdaus Ar-Rasyid, Brunei
Bronse: José Andres Salazar, El Salvador
Friidrett 800 meter menn:
Gull: James Nyang Chiengjiek, Flyktninglaget
Sølv: Dennick Luke, Dominica
Bronse: Andrés Arroyo, Puerto Rico
Friidrett sleggekast menn:
Gull: Özkan Baltacı, Tyrkia
Sølv: Mergen Mamedov, Turkmenistan
Bronse: Sukhrob Khodjaev, Usbekistan
Friidrett 400 meter hekk kvinner:
Gull: Mariya Mykolenko, Ukraina
Sølv: Chayenne da Silva, Brasil
Bronse: Loubna Benhadja, Algerie
Friidrett 3000 meter hinder kvinner:
Gull: Zita Kácser, Ungarn
Sølv: Aneta Konieczek, Polen
Bronse: Adva Cohen, Israel
Boksing lett tungvekt menn:
Gull: Mohamed Assaghir, Marokko
Sølv: Emmett Brennan, Irland
Bronse: Shabbos Negmatulloev, Tadsjikistan
Sykling lagforfølgelse menn:
Gull: Sveits
Sølv: Storbritannia
Bronse: Tyskland
Hestesport sprangridning individuelt:
Gull: Zhang Xingjia, Kina
Sølv: Uma O'Neill, New Zealand
Bronse: Abdelkebir Ouaddar, Marokko
Seiling 470 menn:
Gull: Angola
Sølv: Amerikansk Samoa
Bronse: Canada
Seiling 470 kvinner:
Gull: Mosambik
Sølv: Argentina
Bronse: Malaysia
Rullebrett park kvinner:
Gull: Melissa Williams, Sør-Afrika
Sølv: Josefina Tapia Varas, Chile
Bronse: Bombette Martin, Storbritannia
Svømming 10 kilometer kvinner:
Gull: Souad Cherouati, Algerie
Sølv: Špela Perše, Slovenia
Bronse: Chantal Liew, Singapore
Vektløfting +109 kg menn:
Gull: Jiří Orság, Tsjekkia
Sølv: Hsieh Yun-ting, Taiwan
Bronse: David Litvinov, Israel
Bryting gresk-romersk stil 67 kg menn:
Gull: Julián Horta, Colombia
Sølv: Abdelmalek Merabet, Algerie
Bronse: Souleymen Nasr, Tunisia
Bryting gresk-romersk stil 87 kg menn:
Gull: Peng Fei, Kina
Sølv: Kiryl Maskevich, Hviterussland
Bronse: Nursultan Tursynov, Kasakhstan
Bryting fri stil 62 kg kvinner:
Gull: Aminat Adeniyi, Nigeria
Sølv: Marwa Amri, Tunisia
Bronse: Laís Nunes, Brasil
Dag 13
Friidrett 400 meter menn:
Gull: Karol Zalewski, Polen
Sølv: Jovan Stojoski, Nord-Makedonia
Bronse: Ahmed Al-Yaari, Jemen
Friidrett 110 meter hekk menn:
Gull: Fadane Hamadi, Komorene
Sølv: Chan Chung Wang, Hongkong
Bronse: Eddie Lovett, De amerikanske jomfruøyer
Friidrett 20 km kappgang menn:
Gull: Eduard Zabuzhenko, Ukraina
Sølv: Irfan Kolothum Thodi, India
Bronse: Nick Christie, USA
Friidrett tresteg menn:
Gull: Nelson Évora, Portugal
Sølv: Alexsandro Melo, Brasil
Bronse: Pablo Torrijos, Spania
Friidrett kulestøt menn:
Gull: Tim Nedow, Canada
Sølv: Ihor Musiyenko, Ukraina
Bronse: Asmir Kolašinac, Serbia
Friidrett tikamp menn:
Gull: Cedric Dubler, Australia
Sølv: Karel Tilga, Estland
Bronse: Martin Roe, Norge
Friidrett stavsprang kvinner:
Gull: Lene Retzius, Norge
Gull: Fanny Smets, Belgia
Bronse: Ingen
Friidrett sjukamp kvinner:
Gull: Georgia Ellenwood, Canada
Sølv: Vanessa Grimm, Tyskland
Bronse: María Vicente, Spania
Boksing fjærvekt menn:
For mange som kom sist med null poeng.
Padling K-1 200 meter menn:
Gull: Rudolf Williams, Samoa
Sølv: Amado Cruz, Belize
Bronse: Tuva'a Clifton, Samoa
Padling K-2 1000 meter menn:
Gull: Samoa
Sølv: Frankrike
Bronse: Canada
Padling C-1 200 meter kvinner:
Gull: Josephine Bulmer, Australia
Sølv: Manaka Kubota, Japan
Bronse: Teruko Kiriake, Japan
Padling K-1 200 meter kvinner:
Gull: Samaa Ahmed, Egypt
Sølv: Anne Cairns, Samoa
Bronse: Joana Vasconcelos, Portugal
Sykling omnium menn:
Gull: David Maree, Sør-Afrika
Sølv: Andreas Müller, Østerrike
Bronse: Mark Downey, Irland
Stuping 10 meter kvinner:
Gull: Freida Lim, Singapore
Sølv: Sofiya Lyskun, Ukraina
Bronse: Anne Tuxen, Norge
Landhockey menn:
Gull: Canada
Sølv: Japan
Bronse: Sør-Afrika
Karate 67 kg menn:
Gull: Andrés Madera, Venezuela
Sølv: Kalvis Kalniņš, Latvia
Sølv: Firdovsi Farzaliyev, Aserbajdsjan
Karate 55 kg kvinner:
Gull: Serap Özçelik, Tyrkia
Sølv: Radwa Sayed, Egypt
Bronse: Sara Bahmanyar, Iran
Karate kata kvinner:
Gull: Andrea Anacan, New Zealand
Sølv: Puleksenija Jovanoska, Nord-Makedonia
Bronse: Jasmin Jüttner, Tyskland
Rullebrett park kvinner:
Gull: Dallas Oberholzer, Sør-Afrika
Sølv: Rune Glifberg, Danmark
Bronse: Ivan Federico, Italia
Sportsklatring menn:
Gull: Tom O'Halloran, Australia
Sølv: Ludovico Fossali, Italia
Bronse: Kai Harada, Japan
Svømming 10 kilometer menn:
Gull: Matěj Kozubek, Tsjekkia
Sølv: Tiago Campos, Portugal
Bronse: William Yan Thorley, Hongkong
Bordtennis lagkonkurranse kvinner:
For mange med 0-3 tap i første runde
Bryting fri stil 57 kg menn:
Gull: Abdelhak Kherbache, Algerie
Sølv: Diamantino Iuna Fafé, Guinea-Bissau
Bronse: Stevan Mićić, Serbia
Bryting fri stil 86 kg menn:
Gull: Ali Shabanau, Hviterussland
Sølv: Pool Ambrocio, Peru
Bronse: Boris Makojev, Slovakia
Bryting fri stil 57 kg kvinner:
Gull: Jowita Wrzesień, Polen
Sølv: Siwar Bousetta, Tunisia
Bronse: Mathilde Rivière, Frankrike
Synkronsvømming duett:
Gull: Sør-Afrika
Sølv: Australia
Bronse: Egypt
Friidrett 200 meter menn:
Gull: Adam Gemili, Storbritannia
Sølv: Muhd Noor Firdaus Ar-Rasyid, Brunei
Bronse: José Andres Salazar, El Salvador
Friidrett 800 meter menn:
Gull: James Nyang Chiengjiek, Flyktninglaget
Sølv: Dennick Luke, Dominica
Bronse: Andrés Arroyo, Puerto Rico
Friidrett sleggekast menn:
Gull: Özkan Baltacı, Tyrkia
Sølv: Mergen Mamedov, Turkmenistan
Bronse: Sukhrob Khodjaev, Usbekistan
Friidrett 400 meter hekk kvinner:
Gull: Mariya Mykolenko, Ukraina
Sølv: Chayenne da Silva, Brasil
Bronse: Loubna Benhadja, Algerie
Friidrett 3000 meter hinder kvinner:
Gull: Zita Kácser, Ungarn
Sølv: Aneta Konieczek, Polen
Bronse: Adva Cohen, Israel
Boksing lett tungvekt menn:
Gull: Mohamed Assaghir, Marokko
Sølv: Emmett Brennan, Irland
Bronse: Shabbos Negmatulloev, Tadsjikistan
Sykling lagforfølgelse menn:
Gull: Sveits
Sølv: Storbritannia
Bronse: Tyskland
Hestesport sprangridning individuelt:
Gull: Zhang Xingjia, Kina
Sølv: Uma O'Neill, New Zealand
Bronse: Abdelkebir Ouaddar, Marokko
Seiling 470 menn:
Gull: Angola
Sølv: Amerikansk Samoa
Bronse: Canada
Seiling 470 kvinner:
Gull: Mosambik
Sølv: Argentina
Bronse: Malaysia
Rullebrett park kvinner:
Gull: Melissa Williams, Sør-Afrika
Sølv: Josefina Tapia Varas, Chile
Bronse: Bombette Martin, Storbritannia
Svømming 10 kilometer kvinner:
Gull: Souad Cherouati, Algerie
Sølv: Špela Perše, Slovenia
Bronse: Chantal Liew, Singapore
Vektløfting +109 kg menn:
Gull: Jiří Orság, Tsjekkia
Sølv: Hsieh Yun-ting, Taiwan
Bronse: David Litvinov, Israel
Bryting gresk-romersk stil 67 kg menn:
Gull: Julián Horta, Colombia
Sølv: Abdelmalek Merabet, Algerie
Bronse: Souleymen Nasr, Tunisia
Bryting gresk-romersk stil 87 kg menn:
Gull: Peng Fei, Kina
Sølv: Kiryl Maskevich, Hviterussland
Bronse: Nursultan Tursynov, Kasakhstan
Bryting fri stil 62 kg kvinner:
Gull: Aminat Adeniyi, Nigeria
Sølv: Marwa Amri, Tunisia
Bronse: Laís Nunes, Brasil
Dag 13
Friidrett 400 meter menn:
Gull: Karol Zalewski, Polen
Sølv: Jovan Stojoski, Nord-Makedonia
Bronse: Ahmed Al-Yaari, Jemen
Friidrett 110 meter hekk menn:
Gull: Fadane Hamadi, Komorene
Sølv: Chan Chung Wang, Hongkong
Bronse: Eddie Lovett, De amerikanske jomfruøyer
Friidrett 20 km kappgang menn:
Gull: Eduard Zabuzhenko, Ukraina
Sølv: Irfan Kolothum Thodi, India
Bronse: Nick Christie, USA
Friidrett tresteg menn:
Gull: Nelson Évora, Portugal
Sølv: Alexsandro Melo, Brasil
Bronse: Pablo Torrijos, Spania
Friidrett kulestøt menn:
Gull: Tim Nedow, Canada
Sølv: Ihor Musiyenko, Ukraina
Bronse: Asmir Kolašinac, Serbia
Friidrett tikamp menn:
Gull: Cedric Dubler, Australia
Sølv: Karel Tilga, Estland
Bronse: Martin Roe, Norge
Friidrett stavsprang kvinner:
Gull: Lene Retzius, Norge
Gull: Fanny Smets, Belgia
Bronse: Ingen
Friidrett sjukamp kvinner:
Gull: Georgia Ellenwood, Canada
Sølv: Vanessa Grimm, Tyskland
Bronse: María Vicente, Spania
Boksing fjærvekt menn:
For mange som kom sist med null poeng.
Padling K-1 200 meter menn:
Gull: Rudolf Williams, Samoa
Sølv: Amado Cruz, Belize
Bronse: Tuva'a Clifton, Samoa
Padling K-2 1000 meter menn:
Gull: Samoa
Sølv: Frankrike
Bronse: Canada
Padling C-1 200 meter kvinner:
Gull: Josephine Bulmer, Australia
Sølv: Manaka Kubota, Japan
Bronse: Teruko Kiriake, Japan
Padling K-1 200 meter kvinner:
Gull: Samaa Ahmed, Egypt
Sølv: Anne Cairns, Samoa
Bronse: Joana Vasconcelos, Portugal
Sykling omnium menn:
Gull: David Maree, Sør-Afrika
Sølv: Andreas Müller, Østerrike
Bronse: Mark Downey, Irland
Stuping 10 meter kvinner:
Gull: Freida Lim, Singapore
Sølv: Sofiya Lyskun, Ukraina
Bronse: Anne Tuxen, Norge
Landhockey menn:
Gull: Canada
Sølv: Japan
Bronse: Sør-Afrika
Karate 67 kg menn:
Gull: Andrés Madera, Venezuela
Sølv: Kalvis Kalniņš, Latvia
Sølv: Firdovsi Farzaliyev, Aserbajdsjan
Karate 55 kg kvinner:
Gull: Serap Özçelik, Tyrkia
Sølv: Radwa Sayed, Egypt
Bronse: Sara Bahmanyar, Iran
Karate kata kvinner:
Gull: Andrea Anacan, New Zealand
Sølv: Puleksenija Jovanoska, Nord-Makedonia
Bronse: Jasmin Jüttner, Tyskland
Rullebrett park kvinner:
Gull: Dallas Oberholzer, Sør-Afrika
Sølv: Rune Glifberg, Danmark
Bronse: Ivan Federico, Italia
Sportsklatring menn:
Gull: Tom O'Halloran, Australia
Sølv: Ludovico Fossali, Italia
Bronse: Kai Harada, Japan
Svømming 10 kilometer menn:
Gull: Matěj Kozubek, Tsjekkia
Sølv: Tiago Campos, Portugal
Bronse: William Yan Thorley, Hongkong
Bordtennis lagkonkurranse kvinner:
For mange med 0-3 tap i første runde
Bryting fri stil 57 kg menn:
Gull: Abdelhak Kherbache, Algerie
Sølv: Diamantino Iuna Fafé, Guinea-Bissau
Bronse: Stevan Mićić, Serbia
Bryting fri stil 86 kg menn:
Gull: Ali Shabanau, Hviterussland
Sølv: Pool Ambrocio, Peru
Bronse: Boris Makojev, Slovakia
Bryting fri stil 57 kg kvinner:
Gull: Jowita Wrzesień, Polen
Sølv: Siwar Bousetta, Tunisia
Bronse: Mathilde Rivière, Frankrike
Dag 14:
Friidrett 5000 meter menn:
Gull: Abidine Abidine, Mauritania
Sølv: Hiroki Matsueda, Japan
Bronse: Nursultan Keneshbekov, Kirgisistan
Friidrett 4 x 100 meter menn:
Gull: Trinidad og Tobago
Sølv: Brasil
Bronse: Frankrike
Friidrett 50 kilometer kappgang menn:
Gull: Claudio Villanueva, Ecuador
Sølv: Lukáš Gdula, Tsjekkia
Bronse: Mathieu Bilodeau, Canada
Friidrett 400 meter kvinner:
Gull: Galefele Moroko, Botswana
Sølv: Tetyana Melnyk, Ukraina
Bronse: Samantha Dirks, Belize
Friidrett 1500 meter kvinner:
Gull: María Pía Fernández, Uruguay
Sølv: Anjelina Lohalith, Flyktninglaget
Bronse: Simona Vrzalová, Tsjekkia
Friidrett 4 x 100 meter kvinner:
Gull: Ecuador
Sølv: Trinidag og Tobago
Bronse: Danmark
Friidrett 20 kilometer kappgang kvinner:
Gull: Panagiota Tsinopoulou, Hellas
Sølv: Eleonora Giorgi, Italia
Bronse: Ilse Guerrero, Mexico
Friidrett spydkast kvinner:
Gull: Sara Kolak, Kroatia
Sølv: Annu Rani, India
Bronse: Ariana Ince, USA
Boksing tungvekt menn:
Umulig å skille
Sykling sprint menn:
Gull: Kwesi Browne, Trinidad og Tobago
Sølv: Sergey Ponomaryov, Kasakhstan
Bronse: Tomáš Bábek, Tsjekkia
Sykling madison kvinner:
Gull: Tyskland
Sølv: New Zealand
Bronse: Belgia
Landhockey kvinner:
Gull: Sør-Afrika
Sølv: Japan
Bronse: Irland
Fotball kvinner:
Gull: New Zealand
Sølv: Chile
Bronse: Kina
Karate 75 kg menn:
Gull: Tsuneari Yahiro, Australia
Sølv: Abdalla Abdelaziz, Egyot
Bronse: Ingen
Karate kata menn:
Gull: Wael Shueb, Flyktninglaget
Sølv: Mohammad Al-Mosawi, Kuwait
Bronse: Ilja Smorguner, Tyskland
Karate 61 kg kvinner:
Gull: Btissam Sadini, Marokko
Sølv: Leïla Heurtault, Frankrike
Bronse: Alexandra Grande, Canada
Moderne femkamp kvinner:
Gull: Maria Iêda Guimarães, Brasil
Sølv: Marcela Cuaspud, Ecuador
Bronse: Natsumi Takamiya, Japan
Sportsklatring kvinner:
Gull: Erin Sterkenburg, Sør-Afrika
Sølv: Oceana Mackenzie, Australia
Bronse: Mia Krampl, Slovenia
Bordtennis lag menn:
For mange med null poeng
Sandvolleyball kvinner:
Gull: Kenya
Sølv: Argentina
Bronse: Tyskland
Bryting fri stil 74 kg menn:
Gull: Franklin Gómez, Puerto Rico
Sølv: Mostafa Hosseinkhani, Iran
Bronse: Keisuke Otoguro, Japan
Bryting fri stil 125 kg menn:
Gull: Aiaal Lazarev, Kirgisistan
Sølv: Oleksandr Khotsianivskyi, Ukraina
Bronse: Djahid Berrahal, Algerie
Bryting fri stil 53 kg kvinner:
Gull: Andreea Ana, Romania
Sølv: Laura Hérin, Cuba
Bronse: Rckaela Aquino, Guam
Dag 15
Synkronsvømming lag:
Gull: Australia
Sølv: Egypt
Bronse: Spania
Friidrett 1500 meter menn:
Gull: Paulo Amotun Lokoro, Flyktninglaget
Sølv: Felisberto de Deus, Øst-Timor
Bronse: Kalle Berglund, Sverige
Friidrett 4 x 400 meter menn:
Gull: Tyskland
Sølv: Tsjekkia
Bronse: Storbritannia
Friidrett spydkast menn:
Gull: Michael Shuey, USA
Sølv: Bernhard Seifert, Tyskland
Bronse: Cheng Chao-tsun, Taiwan
Friidrett 10 000 meter kvinner:
Gull: Mercyline Chelangat, Uganda
Sølv: Selamawit Teferi, Israel
Bronse: Yuka Ando, Japan
Friidrett 4 x 400 meter kvinner:
Gull: Hviterussland
Sølv: Australia
Bronse: Italia
Friidrett maraton kvinner:
Gull: Dayna Pidhoresky, Canada
Sølv: Sharon Firisua, Salomonøyene
Bronse: Jess Piasecki, Storbritannia
Friidrett høydehopp kvinner:
Gull: Tynita Butts-Townsend, USA
Sølv: Airinė Palšytė, Litauen
Sølv: Kristina Ovchinnikova, Kasakhstan
Sølv: Nadezhda Dubovitskaya, Kasakhstan
Baseball:
Gull: Mexico
Sølv: Israel
Bronse: Sør-Korea
Basketball menn:
Gull: Iran
Sølv: Japan
Bronse: Nigeria
Padling C-1 1000 meter menn:
Gull: Roque Fernandes Dos Ramos, Sao Tome og Principe
Sølv: Joaquim Lobo, Mosambik
Bronse: Buly Da Conceição Triste, Sao Tome og Principe
Padling K-4 500 meter menn:
Gull: Japan
Sølv: Canada
Bronse: Kina
Padling C-2 500 meter kvinner:
Gull: Japan
Sølv: Australia
Bronse: Kasakhstan
Padling K-4 500 meter kvinner:
Gull: Russland
Sølv: Canada
Bronse: Ukraina
Sykling madison menn:
Gull: New Zealand
Sølv: Italia
Bronse: Tyskland
Stuping 10 meter menn:
Gull: Matthieu Rosset, Frankrike
Sølv: Sam Fricker, Australia
Bronse: Noah Williams, Storbritannia
Hestesport sprangridning lag:
Gull: Mexico
Sølv: Tsjekkia
Bronse: New Zealand
Fotball menn:
Gull: Sør-Afrika
Sølv: Saudi-Arabia
Bronse: Honduras
Golf kvinner:
Gull: Tonje Daffinrud, Norge
Sølv: Lucrezia Colombotto Rosso, Italia
Bronse: Magdalena Simmermacher, Argentina
Rytmisk gymnastikk individuelt:
Gull: Márcia Lopes, Kapp Verde
Sølv: Habiba Marzouk, Egypt
Bronse: Ekaterina Fetisova, Usbekistan
Håndball menn:
Gull: Argentina
Sølv: Japan
Bronse: Brasil
Karate +75 kg menn:
Gull: Daniyar Yuldashev, Kasakhstan
Sølv: Brian Irr, USA
Bronse: Gogita Arkania, Georgia
Karate +61 kg kvinner:
For mange på lik poengsum
Moderne femkamp menn:
Gull: Lester Ders, Cuba
Sølv: Álvaro Sandoval, Mexico
Bronse: Esteban Bustos, Chile
Sandvolleyball menn:
Gull: Tsjekkia
Sølv: Marokko
Bronse: Japan
Volleyball menn:
Gull: Venezuela
Sølv: Tunisia
Bronse: USA
Vannpolo kvinner:
Gull: Sør-Afrika
Sølv: Japan
Bronse: Kina
Bryting fri stil 65 kg menn:
Gull: Adama Diatta, Senegal
Sølv: Georgios Pilidis, Hellas
Bronse: Vazgen Tevanyan, Armenia
Bryting fri stil 97 kg menn:
Gull: Mohammed Fardj, Algerie
Sølv: Mohamed Saadaoui, Tunisia
Bronse: Albert Saritov, Romania
Bryting fri stil 50 kg kvinner:
Gull: Evin Demirhan, Tyrkia
Sølv: Adijat Idris, Nigeria
Bronse: Alina Vuc, Romania
Friidrett 5000 meter menn:
Gull: Abidine Abidine, Mauritania
Sølv: Hiroki Matsueda, Japan
Bronse: Nursultan Keneshbekov, Kirgisistan
Friidrett 4 x 100 meter menn:
Gull: Trinidad og Tobago
Sølv: Brasil
Bronse: Frankrike
Friidrett 50 kilometer kappgang menn:
Gull: Claudio Villanueva, Ecuador
Sølv: Lukáš Gdula, Tsjekkia
Bronse: Mathieu Bilodeau, Canada
Friidrett 400 meter kvinner:
Gull: Galefele Moroko, Botswana
Sølv: Tetyana Melnyk, Ukraina
Bronse: Samantha Dirks, Belize
Friidrett 1500 meter kvinner:
Gull: María Pía Fernández, Uruguay
Sølv: Anjelina Lohalith, Flyktninglaget
Bronse: Simona Vrzalová, Tsjekkia
Friidrett 4 x 100 meter kvinner:
Gull: Ecuador
Sølv: Trinidag og Tobago
Bronse: Danmark
Friidrett 20 kilometer kappgang kvinner:
Gull: Panagiota Tsinopoulou, Hellas
Sølv: Eleonora Giorgi, Italia
Bronse: Ilse Guerrero, Mexico
Friidrett spydkast kvinner:
Gull: Sara Kolak, Kroatia
Sølv: Annu Rani, India
Bronse: Ariana Ince, USA
Boksing tungvekt menn:
Umulig å skille
Sykling sprint menn:
Gull: Kwesi Browne, Trinidad og Tobago
Sølv: Sergey Ponomaryov, Kasakhstan
Bronse: Tomáš Bábek, Tsjekkia
Sykling madison kvinner:
Gull: Tyskland
Sølv: New Zealand
Bronse: Belgia
Landhockey kvinner:
Gull: Sør-Afrika
Sølv: Japan
Bronse: Irland
Fotball kvinner:
Gull: New Zealand
Sølv: Chile
Bronse: Kina
Karate 75 kg menn:
Gull: Tsuneari Yahiro, Australia
Sølv: Abdalla Abdelaziz, Egyot
Bronse: Ingen
Karate kata menn:
Gull: Wael Shueb, Flyktninglaget
Sølv: Mohammad Al-Mosawi, Kuwait
Bronse: Ilja Smorguner, Tyskland
Karate 61 kg kvinner:
Gull: Btissam Sadini, Marokko
Sølv: Leïla Heurtault, Frankrike
Bronse: Alexandra Grande, Canada
Moderne femkamp kvinner:
Gull: Maria Iêda Guimarães, Brasil
Sølv: Marcela Cuaspud, Ecuador
Bronse: Natsumi Takamiya, Japan
Sportsklatring kvinner:
Gull: Erin Sterkenburg, Sør-Afrika
Sølv: Oceana Mackenzie, Australia
Bronse: Mia Krampl, Slovenia
Bordtennis lag menn:
For mange med null poeng
Sandvolleyball kvinner:
Gull: Kenya
Sølv: Argentina
Bronse: Tyskland
Bryting fri stil 74 kg menn:
Gull: Franklin Gómez, Puerto Rico
Sølv: Mostafa Hosseinkhani, Iran
Bronse: Keisuke Otoguro, Japan
Bryting fri stil 125 kg menn:
Gull: Aiaal Lazarev, Kirgisistan
Sølv: Oleksandr Khotsianivskyi, Ukraina
Bronse: Djahid Berrahal, Algerie
Bryting fri stil 53 kg kvinner:
Gull: Andreea Ana, Romania
Sølv: Laura Hérin, Cuba
Bronse: Rckaela Aquino, Guam
Dag 15
Synkronsvømming lag:
Gull: Australia
Sølv: Egypt
Bronse: Spania
Friidrett 1500 meter menn:
Gull: Paulo Amotun Lokoro, Flyktninglaget
Sølv: Felisberto de Deus, Øst-Timor
Bronse: Kalle Berglund, Sverige
Friidrett 4 x 400 meter menn:
Gull: Tyskland
Sølv: Tsjekkia
Bronse: Storbritannia
Friidrett spydkast menn:
Gull: Michael Shuey, USA
Sølv: Bernhard Seifert, Tyskland
Bronse: Cheng Chao-tsun, Taiwan
Friidrett 10 000 meter kvinner:
Gull: Mercyline Chelangat, Uganda
Sølv: Selamawit Teferi, Israel
Bronse: Yuka Ando, Japan
Friidrett 4 x 400 meter kvinner:
Gull: Hviterussland
Sølv: Australia
Bronse: Italia
Friidrett maraton kvinner:
Gull: Dayna Pidhoresky, Canada
Sølv: Sharon Firisua, Salomonøyene
Bronse: Jess Piasecki, Storbritannia
Friidrett høydehopp kvinner:
Gull: Tynita Butts-Townsend, USA
Sølv: Airinė Palšytė, Litauen
Sølv: Kristina Ovchinnikova, Kasakhstan
Sølv: Nadezhda Dubovitskaya, Kasakhstan
Baseball:
Gull: Mexico
Sølv: Israel
Bronse: Sør-Korea
Basketball menn:
Gull: Iran
Sølv: Japan
Bronse: Nigeria
Padling C-1 1000 meter menn:
Gull: Roque Fernandes Dos Ramos, Sao Tome og Principe
Sølv: Joaquim Lobo, Mosambik
Bronse: Buly Da Conceição Triste, Sao Tome og Principe
Padling K-4 500 meter menn:
Gull: Japan
Sølv: Canada
Bronse: Kina
Padling C-2 500 meter kvinner:
Gull: Japan
Sølv: Australia
Bronse: Kasakhstan
Padling K-4 500 meter kvinner:
Gull: Russland
Sølv: Canada
Bronse: Ukraina
Sykling madison menn:
Gull: New Zealand
Sølv: Italia
Bronse: Tyskland
Stuping 10 meter menn:
Gull: Matthieu Rosset, Frankrike
Sølv: Sam Fricker, Australia
Bronse: Noah Williams, Storbritannia
Hestesport sprangridning lag:
Gull: Mexico
Sølv: Tsjekkia
Bronse: New Zealand
Fotball menn:
Gull: Sør-Afrika
Sølv: Saudi-Arabia
Bronse: Honduras
Golf kvinner:
Gull: Tonje Daffinrud, Norge
Sølv: Lucrezia Colombotto Rosso, Italia
Bronse: Magdalena Simmermacher, Argentina
Rytmisk gymnastikk individuelt:
Gull: Márcia Lopes, Kapp Verde
Sølv: Habiba Marzouk, Egypt
Bronse: Ekaterina Fetisova, Usbekistan
Håndball menn:
Gull: Argentina
Sølv: Japan
Bronse: Brasil
Karate +75 kg menn:
Gull: Daniyar Yuldashev, Kasakhstan
Sølv: Brian Irr, USA
Bronse: Gogita Arkania, Georgia
Karate +61 kg kvinner:
For mange på lik poengsum
Moderne femkamp menn:
Gull: Lester Ders, Cuba
Sølv: Álvaro Sandoval, Mexico
Bronse: Esteban Bustos, Chile
Sandvolleyball menn:
Gull: Tsjekkia
Sølv: Marokko
Bronse: Japan
Volleyball menn:
Gull: Venezuela
Sølv: Tunisia
Bronse: USA
Vannpolo kvinner:
Gull: Sør-Afrika
Sølv: Japan
Bronse: Kina
Bryting fri stil 65 kg menn:
Gull: Adama Diatta, Senegal
Sølv: Georgios Pilidis, Hellas
Bronse: Vazgen Tevanyan, Armenia
Bryting fri stil 97 kg menn:
Gull: Mohammed Fardj, Algerie
Sølv: Mohamed Saadaoui, Tunisia
Bronse: Albert Saritov, Romania
Bryting fri stil 50 kg kvinner:
Gull: Evin Demirhan, Tyrkia
Sølv: Adijat Idris, Nigeria
Bronse: Alina Vuc, Romania
Fin tråd! Må innrømme jeg tenkte på denne da det ble sisteplass i golf. "Yes, da har vi i hvert fall gull i anti-medaljer"
Dag 16
Friidrett maraton menn
Gull: Iván Zarco, Honduras
Sølv: Jorge Castelblanco, Panama
Bronse: Jesús Arturo Esparza, Mexico
Basketball kvinner
Gull: Puerto Rico
Sølv: Nigeria
Bronse: Sør-Korea
Sykling omnium kvinner
Gull: Pang Yao, Hongkon
Sølv: Ebtissam Mohamed, Egypt
Bronse: Olivija Baleišytė, Litauen
Sykling sprint kvinner
Gull: Coralie Demay, Frankrike
Sølv: Jessica Lee, Hongkong
Bronse: Kirstie James, New Zealand
Rytmisk gymnastikk lag
Gull: Australia
Sølv: Egypt
Bronse: Brasil
Håndball kvinner
Gull: Japan
Sølv: Brasil
Bronse: Angola
Volleyball kvinner
Gull: Kenya
Sølv: Argentina
Bronse: Japan
Vannpolo menn
Gull: Sør-Afrika
Sølv: Kasakhstan
Bronse: Japan
Medaljetabell kommer i løpet av morgendagen
Friidrett maraton menn
Gull: Iván Zarco, Honduras
Sølv: Jorge Castelblanco, Panama
Bronse: Jesús Arturo Esparza, Mexico
Basketball kvinner
Gull: Puerto Rico
Sølv: Nigeria
Bronse: Sør-Korea
Sykling omnium kvinner
Gull: Pang Yao, Hongkon
Sølv: Ebtissam Mohamed, Egypt
Bronse: Olivija Baleišytė, Litauen
Sykling sprint kvinner
Gull: Coralie Demay, Frankrike
Sølv: Jessica Lee, Hongkong
Bronse: Kirstie James, New Zealand
Rytmisk gymnastikk lag
Gull: Australia
Sølv: Egypt
Bronse: Brasil
Håndball kvinner
Gull: Japan
Sølv: Brasil
Bronse: Angola
Volleyball kvinner
Gull: Kenya
Sølv: Argentina
Bronse: Japan
Vannpolo menn
Gull: Sør-Afrika
Sølv: Kasakhstan
Bronse: Japan
Medaljetabell kommer i løpet av morgendagen
Da var den klar, om enn litt på overtid.
Canada 15 -6 -13
Sør-Afrika 13-4-4
Japan 12-19-17
Australia 11-11-9
Egypt 9-11-8
Algerie 8-5-4
Tunisia 7-9-5
Frankrike 7-9-4
USA 7-5-6
Flyktninglaget 7-3-0
Ukraina 6-8-4
New Zealand 6-6-5
Polen 6-5-5
Russland 6-3-4
Tsjekkia 6-3-3
Kina 6-1-4
Marokko 6-1-2
Malaysia 6-0-2
Spania 5-3-6
Storbritannia 4-6-7
Mexico 4-3-6
Argentina 4-3-3
Ecuador 4-2-1
Guatemala 4-1-1
Brasil 3-9-7
Italia 3-8-6
Hongkong 3-4-2
Ungarn 3-4-1
Tyskland 3-3-12
Sør-Korea 3-3-7
Tyrkia 3-3-2
Thailand 3-2-2
Puerto Rico 3-1-3
Sveits 3-1-3
Venezuela 3-1-0
Kenya 3-0-2
Sao Tome og Principe 3-0-1
Taiwan 2-6-5
Kasakhstan 2-5-7
Chile 2-4-3
Nigeria 2-3-5
Romania 2-3-4
Hellas 2-3-1
Botswana 2-3-0
Norge 2-2-3
Portugal 2-2-2
Samoa 2-2-1
Cuba 2-2-0
Serbia 2-1-3
Hviterussland 2-1-2
Belgia 2-1-2
Honduras 2-1-2
Iran 2-1-2
Mongolia 2-1-1
Seychellene 2-1-1
Caymanøyene 2-1-0
Salomonøyene 2-1-0
Trinidad og Tobago 2-1-0
Finland 2-0-2
Uruguay 2-0-1
Uganda 2-0-0
Tonga 2-0-0
Republikken Kongo 2-0-0
Papua Ny-Guinea 2-0-0
Mauritania 2-0-0
Colombia 2-0-0
India 1-5-5
Sverige 1-4-2
Israel 1-3-4
Litauen 1-2-2
Peru 1-2-2
Singapore 1-2-2
Aserbajdsjan 1-2-1
Cookøyene 1-2-1
Sudan 1-1-1
Saudi-Arabia 1-1-1
Vietnam 1-1-1
Østerrike 1-1-1
Senegal 1-1-1
Maldivene 1-1-1
Angola 1-1-1
Indonesia 1-4-0
Nord-Makedonia 1-2-0
Turkmenistan 1-2-0
Tuvalu 1-1-0
Malta 1-1-0
Mosambik 1-1-0
Kypros 1-1-0
Kuwait 1-1-0
Latvia 1-1-0
Kirgisistan 1-0-2
El Salvador 1-0-2
Den dominikanske republikk 1-0-1
De amerikanske jomfruøyer 1-0-1
Libya 1-0-1
Jamaica 1-0-1
Syria 1-0-1
Nicaragua 1-0-1
Mikronesiaføderasjonen 1-0-1
Montenegro 1-0-1
Komorene 1-0-1
Guam 1-0-1
Brunei 1-0-0
Afghanistan 1-0-0
Eswatini 1-0-0
Libanon 1-0-0
Kroatia 1-0-0
Ghana 1-0-0
Grenada 1-0-0
Senegal 1-0-0
Palau 1-0-0
Malawi 1-0-0
Madagaskar 1-0-0
Monaco 1-0-0
Pakistan 1-0-0
Qatar 1-0-0
Ekvatorial-Guinea 1-0-0
Albania 1-0-0
Kapp Verde 1-0-0
Irland 0-3-4
Sri Lanka 0-3-2
Slovakia 0-3-1
Amerikansk Samoa 0-3-0
Liechtenstein 0-3-0
Danmark 0-2-4
Slovenia 0-2-2
Estland 0-2-1
Jemen 0-2-1
Belize 0-2-1
Georgia 0-2-1
Guinea-Bissau 0-2-0
Panama 0-2-0
Øst-Timor 0-2-0
Filippinene 0-2-0
Usbekistan 0-1-6
Nederland 0-1-1
Bhutan 0-1-1
Bolivia 0-1-1
Moldova 0-1-1
Paraguay 0-1-0
Antigua og Barbuda 0-1-0
Mauritius 0-1-0
Dominica 0-1-0
Brunei 0-1-0
Aruba 0-1-0
Nepal 0-1-0
Rwanda 0-1-0
Bahamas 0-1-0
Costa Rica 0-1-0
Vanuatu 0-1-0
Elfenbenskysten 0-1-0
San Marino 0-1-0
Kamerun 0-0-2
Bulgaria 0-0-2
Togo 0-0-1
Armenia 0-0-1
Tadsjikistan 0-0-1
Barbados 0-0-1
Sierra Leone 0-0-1
Kosovo 0-1-1
Kiribati 0-0-1
Irak 0-0-1
Namibia 0-0-1
Palestina 0-0-1
Fiji 0-0-1
Burundi 0-0-1
Canada 15 -6 -13
Sør-Afrika 13-4-4
Japan 12-19-17
Australia 11-11-9
Egypt 9-11-8
Algerie 8-5-4
Tunisia 7-9-5
Frankrike 7-9-4
USA 7-5-6
Flyktninglaget 7-3-0
Ukraina 6-8-4
New Zealand 6-6-5
Polen 6-5-5
Russland 6-3-4
Tsjekkia 6-3-3
Kina 6-1-4
Marokko 6-1-2
Malaysia 6-0-2
Spania 5-3-6
Storbritannia 4-6-7
Mexico 4-3-6
Argentina 4-3-3
Ecuador 4-2-1
Guatemala 4-1-1
Brasil 3-9-7
Italia 3-8-6
Hongkong 3-4-2
Ungarn 3-4-1
Tyskland 3-3-12
Sør-Korea 3-3-7
Tyrkia 3-3-2
Thailand 3-2-2
Puerto Rico 3-1-3
Sveits 3-1-3
Venezuela 3-1-0
Kenya 3-0-2
Sao Tome og Principe 3-0-1
Taiwan 2-6-5
Kasakhstan 2-5-7
Chile 2-4-3
Nigeria 2-3-5
Romania 2-3-4
Hellas 2-3-1
Botswana 2-3-0
Norge 2-2-3
Portugal 2-2-2
Samoa 2-2-1
Cuba 2-2-0
Serbia 2-1-3
Hviterussland 2-1-2
Belgia 2-1-2
Honduras 2-1-2
Iran 2-1-2
Mongolia 2-1-1
Seychellene 2-1-1
Caymanøyene 2-1-0
Salomonøyene 2-1-0
Trinidad og Tobago 2-1-0
Finland 2-0-2
Uruguay 2-0-1
Uganda 2-0-0
Tonga 2-0-0
Republikken Kongo 2-0-0
Papua Ny-Guinea 2-0-0
Mauritania 2-0-0
Colombia 2-0-0
India 1-5-5
Sverige 1-4-2
Israel 1-3-4
Litauen 1-2-2
Peru 1-2-2
Singapore 1-2-2
Aserbajdsjan 1-2-1
Cookøyene 1-2-1
Sudan 1-1-1
Saudi-Arabia 1-1-1
Vietnam 1-1-1
Østerrike 1-1-1
Senegal 1-1-1
Maldivene 1-1-1
Angola 1-1-1
Indonesia 1-4-0
Nord-Makedonia 1-2-0
Turkmenistan 1-2-0
Tuvalu 1-1-0
Malta 1-1-0
Mosambik 1-1-0
Kypros 1-1-0
Kuwait 1-1-0
Latvia 1-1-0
Kirgisistan 1-0-2
El Salvador 1-0-2
Den dominikanske republikk 1-0-1
De amerikanske jomfruøyer 1-0-1
Libya 1-0-1
Jamaica 1-0-1
Syria 1-0-1
Nicaragua 1-0-1
Mikronesiaføderasjonen 1-0-1
Montenegro 1-0-1
Komorene 1-0-1
Guam 1-0-1
Brunei 1-0-0
Afghanistan 1-0-0
Eswatini 1-0-0
Libanon 1-0-0
Kroatia 1-0-0
Ghana 1-0-0
Grenada 1-0-0
Senegal 1-0-0
Palau 1-0-0
Malawi 1-0-0
Madagaskar 1-0-0
Monaco 1-0-0
Pakistan 1-0-0
Qatar 1-0-0
Ekvatorial-Guinea 1-0-0
Albania 1-0-0
Kapp Verde 1-0-0
Irland 0-3-4
Sri Lanka 0-3-2
Slovakia 0-3-1
Amerikansk Samoa 0-3-0
Liechtenstein 0-3-0
Danmark 0-2-4
Slovenia 0-2-2
Estland 0-2-1
Jemen 0-2-1
Belize 0-2-1
Georgia 0-2-1
Guinea-Bissau 0-2-0
Panama 0-2-0
Øst-Timor 0-2-0
Filippinene 0-2-0
Usbekistan 0-1-6
Nederland 0-1-1
Bhutan 0-1-1
Bolivia 0-1-1
Moldova 0-1-1
Paraguay 0-1-0
Antigua og Barbuda 0-1-0
Mauritius 0-1-0
Dominica 0-1-0
Brunei 0-1-0
Aruba 0-1-0
Nepal 0-1-0
Rwanda 0-1-0
Bahamas 0-1-0
Costa Rica 0-1-0
Vanuatu 0-1-0
Elfenbenskysten 0-1-0
San Marino 0-1-0
Kamerun 0-0-2
Bulgaria 0-0-2
Togo 0-0-1
Armenia 0-0-1
Tadsjikistan 0-0-1
Barbados 0-0-1
Sierra Leone 0-0-1
Kosovo 0-1-1
Kiribati 0-0-1
Irak 0-0-1
Namibia 0-0-1
Palestina 0-0-1
Fiji 0-0-1
Burundi 0-0-1
Blir ikke så mye statistikk, men kan jo nevne følgende.
Canada vinner soleklart foran Sør-Afrika og vertsnasjonen Japan. Ganske overraskende at Japan ikke topper, i og med at de er med i alle øvelser, også øvelser der de ikke har noe tradisjon. Sør-Afrika er i toppen fordi de har gått bort fra regelen om at landslagene deres ikke kan delta om de kun kvalifiserer seg via kontinental kvalifisering, og det gjør at landslagene i for eksempel landhockey får en veldig enkel vei til OL. Egypt og nord-Afrika generelt er som vanlig også høyt oppe.
Ellers tok Norge 2 gull 2 sølv og 3 bronse. Dette er mye mer enn i 2012, da vi kun tok ett gull, men samtidig en bedre plassering enn i 2016, da vi tok 3 gull og 1 bronse.
San Marino tok som kjent sine første medaljer i OL, og med tre medaljevinnere, samt en medaljevinner i denne statistikken var det kun en judoutøver som ikke ble representert på noen av statistikkene. Judo er for øvrig en av idrettene som ikke er representert her, da det ikke går an å skille på hvem som tapte klarest.
Ellers var det syv nasjoner som tok vanlige medaljer og som IKKE tok antimedaljer. I rekkefølge fra best til verst på vanlig medaljer er: Etiopia, Bermuda, Jordan, Bahrain, Namibia, Turkmenistan og Burkina Faso.
De fleste nasjonene som ikke er representert på noen av statistikkene er små land med få deltakere, men Zambia (26) og Luxembourg (11) er de eneste landene med over ti deltakere jeg har funnet som ikke er representert. Ellers er tallmaterialet litt for stort til å hente ut "beste nasjon", men f.eks Nederland har over 250 deltakere med og kun to medaljer her.
Canada vinner soleklart foran Sør-Afrika og vertsnasjonen Japan. Ganske overraskende at Japan ikke topper, i og med at de er med i alle øvelser, også øvelser der de ikke har noe tradisjon. Sør-Afrika er i toppen fordi de har gått bort fra regelen om at landslagene deres ikke kan delta om de kun kvalifiserer seg via kontinental kvalifisering, og det gjør at landslagene i for eksempel landhockey får en veldig enkel vei til OL. Egypt og nord-Afrika generelt er som vanlig også høyt oppe.
Ellers tok Norge 2 gull 2 sølv og 3 bronse. Dette er mye mer enn i 2012, da vi kun tok ett gull, men samtidig en bedre plassering enn i 2016, da vi tok 3 gull og 1 bronse.
San Marino tok som kjent sine første medaljer i OL, og med tre medaljevinnere, samt en medaljevinner i denne statistikken var det kun en judoutøver som ikke ble representert på noen av statistikkene. Judo er for øvrig en av idrettene som ikke er representert her, da det ikke går an å skille på hvem som tapte klarest.
Ellers var det syv nasjoner som tok vanlige medaljer og som IKKE tok antimedaljer. I rekkefølge fra best til verst på vanlig medaljer er: Etiopia, Bermuda, Jordan, Bahrain, Namibia, Turkmenistan og Burkina Faso.
De fleste nasjonene som ikke er representert på noen av statistikkene er små land med få deltakere, men Zambia (26) og Luxembourg (11) er de eneste landene med over ti deltakere jeg har funnet som ikke er representert. Ellers er tallmaterialet litt for stort til å hente ut "beste nasjon", men f.eks Nederland har over 250 deltakere med og kun to medaljer her.
Create an account or sign in to join the discussion
You need to be a member in order to post a reply
Create an account
Not a member? register to join our community
Members can start their own topics & subscribe to topics
It’s free and only takes a minute