Superliga de Argentina
Lagt inn: søn feb 27, 2022 12:18 am
Vi trenger en tråd til å legge ut litt informasjon om ligaen i Argentina.
Kort fortalt, fotballen er i gang i Argentina og vi er kommet til runde 4 i den argentinske ligacupen.
Ligaen er delt i to og de fire beste går videre til et sluttspill.
Når denne turneringen er over, da starten det ordinære ligaspillet
I fjor tok River Plate serietittelen syv poeng foran Defensa y Justicia. Vélez på 2.plass, Talleres på 3.plass, Colón på 4.plass og Boca på 5.plass.
Superliga de Argentina 2022
Aldovisi
2021: 20.plass
Trener: Martín Palermo
Estadio: José Maria Minella (35 300), Mar del Plata
Argentinos Juniors
2021: 12.plass
Trener: Gabriel Milito
Estadio: Diego Armando Maradona (25 000), Buenos Aires
Arsenal de Saradí
2021: 26.plass
Trener: Leonardo Madelón
Estadio: Julio Humberto Grandona (16 300), Sarandí
Atlético Tucumán
2021: 22.plass
Trener: Juan Manuel Azconzábal
Estadio: Monumental José Fierro (32 700), Tucumán
Banfield
2021: 17.plass
Trener: Diego Dabove
Estadio: Florencio Sala (34 900), Banfield
Barracas Central
2021: 2.div
Trener: Sergio Ramos
Estadio: Claudio Chiqui Tapia (4 400) / Tomás Adolfo Ducó (48 300), Buenos Aires
Boca Juniors
2021: 5.plass
Trener: Sebastián Battaglia
Estadio: Alberto J. Armando (54 000), Buenos Aires
Central Córdoba
2021: 21.plass
Trener: Sergio Rondina
Estadio: Unico Madre de Ciudades (30 000), Santiago del Estero
Colón
2021: 4.plass
Trener: Julio César Falcioni
Estadio: Brigadier General Estanislao López (40 000), Santa Fe
Defensa y Justicia
2021: 2.plass
Trener: Sebastián Beccacece
Estadio: Norberto Tito Tomaghello (12 000), Florencio Varela
Estudiantes LP
2021: 6.plass
Trener: Ricardo Zielinski
Estadio: Jorge Luis Hirschi (30 000), La Plata
Gimnasia y Esgrima
2021: 14.plass
Trener: Néstor Gorosito
Estadio: Juan Carmelo Zerillo (24 500), La Plata
Godoy Cruz
2021: 18.plass
Trener: Diego Flores
Estadio: Feliciano Gamberte (14 000), Godoy Cruz
Huracán
2021: 13.plass
Trener: Frank Darío Kudelka
Estadio: Tomás Adolfo Ducó (48 000), Buenos Aires
Independiente
2021: 8.plass
Trener: Eduardo Domínguez
Estadio: Libertadores de América (52 800), Avellaneda
Lanús
2021: 9.plass
Trener: Jorge Almirón
Estadio: Ciudad de Lanús - Néstor Díaz Pérez (46 600), Lanús
Newell's Old Boys
2021: 23.plass
Trener: Javier Sanguinetto
Estadio: Marcelo Bielsa (38 000), Rosario
Patronato
2021: 24.plass
Trener: Iván Delfino
Estadio: Presbítero Bartolomé Grella (22 000), Paraná
Platense
2021: 19.plass
Trener: Claudio Spontón
Estadio: Ciudad de Vicente López (28 500), Florida Este
Racing Club
2021: 10.plass
Trener: Fernando Gago
Estadio: Presidente Perón (55 400), Avellaneda
River Plate
2021: 1.plass
Trener: Marcelo Gallardo
Estadio: El Monumental - Antonio Vespucio Liberti (70 000), Buenos Aires
Rosario Central
2021: 15.plass
Trener: Kily González
Estadio: Gigante de Arroyito (41 500), Rosario
San Lorenzo
2021: 16.plass
Trener: Pedro Troglio
Estadio: Pedro Bidegain (39 500), Buenos Aires
Sarmiento
2021: 25.plass
Trener: Israel Damonte
Estadio: Eva Perón (19 000), Junín
Talleres
2021: 3.plass
Trener: Angel Guillermo Hoyos
Estadio: Mario Alberto Kempes (57 000), Córdoba
Tigre
2021: 2.div
Trener: Diego Martínez
Estadio: José Dellagiovanna (26 200), Victoria
Unión
2021: 2.div
Trener: Gustavo Munúa
Estadio: 15 de Abril (22 800), Santa Fe
Vélez Sarsfield
2021: 2.plass
Trener: Mauricio Pellegrino
Estadio: José Amalfitani (45 500), Buenos Aires
Kort fortalt, fotballen er i gang i Argentina og vi er kommet til runde 4 i den argentinske ligacupen.
Ligaen er delt i to og de fire beste går videre til et sluttspill.
Når denne turneringen er over, da starten det ordinære ligaspillet
I fjor tok River Plate serietittelen syv poeng foran Defensa y Justicia. Vélez på 2.plass, Talleres på 3.plass, Colón på 4.plass og Boca på 5.plass.
Superliga de Argentina 2022
Aldovisi
2021: 20.plass
Trener: Martín Palermo
Estadio: José Maria Minella (35 300), Mar del Plata
Argentinos Juniors
2021: 12.plass
Trener: Gabriel Milito
Estadio: Diego Armando Maradona (25 000), Buenos Aires
Arsenal de Saradí
2021: 26.plass
Trener: Leonardo Madelón
Estadio: Julio Humberto Grandona (16 300), Sarandí
Atlético Tucumán
2021: 22.plass
Trener: Juan Manuel Azconzábal
Estadio: Monumental José Fierro (32 700), Tucumán
Banfield
2021: 17.plass
Trener: Diego Dabove
Estadio: Florencio Sala (34 900), Banfield
Barracas Central
2021: 2.div
Trener: Sergio Ramos
Estadio: Claudio Chiqui Tapia (4 400) / Tomás Adolfo Ducó (48 300), Buenos Aires
Boca Juniors
2021: 5.plass
Trener: Sebastián Battaglia
Estadio: Alberto J. Armando (54 000), Buenos Aires
Central Córdoba
2021: 21.plass
Trener: Sergio Rondina
Estadio: Unico Madre de Ciudades (30 000), Santiago del Estero
Colón
2021: 4.plass
Trener: Julio César Falcioni
Estadio: Brigadier General Estanislao López (40 000), Santa Fe
Defensa y Justicia
2021: 2.plass
Trener: Sebastián Beccacece
Estadio: Norberto Tito Tomaghello (12 000), Florencio Varela
Estudiantes LP
2021: 6.plass
Trener: Ricardo Zielinski
Estadio: Jorge Luis Hirschi (30 000), La Plata
Gimnasia y Esgrima
2021: 14.plass
Trener: Néstor Gorosito
Estadio: Juan Carmelo Zerillo (24 500), La Plata
Godoy Cruz
2021: 18.plass
Trener: Diego Flores
Estadio: Feliciano Gamberte (14 000), Godoy Cruz
Huracán
2021: 13.plass
Trener: Frank Darío Kudelka
Estadio: Tomás Adolfo Ducó (48 000), Buenos Aires
Independiente
2021: 8.plass
Trener: Eduardo Domínguez
Estadio: Libertadores de América (52 800), Avellaneda
Lanús
2021: 9.plass
Trener: Jorge Almirón
Estadio: Ciudad de Lanús - Néstor Díaz Pérez (46 600), Lanús
Newell's Old Boys
2021: 23.plass
Trener: Javier Sanguinetto
Estadio: Marcelo Bielsa (38 000), Rosario
Patronato
2021: 24.plass
Trener: Iván Delfino
Estadio: Presbítero Bartolomé Grella (22 000), Paraná
Platense
2021: 19.plass
Trener: Claudio Spontón
Estadio: Ciudad de Vicente López (28 500), Florida Este
Racing Club
2021: 10.plass
Trener: Fernando Gago
Estadio: Presidente Perón (55 400), Avellaneda
River Plate
2021: 1.plass
Trener: Marcelo Gallardo
Estadio: El Monumental - Antonio Vespucio Liberti (70 000), Buenos Aires
Rosario Central
2021: 15.plass
Trener: Kily González
Estadio: Gigante de Arroyito (41 500), Rosario
San Lorenzo
2021: 16.plass
Trener: Pedro Troglio
Estadio: Pedro Bidegain (39 500), Buenos Aires
Sarmiento
2021: 25.plass
Trener: Israel Damonte
Estadio: Eva Perón (19 000), Junín
Talleres
2021: 3.plass
Trener: Angel Guillermo Hoyos
Estadio: Mario Alberto Kempes (57 000), Córdoba
Tigre
2021: 2.div
Trener: Diego Martínez
Estadio: José Dellagiovanna (26 200), Victoria
Unión
2021: 2.div
Trener: Gustavo Munúa
Estadio: 15 de Abril (22 800), Santa Fe
Vélez Sarsfield
2021: 2.plass
Trener: Mauricio Pellegrino
Estadio: José Amalfitani (45 500), Buenos Aires