Hadde jo vært typisk at vi møter den svenske seriemesteren i denne runden der man vanligvis møter Snekkere og regnskapsførere som har tatt ut feriedager.Korgutt skrev: ↑tir jun 20, 2023 7:45 pmDersom de slår ut The New Saints i den første kvalifiseringsrunden så kan vi i teorien møte de ja. Men da må de først havne i samme trekningsgruppe som Molde. Som vi får vite kl.0900 i morgon tidlig.PapaSmurf skrev: ↑tir jun 20, 2023 7:41 pmKan vi virkelig møte Häcken i første runde?Korgutt skrev: ↑tir jun 20, 2023 7:34 pm
Tror flere Moldesupportere her inne har bedre kontroll på hvem Molde kan møte og ikke møte i morgendagens trekning. Selv om noen av de vil være useedet i morgendagens trekning tror jeg ikke noen av lagene fra Group 3 i dagens trekning vil havne i samme trekningspulje som Molde.
Norske lag i Europa 2023/24
Re: Norske lag i Europa 2023/24
I Champions League kvalifiseringen så har Molde aldri kommet inn i den 2.kvalifiseringsrunden. De norske lagene har stort sett kommet inn i den første runden. Når man kommer til den 2.kvalifiseringsrunden så begynner motstanderne å komme opp et lite hakk i nivået sammenlignet med den første runden.PapaSmurf skrev: ↑tir jun 20, 2023 7:46 pmHadde jo vært typisk at vi møter den svenske seriemesteren i denne runden der man vanligvis møter Snekkere og regnskapsførere som har tatt ut feriedager.
Det er digg at noen tar seg tid til å sette seg inn i det jeg føler er kaotisk og komplisert.
Korgutt leverer som vanlig strålende på e-cup.
Korgutt leverer som vanlig strålende på e-cup.
Er vel stor stor sjanse for at Hacken kommer i samme trekningsgruppe?Korgutt skrev: ↑tir jun 20, 2023 7:45 pmDersom de slår ut The New Saints i den første kvalifiseringsrunden så kan vi i teorien møte de ja. Men da må de først havne i samme trekningsgruppe som Molde. Som vi får vite kl.0900 i morgon tidlig.PapaSmurf skrev: ↑tir jun 20, 2023 7:41 pmKan vi virkelig møte Häcken i første runde?Korgutt skrev: ↑tir jun 20, 2023 7:34 pm
Tror flere Moldesupportere her inne har bedre kontroll på hvem Molde kan møte og ikke møte i morgendagens trekning. Selv om noen av de vil være useedet i morgendagens trekning tror jeg ikke noen av lagene fra Group 3 i dagens trekning vil havne i samme trekningspulje som Molde.
Astana (KAZ) vs Dinamo Tbilisi (GEO)
Hamrun Spartans (MLT) vs Maccabi Haifa (ISR)
Žalgiris Vilnius (LTU) vs Struga (MKD)
HJK Helsinki (FIN) vs Larne (NIR)
Raków Czestochowa (POL) vs Flora Tallinn (EST)
Shamrock Rovers (IRL) vs Winners of preliminary round
Häcken (SWE) vs The New Saints (WAL)
Olimpija Ljubljana (SVN) vs Valmiera (LVA)
Urartu (ARM) vs Zrinjski (BIH)
Aris Limassol(CYP)
I så fall er det en bra sjanse for å ryke rett ut:(
Ikke offisielt fra UEFA men jeg antar at Molde og København er i samme trekningsgruppe.
Vinderen af Shamrock Rovers FC (Irland) vs Vinderen af preliminær kvalrunde
Vinderen af HJK Helsinki (Finland) vs Larne FC (Nordirland)
Vinderen af BK Häcken (Sverige) vs The New Saints (Wales)
Vinderen af Shamrock Rovers FC (Irland) vs Vinderen af preliminær kvalrunde
Vinderen af HJK Helsinki (Finland) vs Larne FC (Nordirland)
Vinderen af BK Häcken (Sverige) vs The New Saints (Wales)
Champions path
Group 1
Match 1 KÍ Klaksvík (FRO) - Ferencvárosi TC (HUN)
Match 2 ŠK Slovan Bratislava (SVK) - FC Swift Hesper (LUX)
Match 3 Shamrock Rovers FC (IRL) - Winners of the Preliminary Round
Match 4 BK Häcken (SWE) - The New Saints FC (WAL)
Match 5 NK Olimpija Ljubljana (SVN) - Valmiera FC (LVA)
Preliminary round semi-finalist 2 vs SP Tre Penne (SMR) - Breidablik (ISL)
Group 2
Match 6 FCV Farul Constanța (ROU) - FC Sheriff Tiraspol (MDA)
Match 7 FK Partizani (ALB) - FC BATE Borisov (BLR)
Match 8 FC Astana (KAZ) - FC Dinamo Tbilisi (GEO)
Match 9 Hamrun Spartans FC (MLT) - Maccabi Haifa FC (ISR)
Match 10 FC Urartu (ARM) - HŠK Zrinjski (BIH)
Preliminary round semi-finalist 1 vs Atlètic Club d'Escaldes (AND) - FK Budućnost Podgorica (MNE)
Group 3
Match 11 Ballkani (KOS) - PFC Ludogorets 1945 (BUL)
Match 12 HJK Helsinki (FIN) - Larne FC (NIR)
Match 13 FK Žalgiris Vilnius (LTU) - FC Struga (MKD)
Preliminary round runner-up
Main path
Group 1
1 Djurgårdens IF (SWE)
2 HNK Rijeka (CRO)
3 Vitória SC (POR)
4 F91 Diddeleng (LUX) - Saint Patrick's Athletic FC (IRL)
5 FK Sutjeska (MNE) - SS Cosmos (SMR)
6 FC Luzern (SUI)
7 Gzira United FC (MLT) - Glentoran FC (NIR)
8 KF Dukagjini (KOS) - Europa FC (GIB)
9 Penybont FC (WAL) - FC Santa Coloma (AND)
10 NK Celje (SVN)
Group 2
1 CFR 1907 Cluj (ROU)
2 Hapoel Beer-Sheva FC (ISR)
3 Legia Warszawa (POL)
4 FC DAC 1904 Dunajská Streda (SVK) - FC Dila Gori (GEO)
5 FK Makedonija GP Skopje (MKD) - FC RFS (LVA)
6 Adana Demirspor (TUR)
7 FC Vorskla Poltava (UKR)
8 Panevezys (LTU) - FC Milsami Orhei (MDA)
9 Sabah (AZE)
10 FC Ordabasy Shymkent (KAZ)
Group 3
1 APOEL FC (CYP)
2 Beşiktaş JK (TUR)
3 Fotbal Club FCSB (ROU)
4 Neftçi PFK (AZE)
5 Alashkert FC (ARM) - FK Arsenal Tivat (MNE)
6 FK Vojvodina (SRB)
7 FK Željezničar (BIH) - FC Dinamo Minsk (BLR)
8 KF Tirana (ALB) - FC Dinamo Batumi (GEO)
9 Debreceni VSC (HUN)
10 FC CSKA 1948 (BUL)
Group 4
1 FK Bodø/Glimt (NOR)
2 KKS Lech Poznań (POL)
3 FC Spartak Trnava (SVK)
4 FC Pyunik (ARM) - JK Narva Trans (EST)
5 NK Osijek (CRO)
6 Bohemians 1905 (CZE)
7 Kalmar FF (SWE)
8 FK Kauno Žalgiris (LTU)
9 ZTE FC (HUN)
10 FK Auda (LVA)
Group 5
1 Club Brugge (BEL)
2 FC Twente (NED)
3 Rosenborg BK (NOR)
4 Dundalk FC (IRL) - FCB Magpies (GIB)
5 Hibernian FC (SCO)
6 AGF Aarhus (DEN)
7 KA Akureyri (ISL) - Connah's Quay Nomads FC (WAL)
8 Hammarby Fotboll (SWE)
9 Víkingur (FRO) - Inter Club d'Escaldes (AND)
10 FC Haka Valkeakoski (FIN) - Crusaders FC (NIR)
Group 6
1 FC Basel 1893 (SUI)
2 FC Viktoria Plzeň (CZE)
3 NK Maribor (SVN) - Birkirkara FC (MLT)
4 KF Shkëndija (MKD) - Haverfordwest County AFC (WAL)
5 FK Austria Wien (AUT)
6 FC Tobol Kostanay (KAZ) - FC Honka Espoo (FIN)
7 B36 Tórshavn (FRO) - Paide Linnameeskond (EST)
8 FC Drita (KOS)
9 FK Borac Banja Luka (BIH)
10 FC Differdange 03 (LUX)
Group 7
1 Maccabi Tel-Aviv FC (ISR)
2 PFC CSKA-Sofia (BUL)
3 AEK Larnaca FC (CYP)
4 Aris Thessaloniki FC (GRE)
5 FC Torpedo Kutaisi (GEO) - FK Sarajevo (BIH)
6 FC Petrocub-Hincesti (MDA)
7 Ararat-Armenia FC (ARM) - KF Egnatia (ALB)
8 Sepsi OSK Sfantu Gheorghe (ROU)
9 FC Aktobe (KAZ)
10 FC Torpedo-Belaz Zhodino (BLR)
Group 8
1 KAA Gent (BEL)
2 FC Midtjylland (DEN)
3 Riga FC (LVA) - Víkingur Reykjavík (ISL)
4 KuPS Kuopio (FIN)
5 Linfield FC (NIR) - KF Vllaznia (ALB)
6 MŠK Žilina (SVK) - FC Levadia Tallinn (EST)
7 HB Tórshavn (FRO) - Derry City FC (IRL)
8 FC Progrès Niederkorn (LUX) - SC Gjilani (KOS)
9 MKS Pogoń Szczecin (POL)
10 Kecskeméti TE (HUN)
Group 9
1 Fenerbahçe SK (TUR)
2 PAOK FC (GRE)
3 Omonoia FC (CYP)
4 FC Vaduz (LIE) - FC Neman Grodno (BLR)
5 FC Hegelmann (LTU) - FC Shkupi 1927 (MKD)
6 La Fiorita 1967 (SMR) - FC Zimbru Chisinau (MDA)
7 Balzan FC (MLT) - NK Domžale (SVN)
8 Beitar Jerusalem FC (ISR)
9 PFC Levski Sofia (BUL)
10 Gabala SC (AZE)
Group 1
Match 1 KÍ Klaksvík (FRO) - Ferencvárosi TC (HUN)
Match 2 ŠK Slovan Bratislava (SVK) - FC Swift Hesper (LUX)
Match 3 Shamrock Rovers FC (IRL) - Winners of the Preliminary Round
Match 4 BK Häcken (SWE) - The New Saints FC (WAL)
Match 5 NK Olimpija Ljubljana (SVN) - Valmiera FC (LVA)
Preliminary round semi-finalist 2 vs SP Tre Penne (SMR) - Breidablik (ISL)
Group 2
Match 6 FCV Farul Constanța (ROU) - FC Sheriff Tiraspol (MDA)
Match 7 FK Partizani (ALB) - FC BATE Borisov (BLR)
Match 8 FC Astana (KAZ) - FC Dinamo Tbilisi (GEO)
Match 9 Hamrun Spartans FC (MLT) - Maccabi Haifa FC (ISR)
Match 10 FC Urartu (ARM) - HŠK Zrinjski (BIH)
Preliminary round semi-finalist 1 vs Atlètic Club d'Escaldes (AND) - FK Budućnost Podgorica (MNE)
Group 3
Match 11 Ballkani (KOS) - PFC Ludogorets 1945 (BUL)
Match 12 HJK Helsinki (FIN) - Larne FC (NIR)
Match 13 FK Žalgiris Vilnius (LTU) - FC Struga (MKD)
Preliminary round runner-up
Main path
Group 1
1 Djurgårdens IF (SWE)
2 HNK Rijeka (CRO)
3 Vitória SC (POR)
4 F91 Diddeleng (LUX) - Saint Patrick's Athletic FC (IRL)
5 FK Sutjeska (MNE) - SS Cosmos (SMR)
6 FC Luzern (SUI)
7 Gzira United FC (MLT) - Glentoran FC (NIR)
8 KF Dukagjini (KOS) - Europa FC (GIB)
9 Penybont FC (WAL) - FC Santa Coloma (AND)
10 NK Celje (SVN)
Group 2
1 CFR 1907 Cluj (ROU)
2 Hapoel Beer-Sheva FC (ISR)
3 Legia Warszawa (POL)
4 FC DAC 1904 Dunajská Streda (SVK) - FC Dila Gori (GEO)
5 FK Makedonija GP Skopje (MKD) - FC RFS (LVA)
6 Adana Demirspor (TUR)
7 FC Vorskla Poltava (UKR)
8 Panevezys (LTU) - FC Milsami Orhei (MDA)
9 Sabah (AZE)
10 FC Ordabasy Shymkent (KAZ)
Group 3
1 APOEL FC (CYP)
2 Beşiktaş JK (TUR)
3 Fotbal Club FCSB (ROU)
4 Neftçi PFK (AZE)
5 Alashkert FC (ARM) - FK Arsenal Tivat (MNE)
6 FK Vojvodina (SRB)
7 FK Željezničar (BIH) - FC Dinamo Minsk (BLR)
8 KF Tirana (ALB) - FC Dinamo Batumi (GEO)
9 Debreceni VSC (HUN)
10 FC CSKA 1948 (BUL)
Group 4
1 FK Bodø/Glimt (NOR)
2 KKS Lech Poznań (POL)
3 FC Spartak Trnava (SVK)
4 FC Pyunik (ARM) - JK Narva Trans (EST)
5 NK Osijek (CRO)
6 Bohemians 1905 (CZE)
7 Kalmar FF (SWE)
8 FK Kauno Žalgiris (LTU)
9 ZTE FC (HUN)
10 FK Auda (LVA)
Group 5
1 Club Brugge (BEL)
2 FC Twente (NED)
3 Rosenborg BK (NOR)
4 Dundalk FC (IRL) - FCB Magpies (GIB)
5 Hibernian FC (SCO)
6 AGF Aarhus (DEN)
7 KA Akureyri (ISL) - Connah's Quay Nomads FC (WAL)
8 Hammarby Fotboll (SWE)
9 Víkingur (FRO) - Inter Club d'Escaldes (AND)
10 FC Haka Valkeakoski (FIN) - Crusaders FC (NIR)
Group 6
1 FC Basel 1893 (SUI)
2 FC Viktoria Plzeň (CZE)
3 NK Maribor (SVN) - Birkirkara FC (MLT)
4 KF Shkëndija (MKD) - Haverfordwest County AFC (WAL)
5 FK Austria Wien (AUT)
6 FC Tobol Kostanay (KAZ) - FC Honka Espoo (FIN)
7 B36 Tórshavn (FRO) - Paide Linnameeskond (EST)
8 FC Drita (KOS)
9 FK Borac Banja Luka (BIH)
10 FC Differdange 03 (LUX)
Group 7
1 Maccabi Tel-Aviv FC (ISR)
2 PFC CSKA-Sofia (BUL)
3 AEK Larnaca FC (CYP)
4 Aris Thessaloniki FC (GRE)
5 FC Torpedo Kutaisi (GEO) - FK Sarajevo (BIH)
6 FC Petrocub-Hincesti (MDA)
7 Ararat-Armenia FC (ARM) - KF Egnatia (ALB)
8 Sepsi OSK Sfantu Gheorghe (ROU)
9 FC Aktobe (KAZ)
10 FC Torpedo-Belaz Zhodino (BLR)
Group 8
1 KAA Gent (BEL)
2 FC Midtjylland (DEN)
3 Riga FC (LVA) - Víkingur Reykjavík (ISL)
4 KuPS Kuopio (FIN)
5 Linfield FC (NIR) - KF Vllaznia (ALB)
6 MŠK Žilina (SVK) - FC Levadia Tallinn (EST)
7 HB Tórshavn (FRO) - Derry City FC (IRL)
8 FC Progrès Niederkorn (LUX) - SC Gjilani (KOS)
9 MKS Pogoń Szczecin (POL)
10 Kecskeméti TE (HUN)
Group 9
1 Fenerbahçe SK (TUR)
2 PAOK FC (GRE)
3 Omonoia FC (CYP)
4 FC Vaduz (LIE) - FC Neman Grodno (BLR)
5 FC Hegelmann (LTU) - FC Shkupi 1927 (MKD)
6 La Fiorita 1967 (SMR) - FC Zimbru Chisinau (MDA)
7 Balzan FC (MLT) - NK Domžale (SVN)
8 Beitar Jerusalem FC (ISR)
9 PFC Levski Sofia (BUL)
10 Gabala SC (AZE)
Group 2
F.C. Copenhagen (DEN)
Winners of match 6: KÍ Klaksvík (FRO) / Ferencvárosi TC (HUN)
Molde FK (NOR)
Winners of match 7: HJK Helsinki (FIN) / Larne FC (NIR)
Winners of match 8: Shamrock Rovers FC (IRL) / Winners of the Preliminary Round
Winners of match 9: BK Häcken (SWE) / The New Saints FC (WAL)
F.C. Copenhagen (DEN)
Winners of match 6: KÍ Klaksvík (FRO) / Ferencvárosi TC (HUN)
Molde FK (NOR)
Winners of match 7: HJK Helsinki (FIN) / Larne FC (NIR)
Winners of match 8: Shamrock Rovers FC (IRL) / Winners of the Preliminary Round
Winners of match 9: BK Häcken (SWE) / The New Saints FC (WAL)
Jeg trenger det inn med teskje: Dette betyr at Molde møter en av vinnerne fra kamp 7, 8 eller 9?
Jepp.Major Dølje skrev: ↑ons jun 21, 2023 9:46 am Jeg trenger det inn med teskje: Dette betyr at Molde møter en av vinnerne fra kamp 7, 8 eller 9?
Og her er resten av grupperingene.
Groupings (seeded teams and pairings in bold)
Group 1
Galatasaray A.Ş. (TUR)
Winners of match 1: Lincoln Red Imps FC (GIB) / Qarabağ FK (AZE)
Winners of match 2: Ballkani (KOS) / PFC Ludogorets 1945 (BUL)
Winners of match 3: FK Žalgiris Vilnius (LTU) / FC Struga (MKD)
Winners of match 4: Raków Czestochowa (POL) / FC Flora Tallinn (EST)
Winners of match 5: NK Olimpija Ljubljana (SVN) / Valmiera FC (LVA)
Group 2
F.C. Copenhagen (DEN)
Winners of match 6: KÍ Klaksvík (FRO) / Ferencvárosi TC (HUN)
Molde FK (NOR)
Winners of match 7: HJK Helsinki (FIN) / Larne FC (NIR)
Winners of match 8: Shamrock Rovers FC (IRL) / Winners of the Preliminary Round
Winners of match 9: BK Häcken (SWE) / The New Saints FC (WAL)
Group 3
GNK Dinamo (CRO)
Winners of match 10: ŠK Slovan Bratislava (SVK) / FC Swift Hesper (LUX)
Winners of match 11: FCV Farul Constanța (ROU) / FC Sheriff Tiraspol (MDA)
Winners of match 12: FK Partizani (ALB) / FC BATE Borisov (BLR)
Winners of match 13: FC Astana (KAZ) / FC Dinamo Tbilisi (GEO)
Winners of match 14: Hamrun Spartans FC (MLT) / Maccabi Haifa FC (ISR)
Winners of match 15: FC Urartu (ARM) / HŠK Zrinjski (BIH)
Aris Limassol FC (CYP)
Synes vi skal si oss greit fornøyd med den trekningsgruppa ja. Hadde vært deilig å slippe å møte Häcken allerede i andre runde, men har egentlig tatt det for gitt i hele vår - så bare å få det unna.
Ganske lett å spå motstandere på forhånd, selv om jeg la til fem lag det potensielt kunne blitt.
Tipper det blir Häcken vi møter og så får RB sin artikkel om Per Mathias som er i Molde og får et gjensyn med sønnen Øyvind som er trener i Træff.
Tipper det blir Häcken vi møter og så får RB sin artikkel om Per Mathias som er i Molde og får et gjensyn med sønnen Øyvind som er trener i Træff.
Hvem av de her betrakter du Molde som favoritt mot?SuperGunners10 skrev: ↑ons jun 21, 2023 10:19 am Ganske lett å spå motstandere på forhånd, selv om jeg la til fem lag det potensielt kunne blitt.
Tipper det blir Häcken vi møter og så får RB sin artikkel om Per Mathias som er i Molde og får et gjensyn med sønnen Øyvind som er trener i Træff.
Alt er åptensielt riv, men vi vil nok likevel være forhåndsfavoritter i de andre oppgjørene. Men mot Aarhus vil nok de ha lavest odds for avansement. Som seedet i første (andre) runde håper man gjerne å unngå den situasjonen.
Jevnt mot Häcken, favoritt mot de andre toKorgutt skrev: ↑ons jun 21, 2023 10:22 amHvem av de her betrakter du Molde som favoritt mot?SuperGunners10 skrev: ↑ons jun 21, 2023 10:19 am Ganske lett å spå motstandere på forhånd, selv om jeg la til fem lag det potensielt kunne blitt.
Tipper det blir Häcken vi møter og så får RB sin artikkel om Per Mathias som er i Molde og får et gjensyn med sønnen Øyvind som er trener i Træff.
For meg er det åpenbart at Häcken er favoritt mot oss per nå. Jeg frykter alle jeg med det bunnivået Molde har vist i år.MoldeMoldeMolde skrev: ↑ons jun 21, 2023 10:32 amJevnt mot Häcken, favoritt mot de andre toKorgutt skrev: ↑ons jun 21, 2023 10:22 amHvem av de her betrakter du Molde som favoritt mot?SuperGunners10 skrev: ↑ons jun 21, 2023 10:19 am Ganske lett å spå motstandere på forhånd, selv om jeg la til fem lag det potensielt kunne blitt.
Tipper det blir Häcken vi møter og så får RB sin artikkel om Per Mathias som er i Molde og får et gjensyn med sønnen Øyvind som er trener i Træff.
Hacken blir ubehagelig jevnt, men de 2 andre bør vi kunne fikse.
Har en lei feeling på Hacken slik som SuperGunners skriver lenger opp her...
Viktig trekning. Avansement her så er vi sikret gruppespill.
Har en lei feeling på Hacken slik som SuperGunners skriver lenger opp her...
Viktig trekning. Avansement her så er vi sikret gruppespill.
Create an account or sign in to join the discussion
You need to be a member in order to post a reply
Create an account
Not a member? register to join our community
Members can start their own topics & subscribe to topics
It’s free and only takes a minute