Tipp resultatene i OL
Tipp resultatene i OL
Vurderer å starte en liten tippings til OL. Det blir vel kanskje ikke noen tradisjonell friidrettskonkurranse?
Tenkte å ta litt fra hver av de store idrettene, selv om det blir friidrett som er størst. Interresse for det?
Tenkte å ta litt fra hver av de store idrettene, selv om det blir friidrett som er størst. Interresse for det?
Absolutt interesse for det fra min side.
Hvis ikke Coach himself dukker opp, kan jeg også prøve å kjøre hans tradisjonelle tippekonkurranse for friidrett, hvis det er stemning for det.
Da tar jeg en litt uhøytidelig konkurranse utenom friidrett. Litt for å kickstarte det nye forumet.
Da blir det slik. Har prøvd å ta de mest populære øvelsene, samt noen utfordringer.
Dere skal tippe gull, sølv og bronse i følgende øvelser:
Svømming:
100 meter fri menn
800 meter fri menn
200 IM menn
200 meter fri kvinner
100 meter bryst kvinner
4x100 meter stafett kvinner
Resten:
Badminton singel menn
Basketball menn
Basketball kvinner
Boksing weltervekt kvinner
Boksing tungvekt menn
Fotball menn
Fotball kvinner
Golf menn
Golf kvinner
Håndball menn
Håndball kvinner
Landhockey menn
Landhockey kvinner
Padling K1 1000 meter menn
Padling K1 500 meter kvinner
Roing singelsculler menn
Roing singelsculler kvinner
Sjumannsrugby menn
Sjumannsrugby kvinner
Sykling landevei fellesstart menn
Sykling landevei fellesstart kvinner
Sykling landevei tempo menn
Triatlon menn
Turn mangekamp menn
Turn mangekamp kvinner
Volleyball menn
Volleyball kvinner
Sandvolleyball menn
Poengreglene er: Riktig plassert medaljevinner = 3 poeng, riktig medaljevinner men feil valør = 1 poeng
Dere skal tippe gull, sølv og bronse i følgende øvelser:
Svømming:
100 meter fri menn
800 meter fri menn
200 IM menn
200 meter fri kvinner
100 meter bryst kvinner
4x100 meter stafett kvinner
Resten:
Badminton singel menn
Basketball menn
Basketball kvinner
Boksing weltervekt kvinner
Boksing tungvekt menn
Fotball menn
Fotball kvinner
Golf menn
Golf kvinner
Håndball menn
Håndball kvinner
Landhockey menn
Landhockey kvinner
Padling K1 1000 meter menn
Padling K1 500 meter kvinner
Roing singelsculler menn
Roing singelsculler kvinner
Sjumannsrugby menn
Sjumannsrugby kvinner
Sykling landevei fellesstart menn
Sykling landevei fellesstart kvinner
Sykling landevei tempo menn
Triatlon menn
Turn mangekamp menn
Turn mangekamp kvinner
Volleyball menn
Volleyball kvinner
Sandvolleyball menn
Poengreglene er: Riktig plassert medaljevinner = 3 poeng, riktig medaljevinner men feil valør = 1 poeng
Hva med en konkurranse der vi tipper på norske medaljører? For eksempel tre poeng for riktig plassering og ett poeng for medalje, men feil tippet medaljeplass (med andre ord samme oppsett som i den konkurransen du nevner i innlegget over).
Konkurranser er moro Får prøve meg selv om det blir mye gjetting!
Svømming:
100 meter fri menn: Caeleb Dressel - Kyle Chalmers - Kliment Kolesnikov
800 meter fri menn: Henrik Christiansen - Grigorio Paltrinieri - Mykhailo Romanchuk
200 IM menn: Michael Andrew - Daiya Seto - Mitch Larkin
200 meter fri kvinner: Ariarne Titmus - Katie Ledecky - Federica Pellegrini
100 meter bryst kvinner: Lilly King - Yuliya Efimova - Lydia Jacoby
4x100 meter stafett kvinner: USA - Australia - Kina
Resten:
Badminton singel menn: Kento Momota - Viktor Axelsen - Chou Tien Chen
Basketball menn: USA - Spania - Australia
Basketball kvinner: USA - Spania - Frankrike
Boksing weltervekt kvinner: Oshea Lanea Jones - Gu Hong - Anna Lysenko
Boksing tungvekt menn: Cheavon Clarke - Abner Teixeira - Julio la Cruz
Fotball menn: Spania - Brasil - Argentina
Fotball kvinner: USA - Nederland - Brasil
Golf menn: Viktor Hovland - Collin Morikawa - Jon Rahm
Golf kvinner: Nelly Korda - Danielle Kang - Jin Young Ko
Håndball menn: Norge - Danmark - Frankrike
Håndball kvinner: Norge - Russland - Nederland
Landhockey menn: Australia - Belgia - Nederland
Landhockey kvinner: Nederland - Australia - Tyskland
Padling K1 1000 meter menn: Zhang Dong - Fernando Pimenta - Max Hoff
Padling K1 500 meter kvinner: Volha Khudzenka - Emma Aastrand Jørgensen - Danuta Kozak
Roing singelsculler menn: Kjetil Borch - Oliver Zeidler - Sverri Nielsen
Roing singelsculler kvinner: Emma Twigg - Hanna Prakhatsen - Kara Kohler
Sjumannsrugby menn: Fiji - Storbritannia - Australia
Sjumannsrugby kvinner: Australia - Storbritannia - New Zealand
Sykling landevei fellesstart menn: Tadej Pogacar - Alejandro Valverde - Remco Evenepoel
Sykling landevei fellesstart kvinner: Anna van der Breggen - Katarzyna Niewiadoma - Annemiek van Vleuten
Sykling landevei tempo menn: Filippo Ganna - Wout van Aert - Remco Evenepoel
Triatlon menn: Kristian Blummenfelt - Gustav Iden - Casper Stornes
Turn mangekamp menn: Nikita Nagornyy - Artur Dalaloyan - Sun Wei
Turn mangekamp kvinner: Simone Biles - Tang Xijing - Sunisa Lee
Volleyball menn: Brasil - USA - Polen
Volleyball kvinner: Kina - USA - Brasil
Sandvolleyball menn - Mol/Sørum - Krasilnikov/Stoyanovskiy - Cherif/Ahmed
Svømming:
100 meter fri menn: Caeleb Dressel - Kyle Chalmers - Kliment Kolesnikov
800 meter fri menn: Henrik Christiansen - Grigorio Paltrinieri - Mykhailo Romanchuk
200 IM menn: Michael Andrew - Daiya Seto - Mitch Larkin
200 meter fri kvinner: Ariarne Titmus - Katie Ledecky - Federica Pellegrini
100 meter bryst kvinner: Lilly King - Yuliya Efimova - Lydia Jacoby
4x100 meter stafett kvinner: USA - Australia - Kina
Resten:
Badminton singel menn: Kento Momota - Viktor Axelsen - Chou Tien Chen
Basketball menn: USA - Spania - Australia
Basketball kvinner: USA - Spania - Frankrike
Boksing weltervekt kvinner: Oshea Lanea Jones - Gu Hong - Anna Lysenko
Boksing tungvekt menn: Cheavon Clarke - Abner Teixeira - Julio la Cruz
Fotball menn: Spania - Brasil - Argentina
Fotball kvinner: USA - Nederland - Brasil
Golf menn: Viktor Hovland - Collin Morikawa - Jon Rahm
Golf kvinner: Nelly Korda - Danielle Kang - Jin Young Ko
Håndball menn: Norge - Danmark - Frankrike
Håndball kvinner: Norge - Russland - Nederland
Landhockey menn: Australia - Belgia - Nederland
Landhockey kvinner: Nederland - Australia - Tyskland
Padling K1 1000 meter menn: Zhang Dong - Fernando Pimenta - Max Hoff
Padling K1 500 meter kvinner: Volha Khudzenka - Emma Aastrand Jørgensen - Danuta Kozak
Roing singelsculler menn: Kjetil Borch - Oliver Zeidler - Sverri Nielsen
Roing singelsculler kvinner: Emma Twigg - Hanna Prakhatsen - Kara Kohler
Sjumannsrugby menn: Fiji - Storbritannia - Australia
Sjumannsrugby kvinner: Australia - Storbritannia - New Zealand
Sykling landevei fellesstart menn: Tadej Pogacar - Alejandro Valverde - Remco Evenepoel
Sykling landevei fellesstart kvinner: Anna van der Breggen - Katarzyna Niewiadoma - Annemiek van Vleuten
Sykling landevei tempo menn: Filippo Ganna - Wout van Aert - Remco Evenepoel
Triatlon menn: Kristian Blummenfelt - Gustav Iden - Casper Stornes
Turn mangekamp menn: Nikita Nagornyy - Artur Dalaloyan - Sun Wei
Turn mangekamp kvinner: Simone Biles - Tang Xijing - Sunisa Lee
Volleyball menn: Brasil - USA - Polen
Volleyball kvinner: Kina - USA - Brasil
Sandvolleyball menn - Mol/Sørum - Krasilnikov/Stoyanovskiy - Cherif/Ahmed
Svømming:
100 meter fri menn C Dressel - K Kolesnikov - Chalmers
800 meter fri menn M Romanchuk - G Paltrinieri - J MC Loughlin
200 IM menn M Andrew - D Seto - D Scott
200 meter fri kvinner A Titmus - F Pellegrini - K Ledecky
100 meter bryst kvinner L King - L Jacoby - B Pilato
4x100 meter stafett kvinner Australia - USA - Kina ( Er det fri eller medley)?
Resten:
Badminton singel menn K Momota - V Axelsen - ZII Jia Lee
Basketball menn USA - Spania - Australia
Basketball kvinner USA - Australia - Spania
Boksing weltervekt kvinner G Hong - C Nien-Chin - B Surmeneli
Boksing tungvekt menn M Gadzhimagomedov - J La Cruz - V Levit
Fotball menn Spania - Brazil - Argentina
Fotball kvinner Brazil - Nederland - Sverige
Golf menn J Rahm - B De Chambeau - X Schauffele
Golf kvinner I Park - S Young Kim - J Young Ko
Håndball menn Spania - Danmark - Frankrike
Håndball kvinner Norge - Russland - Frankrike
Landhockey menn Belgia - Australia - Nederland
Landhockey kvinner Nederland - Tyskland - Australia
Padling K1 1000 meter menn J Dostal - B Kopasz - F Pimenta
Padling K1 500 meter kvinner L Carrington - D Kozak - M Povkh
Roing singelsculler menn O Zeidler - S Nielsen - K Borch
Roing singelsculler kvinner S Puspure - H Prakatsen - E Twigg
Sjumannsrugby menn New Zealand - Fiji - Sør Afrika
Sjumannsrugby kvinner New Zealand - Australia - Kanada
Sykling landevei fellesstart menn T Pogacar - P Roglic - W Van Aert
Sykling landevei fellesstart kvinner A Van Der Breggen - M Vos - E Longo Borghini
Sykling landevei tempo menn W Van Aert - F Ganna - R Dennis
Triatlon menn M Mola - J Brownlee - V Luis
Turn mangekamp menn: Nikita Nagornyy - Artur Dalaloyan - Sun Wei
Turn mangekamp kvinner: Simone Biles - Tang Xijing - Sunisa Lee
Volleyball menn Brasil - Polen - Russland
Volleyball kvinner Kina - USA - Italia
Sandvolleyball menn Mol/Sørum - Ahmed/Cherif - Nicolai/Lupo
100 meter fri menn C Dressel - K Kolesnikov - Chalmers
800 meter fri menn M Romanchuk - G Paltrinieri - J MC Loughlin
200 IM menn M Andrew - D Seto - D Scott
200 meter fri kvinner A Titmus - F Pellegrini - K Ledecky
100 meter bryst kvinner L King - L Jacoby - B Pilato
4x100 meter stafett kvinner Australia - USA - Kina ( Er det fri eller medley)?
Resten:
Badminton singel menn K Momota - V Axelsen - ZII Jia Lee
Basketball menn USA - Spania - Australia
Basketball kvinner USA - Australia - Spania
Boksing weltervekt kvinner G Hong - C Nien-Chin - B Surmeneli
Boksing tungvekt menn M Gadzhimagomedov - J La Cruz - V Levit
Fotball menn Spania - Brazil - Argentina
Fotball kvinner Brazil - Nederland - Sverige
Golf menn J Rahm - B De Chambeau - X Schauffele
Golf kvinner I Park - S Young Kim - J Young Ko
Håndball menn Spania - Danmark - Frankrike
Håndball kvinner Norge - Russland - Frankrike
Landhockey menn Belgia - Australia - Nederland
Landhockey kvinner Nederland - Tyskland - Australia
Padling K1 1000 meter menn J Dostal - B Kopasz - F Pimenta
Padling K1 500 meter kvinner L Carrington - D Kozak - M Povkh
Roing singelsculler menn O Zeidler - S Nielsen - K Borch
Roing singelsculler kvinner S Puspure - H Prakatsen - E Twigg
Sjumannsrugby menn New Zealand - Fiji - Sør Afrika
Sjumannsrugby kvinner New Zealand - Australia - Kanada
Sykling landevei fellesstart menn T Pogacar - P Roglic - W Van Aert
Sykling landevei fellesstart kvinner A Van Der Breggen - M Vos - E Longo Borghini
Sykling landevei tempo menn W Van Aert - F Ganna - R Dennis
Triatlon menn M Mola - J Brownlee - V Luis
Turn mangekamp menn: Nikita Nagornyy - Artur Dalaloyan - Sun Wei
Turn mangekamp kvinner: Simone Biles - Tang Xijing - Sunisa Lee
Volleyball menn Brasil - Polen - Russland
Volleyball kvinner Kina - USA - Italia
Sandvolleyball menn Mol/Sørum - Ahmed/Cherif - Nicolai/Lupo
Dette var uhyre vanskelig men får gjøre et forsøk
Svømming:
100 meter fri menn: C Dressel - K Kolesnikov - K Chalmers
800 meter fri menn: G Paltrinieri - M Romanchuk - J McLoughlin
200 IM menn: M Andrew - D Seto - M Larkin
200 meter fri kvinner: A Titmus - K Ledecky - F Pellegrini
100 meter bryst kvinner: L King - L Jacoby - A Castiglioni
4x100 meter stafett kvinner: USA - Australia - Kina
Resten:
Badminton singel menn: K Momota - V Axelsen - A Antonsen
Basketball menn: USA - Australia - Spania
Basketball kvinner: USA - Australia - Frankrike
Boksing weltervekt kvinner: B Surmeneli - G Hong - CN Chin
Boksing tungvekt menn: M Gadzhimagomedov - E Reyes - A Oralbay
Fotball menn: Spania - Brasil - Frankrike
Fotball kvinner: Sverige - Nederland - USA
Golf menn: J Rahm - X Schauffele - R McLlroy
Golf kvinner: N Korda - I Park - SY Kim
Håndball menn: Danmark - Spania - Sverige
Håndball kvinner: Russland - Frankrike - Norge
Landhockey menn: Australia - Belgia - Nederland
Landhockey kvinner: Nederland - Tyskland - Australia
Padling K1 1000 meter menn: F Pimenta - B Kopasz - A Varga
Padling K1 500 meter kvinner: I Contreras - M Wikberg - J Vasconcelos
Roing singelsculler menn: O Zelder - SS Nielsen - K Borch
Roing singelsculler kvinner: H Prakhatsen - S Puspure - E Twigg
Sjumannsrugby menn: New Zealand - Fiji - Sør Afrika
Sjumannsrugby kvinner: New Zealand - Australia - Canada
Sykling landevei fellesstart menn: T Pogacar - P Roglic - WV Aert
Sykling landevei fellesstart kvinner: A Breggen - M Vos - A Vleuten
Sykling landevei tempo menn: WV Aert - F Ganna - R Evenpoel
Triatlon menn: K Blumenfelt - M Mola - V Luis
Turn mangekamp menn: N Nagorryy - D Hashimoto - R Xiao
Turn mangekamp kvinner: S Biles - S Lee - A Melnikova
Volleyball menn: Polen - Brasil - Frankrike
Volleyball kvinner: Kina - USA - Italia
Sandvolleyball menn: Mol/Sørum - Ahmed/Cherif - Krasllnikov/Stoyanovskly
Svømming:
100 meter fri menn: C Dressel - K Kolesnikov - K Chalmers
800 meter fri menn: G Paltrinieri - M Romanchuk - J McLoughlin
200 IM menn: M Andrew - D Seto - M Larkin
200 meter fri kvinner: A Titmus - K Ledecky - F Pellegrini
100 meter bryst kvinner: L King - L Jacoby - A Castiglioni
4x100 meter stafett kvinner: USA - Australia - Kina
Resten:
Badminton singel menn: K Momota - V Axelsen - A Antonsen
Basketball menn: USA - Australia - Spania
Basketball kvinner: USA - Australia - Frankrike
Boksing weltervekt kvinner: B Surmeneli - G Hong - CN Chin
Boksing tungvekt menn: M Gadzhimagomedov - E Reyes - A Oralbay
Fotball menn: Spania - Brasil - Frankrike
Fotball kvinner: Sverige - Nederland - USA
Golf menn: J Rahm - X Schauffele - R McLlroy
Golf kvinner: N Korda - I Park - SY Kim
Håndball menn: Danmark - Spania - Sverige
Håndball kvinner: Russland - Frankrike - Norge
Landhockey menn: Australia - Belgia - Nederland
Landhockey kvinner: Nederland - Tyskland - Australia
Padling K1 1000 meter menn: F Pimenta - B Kopasz - A Varga
Padling K1 500 meter kvinner: I Contreras - M Wikberg - J Vasconcelos
Roing singelsculler menn: O Zelder - SS Nielsen - K Borch
Roing singelsculler kvinner: H Prakhatsen - S Puspure - E Twigg
Sjumannsrugby menn: New Zealand - Fiji - Sør Afrika
Sjumannsrugby kvinner: New Zealand - Australia - Canada
Sykling landevei fellesstart menn: T Pogacar - P Roglic - WV Aert
Sykling landevei fellesstart kvinner: A Breggen - M Vos - A Vleuten
Sykling landevei tempo menn: WV Aert - F Ganna - R Evenpoel
Triatlon menn: K Blumenfelt - M Mola - V Luis
Turn mangekamp menn: N Nagorryy - D Hashimoto - R Xiao
Turn mangekamp kvinner: S Biles - S Lee - A Melnikova
Volleyball menn: Polen - Brasil - Frankrike
Volleyball kvinner: Kina - USA - Italia
Sandvolleyball menn: Mol/Sørum - Ahmed/Cherif - Krasllnikov/Stoyanovskly
Dette ser ut som ganske omfattende arbeid, men skal prøve å sette meg ned med det i kveld eller i morgen formiddag en gang.
Ser overkommelig ut på papiret, men så er det liksom forarbeid som skal gjøres, rankinger å finne, resultater å oppdrive (og det noen ganger i ganske perifere idretter man ikke har den ringeste peiling på). Så tror det kommer til å ta sin tid å sette opp dette, men du skal uansett ha for initiativet, og jeg kommer nok til å få på plass et tips til slutt
Svømming:
100 meter fri menn: Caeleb Dressel Kliment Kolnesnikov Alessandro Miressi
800 meter fri menn: Gregorio Paltrinieri Gabriele Detti Henrik Christiansen
200 IM menn: Daiya Seto Michael Andrew Duncan Scott
200 meter fri kvinner: Katie Ledecky Ariarne Titmus Federica Pellegrini
100 meter bryst kvinner: Kaylee McKeown Regan Smith Kylie Masse
4x100 meter stafett kvinner: Australia Canada Nederland
Resten:
Badminton singel menn: Viktor Axelsen - Kento Momota - Anders Antonsen
Basketball menn: USA - Spania - Serbia
Basketball kvinner: USA - Australia - Frankrike
Boksing weltervekt kvinner: Busenaz Sürmeneli Chen Nien-chin Angela Carini
Boksing tungvekt menn: Muslim Gadzhimagomedov Vassiliy Levit Julio César La Cruz
Fotball menn: Spania - Brasil - Mexico
Fotball kvinner: USA - Storbritannia - Nederland
Golf menn: Collin Morikawa - Justin Thomas - Jon Rahm
Golf kvinner: Nelly Korda Ariya Jutanugarn Brooke Henderson
Håndball menn: Danmark - Frankrike - Norge
Håndball kvinner: Norge - Russland - Frankrike
Landhockey menn: Australia Nederland Belgia
Landhockey kvinner: Nederland Australia Tyskland
Padling K1 1000 meter menn: Josef Dostal Balint Kopasz Fernando Pimenta
Padling K1 500 meter kvinner: Lisa Carrington Linnea Stensils Volha Khudzenka
Roing singelsculler menn: Oliver Zeidler Sverri Nielsen Kjetil Borch
Roing singelsculler kvinner: Emma Twigg Sanita Puspure Kara Kohler
Sjumannsrugby menn: New Zealand Fiji Sør-Afrika
Sjumannsrugby kvinner: New Zealand Australia USA
Sykling landevei fellesstart menn: Michael Woods Tadej Pogacar Wout van Aert
Sykling landevei fellesstart kvinner: Anna van der Breggen Demi Vollering Ashleigh Moolman-Pasio
Sykling landevei tempo menn: Filippo Ganna Stefan Kung Remco Evenpoel
Triatlon menn: Vincent Luis Kristian Blummenfeldt Alex Yee
Turn mangekamp menn: Nagornyy Hashimoto Xiao
Turn mangekamp kvinner: Biles Lee Listunova
Volleyball menn: Brasil Polen Russland
Volleyball kvinner: Kina Serbia Italia
Sandvolleyball menn - Mol/Sørum - Krasilnikov/Stoyanovskiy - Cherif/Ahmed
100 meter fri menn: Caeleb Dressel Kliment Kolnesnikov Alessandro Miressi
800 meter fri menn: Gregorio Paltrinieri Gabriele Detti Henrik Christiansen
200 IM menn: Daiya Seto Michael Andrew Duncan Scott
200 meter fri kvinner: Katie Ledecky Ariarne Titmus Federica Pellegrini
100 meter bryst kvinner: Kaylee McKeown Regan Smith Kylie Masse
4x100 meter stafett kvinner: Australia Canada Nederland
Resten:
Badminton singel menn: Viktor Axelsen - Kento Momota - Anders Antonsen
Basketball menn: USA - Spania - Serbia
Basketball kvinner: USA - Australia - Frankrike
Boksing weltervekt kvinner: Busenaz Sürmeneli Chen Nien-chin Angela Carini
Boksing tungvekt menn: Muslim Gadzhimagomedov Vassiliy Levit Julio César La Cruz
Fotball menn: Spania - Brasil - Mexico
Fotball kvinner: USA - Storbritannia - Nederland
Golf menn: Collin Morikawa - Justin Thomas - Jon Rahm
Golf kvinner: Nelly Korda Ariya Jutanugarn Brooke Henderson
Håndball menn: Danmark - Frankrike - Norge
Håndball kvinner: Norge - Russland - Frankrike
Landhockey menn: Australia Nederland Belgia
Landhockey kvinner: Nederland Australia Tyskland
Padling K1 1000 meter menn: Josef Dostal Balint Kopasz Fernando Pimenta
Padling K1 500 meter kvinner: Lisa Carrington Linnea Stensils Volha Khudzenka
Roing singelsculler menn: Oliver Zeidler Sverri Nielsen Kjetil Borch
Roing singelsculler kvinner: Emma Twigg Sanita Puspure Kara Kohler
Sjumannsrugby menn: New Zealand Fiji Sør-Afrika
Sjumannsrugby kvinner: New Zealand Australia USA
Sykling landevei fellesstart menn: Michael Woods Tadej Pogacar Wout van Aert
Sykling landevei fellesstart kvinner: Anna van der Breggen Demi Vollering Ashleigh Moolman-Pasio
Sykling landevei tempo menn: Filippo Ganna Stefan Kung Remco Evenpoel
Triatlon menn: Vincent Luis Kristian Blummenfeldt Alex Yee
Turn mangekamp menn: Nagornyy Hashimoto Xiao
Turn mangekamp kvinner: Biles Lee Listunova
Volleyball menn: Brasil Polen Russland
Volleyball kvinner: Kina Serbia Italia
Sandvolleyball menn - Mol/Sørum - Krasilnikov/Stoyanovskiy - Cherif/Ahmed
Imponerande at dykk skal gjere det. Eg synest lista i seg sjølv var ganske hard eg. Mange øvelser eg aldri har sett noko på. Litt skuffa over at fekting og tennis ikkje var inne på lista. Trur eg kunne hatt ein fordel dei
Svømming:
100 meter fri menn: Caeleb Dressel - Kyle Chalmers - Zach Apple
800 meter fri menn: Gregorio Paltineri - Henrik Christiansen - David Aubry
200 IM menn: Michael Andrew - Daiya Seto - Duncan Scott
200 meter fri kvinner: Ariarne Titmus - Federica Pellegrini - Katie Ledecky
100 meter bryst kvinner: Lilly King - Yuliya Efimova - Sophie Hansson
4x100 meter stafett kvinner: Australia - USA - Nederland
Resten:
Badminton singel menn: Victor Axelsen - Anders Antonsen - Kento Momota
Basketball menn: USA - Serbia - Australia
Basketball kvinner: USA - Frankrike - Australia
Boksing weltervekt kvinner: Busenaz Surmeneli - Angela Carini - Gu Hong
Boksing tungvekt menn: Muslim Gadzhimagomedov - Emmanuel Reyes Pla - Sanjar Tursunov
Fotball menn: Spania - Brasil - Argentina
Fotball kvinner: Nederland - Sverige - Storbritannia
Golf menn: Collin Morikawa - Jon Rahm - Viktor Hovland
Golf kvinner: Nelly Korda - Brooke Henderson - Danielle Kang
Håndball menn: Frankrike - Norge - Danmark
Håndball kvinner: Norge - Frankrike - Sør-Korea
Landhockey menn: Australia - Belgia - Nederland
Landhockey kvinner: Nederland - Australia - Tyskland
Padling K1 1000 meter menn: Fernando Piementa - Balint Kolasz - Zhang Dong
Padling K1 500 meter kvinner: Volha Khudzenka - Lisa Carrington - Sabrina Hering-Pradler
Roing singelsculler menn: Oliver Zeidler - Sverri Nielsen - Kjetil Borch
Roing singelsculler kvinner: Emma Twigg - Hanna Prakhatsen -Sanita Puspure
Sjumannsrugby menn: New Zealand - Sør-Afrika - Fiji
Sjumannsrugby kvinner: New Zealand - Australia - Canada
Sykling landevei fellesstart menn: Tadej Pogacar - Marc Hirschi - Jakob Fuglsang
Sykling landevei fellesstart kvinner: Annemiek van Vleuten- Anna van der Breggen - Chloe Dygert
Sykling landevei tempo menn: Filippo Ganna - Stefan Küng - Tom Dumoulin
Triatlon menn: Kristian Blummenfelt - Vincent Luis - Mario Mola
Turn mangekamp menn: Nikita Nagornyy - Sun Wei - Artur Dalaloyan
Turn mangekamp kvinner: Simone Biles - Sunisa Lee - Grace McCallum
Volleyball menn: Brasil - Polen - USA
Volleyball kvinner: Kina - USA - Serbia
Sandvolleyball menn: Mol/Sørum - Krasilnikov/Stoyanovskiy - Cherif/Ahmed
100 meter fri menn: Caeleb Dressel - Kyle Chalmers - Zach Apple
800 meter fri menn: Gregorio Paltineri - Henrik Christiansen - David Aubry
200 IM menn: Michael Andrew - Daiya Seto - Duncan Scott
200 meter fri kvinner: Ariarne Titmus - Federica Pellegrini - Katie Ledecky
100 meter bryst kvinner: Lilly King - Yuliya Efimova - Sophie Hansson
4x100 meter stafett kvinner: Australia - USA - Nederland
Resten:
Badminton singel menn: Victor Axelsen - Anders Antonsen - Kento Momota
Basketball menn: USA - Serbia - Australia
Basketball kvinner: USA - Frankrike - Australia
Boksing weltervekt kvinner: Busenaz Surmeneli - Angela Carini - Gu Hong
Boksing tungvekt menn: Muslim Gadzhimagomedov - Emmanuel Reyes Pla - Sanjar Tursunov
Fotball menn: Spania - Brasil - Argentina
Fotball kvinner: Nederland - Sverige - Storbritannia
Golf menn: Collin Morikawa - Jon Rahm - Viktor Hovland
Golf kvinner: Nelly Korda - Brooke Henderson - Danielle Kang
Håndball menn: Frankrike - Norge - Danmark
Håndball kvinner: Norge - Frankrike - Sør-Korea
Landhockey menn: Australia - Belgia - Nederland
Landhockey kvinner: Nederland - Australia - Tyskland
Padling K1 1000 meter menn: Fernando Piementa - Balint Kolasz - Zhang Dong
Padling K1 500 meter kvinner: Volha Khudzenka - Lisa Carrington - Sabrina Hering-Pradler
Roing singelsculler menn: Oliver Zeidler - Sverri Nielsen - Kjetil Borch
Roing singelsculler kvinner: Emma Twigg - Hanna Prakhatsen -Sanita Puspure
Sjumannsrugby menn: New Zealand - Sør-Afrika - Fiji
Sjumannsrugby kvinner: New Zealand - Australia - Canada
Sykling landevei fellesstart menn: Tadej Pogacar - Marc Hirschi - Jakob Fuglsang
Sykling landevei fellesstart kvinner: Annemiek van Vleuten- Anna van der Breggen - Chloe Dygert
Sykling landevei tempo menn: Filippo Ganna - Stefan Küng - Tom Dumoulin
Triatlon menn: Kristian Blummenfelt - Vincent Luis - Mario Mola
Turn mangekamp menn: Nikita Nagornyy - Sun Wei - Artur Dalaloyan
Turn mangekamp kvinner: Simone Biles - Sunisa Lee - Grace McCallum
Volleyball menn: Brasil - Polen - USA
Volleyball kvinner: Kina - USA - Serbia
Sandvolleyball menn: Mol/Sørum - Krasilnikov/Stoyanovskiy - Cherif/Ahmed
Seks deltakere får man være fornøyd med. Er bare for gøy dette her og for å kickstarte forumet. Kunne vært mer selektiv i hvilke øvelser for glemte jo helt av tennis for eksempel
Uansett, her er resultatene etter fire av 34 øvelser:
lok1 = 10 poeng
janesaj = 9 poeng
ms_8 = 9 poeng
Feanor = 8 poeng
jippijai 7 poeng
Uansett, her er resultatene etter fire av 34 øvelser:
lok1 = 10 poeng
janesaj = 9 poeng
ms_8 = 9 poeng
Feanor = 8 poeng
jippijai 7 poeng
Etter 34 av 34 øvelser:
janesaj = 89 poeng
jippijai = 89 poeng
ms_8 = 89 poeng
lok1 = 87 poeng
Feanor = 85 poeng
Denne konkurransen var nok litt ad-hoc i mangel på innsikt om hvor stort forumet skulle blitt på kort tid. Så jeg hadde jo ikke skrevet noe om tiebreaker. Bruker dermed et sett regler fra en konkurranse jeg har hatt tidligere, og dermed vinner janesaj på a) flest 9poengere (alle tre hadde en hver), b) færrest 0poengere (ms_8 hadde flest, uavgjort mellom de to andre) og c) flest 6poengere.
Så gratulerer til janesaj med en sekspoenger mer enn jippijai!
janesaj = 89 poeng
jippijai = 89 poeng
ms_8 = 89 poeng
lok1 = 87 poeng
Feanor = 85 poeng
Denne konkurransen var nok litt ad-hoc i mangel på innsikt om hvor stort forumet skulle blitt på kort tid. Så jeg hadde jo ikke skrevet noe om tiebreaker. Bruker dermed et sett regler fra en konkurranse jeg har hatt tidligere, og dermed vinner janesaj på a) flest 9poengere (alle tre hadde en hver), b) færrest 0poengere (ms_8 hadde flest, uavgjort mellom de to andre) og c) flest 6poengere.
Så gratulerer til janesaj med en sekspoenger mer enn jippijai!
Jøss! Deilig å i det minste vinne én konk, selv om det var den ene jeg ikke selv arrangerte
Takk til lok1 for en fin, om enn noe omfattende konk!
Takk til lok1 for en fin, om enn noe omfattende konk!
Måtte bytte, er for knyttet opp til sertono fant jeg ut, en lang historie.
Gratulerer Janesaj
Gratulerer også til Jippijal for andreplass.
Pallen er alltid bra, men denne var litt surt sidan eg ledet før siste dagen
Takk til Lok1 for godt arbeid
Gratulerer også til Jippijal for andreplass.
Pallen er alltid bra, men denne var litt surt sidan eg ledet før siste dagen
Takk til Lok1 for godt arbeid
Create an account or sign in to join the discussion
You need to be a member in order to post a reply
Create an account
Not a member? register to join our community
Members can start their own topics & subscribe to topics
It’s free and only takes a minute