For min del ble det en gradvis oppfylling av glasset. Russland så man på med litt andre øyne da enn man gjør nå. Kjipt sted å arrangere, spesielt mtp doping. Men jeg tenkte bare litt på at det er et kjipt land. Og de har aktive utøvere osvPapaSmurf skrev: ons nov 02, 2022 12:00 pmJeg er en pragmatisk fyr. Hadde det at jeg ikke slo på TV’en og så fotball-VM hjulpet fattige til et bedre liv hadde jeg også boikottet.Henningsen skrev: ons nov 02, 2022 11:42 amEllers kan du snu argumentasjonen din litt opp ned, og si det sånn : om man ikke skal boikotte nå, hva skal da til før det er på sin plass med en boikott?Maxus5 skrev: ons nov 02, 2022 11:29 am
Men setter man dette som kriterier så er det ikke mange som kan arrangere VM- Det er i hovedsak de vestlige landene som har dette på stell
Sør-Afrika fikk arrangere til tross for at de er et gjennomkorrupt land med brudd på menneskerettighetene og har raseskillelover som diskriminerer hvite . Drøssevis av lover som forskjellsbehandler på bakgrunn av rase er innført etter aparteid. men likevel fikk de VM - Fra før har man hatt VM i Mexico, Argentina, Brasil, Chile etc. Og etter vestlig standard er heller ikke Japan og Sør-Korea på topp når det gjelder inkludering og likebehandling. Så da er det stort sett bare vesten som kan arrangere VM.
Eller man må sette politikk litt til side og heller fokusere på at land med interesse for fotball, tradisjoner og endel infrastruktur på plass fra før kan få arrangere. Qatar hadde ingenting av dette. Ikke noe større fotballinteresse eller tradisjoner, få om noen anlegg klare fra før samt de tvilsomme metodene for å få VM. Også har man FIFA da, som er den korrupte råtne organisasjonen de er.
Men jeg sliter fortsatt med å se hva som er verre i Qatar enn Kina eller Russland. Og da lurer jeg på hva som er årsaken til at så mange singler ut Qatar for boikott. Har aldri fått noe annet svar enn folk som roper whataboutism etter meg.
Så ble det Kina, det stusset jeg veldig over men så på det med en kraftig bismak og synes hele tildelingen og alt med landet og mesterskapet var guffent. Glasset ble fullere.
Så går de enda et par hakk ned på stigen og presterer å tildele Quatar.
Åpenlyst korrupt tildeling, sportsvasking, slavekontrakter, flytting av tidspunktet for avvikling, menneskerettigheter, kvinnesyn, synet på homofile...
Nei, glasset ble rett og slett fullt og jeg fikk nok.
Så da bestemte jeg meg for at dette skal ikke jeg være med på å støtte.
Bismaken hadde blitt for kraftig og jeg hadde fått nok.
Derfor blir det boikott nå og ikke tidligere, selv om det selvfølgelig er masse å kritisere der og.
Men nok ble nok til slutt.
Det er vel min kort oppsummerte årsak til boikott.
Så får andre ta sine valg rett og slett.
