Hvorfor betale milliarder for EU-regler som ikke treffer?

Svar
juppe
Innlegg: 1124

Hvorfor betale milliarder for EU-regler som ikke treffer?

Legg inn av juppe »

EUs avløpsdirektiv kommer til å koste norske skattebetalere opp mot 64 milliarder kr. Mange av kravene i direktivet er unødvendige for Norge (gir liten miljøgevinst), men EØS-avtalen forplikter Norge til å utføre kravene, som er utarbeidet av andre land for å imøtekomme behovene der.

Norge er et annerledesland på mange områder og har behov for et annet regelverk enn hva EU har.
Spørsmålet er hva som er årsaken til at norske ja-politikere foretrekker et regelverk som ikke passer Norge og som medfører store unødvendige kostnader, penger som kunne vært brukt på andre ting?

Hvis det er EUs regelverk disse politikerne er interessert i er det intet i veien for at Norge kan kopiere disse for bruk i Norge, uten medlemskap i EØS/EU.
I en slik situasjon kan vi sogar plukke fra "øverste hylle" blant EU-regler og supplere med norskproduserte regler der EU-reglene ikke passer inn i norske behov.

Dette betyr fri og bedre styring av Norge, til langt lavere pris.

Apropos pris: Hva koster utenlandskablene våre og nesten tomme vannbasseng nå foran vinteren, pluss forpliktelsene ovenfor EU for enorme utbygginger av strømproduksjon og overføringskabler, samt ødelagt natur?
Fri flyt av kriminelle til norsk arbeids- og næringsliv koster samfunnet ca. 200 milliarder kr årlig i svindel av avgifter og skatt ifølge Politiforum.

Når tid går Sareptas krukke tom?

Svar

Create an account or sign in to join the discussion

You need to be a member in order to post a reply

Create an account

Not a member? register to join our community
Members can start their own topics & subscribe to topics
It’s free and only takes a minute

Registrer

Sign in

Gå tilbake til «Politikk - Norsk»